معرفی بهترین کلاس تئاتر کودک در مشهد

معرفی بهترین کلاس تئاتر کودک در مشهد

Rate this post

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس تئاتر کودک در مشهد خواهیم پرداخت. تاانتها با ما همراه باشید.

در جلسات ابتدایی تئاتر کودک چه می گذرد؟

در این قسمت قصد داریم به نحوه عملکرد مربیان در کلاس های تئاتر کودک اشاره کنیم. موضوعی که فکر بسیاری از والدین را به خود مشغول میکند و از جمله سوالات ابتدایی هنگام مواجه با نام کلاس های بازیگری و تئاتر کودک می باشد. همانطور که در این مقاله اشاره شد ابتدایی ترین جلسات کلاس های بازیگری و تئاتر کودک به نمایش خلاق اختصاص داده شده است. حال که تا به اینجای کار در مورد نمایش خلاق، اهداف نمایش خلاق آگاهی پیدا کردیم بهتر است اندکی به نحوه عملکرد مربیان در این کلاس و دوره نیز اشاره نماییم.

عموما کلاس تئاتر کودکان برای گروه های سنی مختلفی برگزار می شود که باتوجه به گروه سنی متد آموزشی متفاوت خواهد بود در مورد نمایش خلاق نیز همه متدها در درجه اول به گروه سنی کودک و در درجه دوم به روش تدریس یا همان متد آموزشی مربی بازمیگردد. اما در حالت کلی روش هایی که در نمایش خلاق مورد استفاده قرار می گیرد به حرکات ریتمیک، پانتومیم، شخصیت سازی، بداهه پردازی تقسیم بندی می شود.

اما در مورد پیاده سازی هر یک از این موارد در جلسات نمایش خلاق نکاتی اساسی وجود دارد که مربیان تئاتر کودک به آن ها توجه ویژه ای دارند.

معرفی بهترین کلاس تئاتر کودک در مشهد

– قطعا تا کنون باید متوجه این موضوع شده باشید که گروه سنی در نمایش خلاق یکی از مهم ترین مواردی است که  باید به آن توجه گردد. در مورد ارائه متدها و استفاده از هر یک از آنها به شکل منحصر به فرد نیز باید گفت در درجه اول باید به سن افراد توجه شود. این که تمام موارد از جمله عروسک گردانی، پانتومیم و… در چه سطحی برگزار گردد کاملا متاثر از سن افراد می باشد.

– مهم ترین نکته ای که در پیاده سازی روش های نمایش خلاق وجود دارد امنیت روانی کودکان است. امروزه با توجه به روی کار آمدن کارگاه مادر و کودک که در سطوح مختلف برگزار می گردد و بیشترین تاکید را در ارائه بهترین روش جدایی مادر و کودک دارد عموما کودکان در جدایی از والدین خود به خصوص مادرانشان استرس و تشویش را تجربه نمی کنند اما حتی در مورد کودکانی که همچنان وابستگی بسیار زیادی به مادر خود دارند نیز تدبیری اندیشیده است. همانطور که به این موضوع اشاره شد مهم تر از این که کودک تحت آموزش قرار گیرد و نمایش خلاق را بیاموزد آرامش روانی او می باشد. به همین جهت در ابتدایی ترین دوره تئاتر کودکان ( نمایش خلاق ) شرایطی را فراهم ساختیم تا کودک در حضور مادر خود به نقش آفرینی بپردازد و حتی گاها در صورت مشاهده وابستگی زیاد کودک به مادر در مسیر آموزش از نقش آفرینی مادران نیز استفاده خواهیم کرد. تمام این عوامل باعث می شود کودک تجربه خوبی از جدایی مادر خود داشته باشد و این مهم ترین اصل آموزش های کودک می باشد.

لینک مرتبط :

آپارات نیکارو
هنرهای نمایشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30% تخفیف ویژه کلوپ پاندا در جشنواره یلدایی نیکارو
مشاهده سانس‌ها
close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.