campain
campain
معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد

معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد بپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

آیلتس یکی از آزمون های برجسته در زمینه سنجش علم زبان انگلیسی شما به شمار میرود . آزمون آیلتس هر ساله در تاریخ های مشخصی برگزار میشود و متقاضیان زیادی برای اهداف گوناگون در این آزمون بین المللی شرکت میکنند . آزمون آیلتس برای مهاجرت؛ویزای کاری ویادرسی از موارد لازم به شمار میرود. ما دراین مقاله سعی داریم به معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد بپردازیم . تا انتخاب برای شما ساده تر شود و بتوانید با خیال راحت به کلاس زبان بروید . پس تا انتها با ما همراه باشید.

مراحل گرفتن مدرک آیلتس به صورت گام به گام:

قبل از شرکت در آزمون آیلتس باید سطح دانش شما مشخص شود. به همین علت اولین مرحله ی آزمون آیلتس سنجیدن دانش فعلی شما از طریق شرکت در آزمون تعیین سطح می باشد.

لازم به ذکر است که آزمون های تعیین سطح موسسات زبان نمی تواند سطح زبان دقیق شما را مشخص کند و به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم که در یکی از آزمون های شبه آیلتس که هر ۴ مهارت Speaking و Writing و Reading و Listening را ارزیابی می کنند شرکت نمایید.

معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد
معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد

به طور کلی به شما توصیه می کنیم که برای موفقیت در آزمون آیلتس مراحل زیر را دنبال کنید:

 • زبان عمومی خود را تقویت کنید.
 • مهارت های ۴ گانه خود را به صورت تخصصی تقویت کنید.
 • گرامر خود را تقویت نمایید.
 • در دوره های آموزشی مقدماتی آیلتس (Fundamental) شرکت کنید.
 • در دوره های میانی آیلتس شرکت کنید.
 • در دوره های نهایی و تخصصی آیلتس شرکت کنید.
 • در صورتی که متوجه شدید در برخی مهارت ها ضعیف هستید می توانید در کارگاه های تخصصی شرکت کنید.
 • برای ارزیابی سطح دانش خود در یکی از آزمون های آموزشی آیلتس شرکت نمایید.
 • ثبت نام در آزمون آیلتس
 • شرکت در آزمون آیلتس
 • دریافت کارنامه و مدرک

تمدید اعتبار مدرک آیلتس به چه صورت است؟

توجه داشته باشید که آزمون آیلتس فقط ۲ سال اعتبار دارد و امکان تمدید اعتبار آن نیز وجود ندارد. بنابراین بعد از گذشت ۲ سال شما باید مجددا مراحل آزمون آیلتس را طی نمایید.

آزمون جنرال آیلتس (General Training Exam)

آزمون جنرال آیلتس (General Training Exam) برای افرادی طراحی شده است که قصد مهاجرت یا کار کردن در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. متقاضیان مهاجرت به انگستان می بایست برای آزمون IELTS UKVI ثبت نام کنند.

این آزمون توانایی های شنیداری، خواندنی، نوشتاری و مکالمه شما را می سنجد. یک هفته قبل یا بعد از تست کتبی، آزمون شفاهی نیز برگزار می شود.

از آنجایی که امتحان آیلتس به دو صورت آکادمیک و جنرال برگزار می شود، بهتر است بدانید قسمت خواندنی و نوشتاری در امتحان جنرال با سوالات متفاوتی از آکادمیک طراحی می شوند ولی بخش شنیداری و مکالمه این دو آزمون بطور کامل شبیه هم هستند.

خوشحالیم که تا اینجای مقاله معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد همراه ما بودید. حال به بررسی سطح نمرات آزمون جنرال آیلتس میپردازیم.

سطح نمرات آزمون جنرال آیلتس

سطح نمره ها در آیلتس از صفر تا ۹ است. متن بخش های Reading و Writing تنوع زیادی دارد و بسیار کامل هستند. محتوای متن ها نیز از روزنامه، اینترنت و برنامه های رادیو تلویزیون انتخاب می شوند.

Reading

در بخش Reading، چهل سوال پرسیده می شود و داوطلبان یک ساعت فرصت دارند که به تمامی سوالات پاسخ دهند. متن ها کاملا غیرتخصصی و از روزنامه ها و کتابها و مجله های معمولی انتخاب شده اند که در سه بخش و حدود ۲,۰۰۰ تا ۲,۷۰۰ کلمه می باشد.

بخش اول در مورد مسائل اجتماعی است و بخش دوم بیشتر به مسائل آموزشی و نیازهای رفاهی می پردازد که انگلیسی پیشرفته و پیچیده تری دارد. بخش سوم نیز متن های بلندی دارد تا توانایی خواندن متنهای بلند و پیچیده توسط داوطلب سنجیده شود.

Writing

در قسمت Writing، دو موضوع به داوطلبان داده می شود تا درباره آنها بنویسند. مدت زمان این بخش یک ساعت است. پیشنهاد می کنیم که داوطلبان بیست دقیقه اول را به موضوع اول (حداقل ۱۵۰ کلمه) و باقی زمان را به موضوع دوم (حداقل ۲۵۰ کلمه) اختصاص دهند. به پاسخ های کوتاهتر از مقدار گفته شده نمره کامل داده نمی شود.

معمولا موضوع اول از داوطلب می خواهد تا نامه ای بنویسد و داخل نامه مشکل یا مساله ای را توضیح دهد. موضوع دوم نیز از داوطلب می خواهد که نسبت به یک مورد، نظر و عقیده مخالف یا موافق خود را شرح دهد.

Speaking , Listening

قسمت Listening و Speaking آزمون جنرال کاملا مشابه با آزمون آکادمیک آیلتس می باشد. برای آگاهی بیشتر می توانید به صفحه آزمون آکادمیک مراجعه کنید.

اهداف آیلتس آکادمیک چیست؟ (Academic IELTS)

شاید خودتان هم بدانید که هدف از برگزاری آیلتس آکادمیک، درخواست دادن یا همان اَپلای کردن برای دانشگاه‌های مختلف و ورود به آنها یا هر دوره آموزشی انگلیسی محور است.

اما ورود به دانشگاه تنها هدف برگزاری آیلتس آکادمیک محسوب نمی‌شود. در دنیای حرفه و کسب و کار هم، بسیاری از کارفرمایان برای استخدام کارمندان‌شان، از آنها نمره آیلتس آکادمیک را می‌خواهند.

یکی از این زمینه‌های شغلی، ورود به حرفۀ پزشکی در بعضی کشورهاست. اگر قصد داشته باشید در کشورهایی مثل ایرلند، استرالیا، انگلیس، نیوزلند یا کانادا به طور حرفه‌ای وارد حرفه‌های پزشکی شوید، باید مدرک آیلتس آکادمیک داشته باشید.

اپلای برای طیف گسترده‌ای از رشته‌های حوزه پزشکی مانند پزشکی، پرستاری، داروسازی و حتی تکنسین آزمایشگاه بیمارستان ملزم به دریافت این مدرک است.

معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد
معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد

فرمت: دو ورژن متفاوت، چهار مهارت

هردو ورژن این تست، فرمت و شکل کلی یکسانی دارند. در هر دوی این ورژن‌ها از چهار مهارت Reading، Speaking، Writing و Listening در چهار بخش مجزا امتحان گرفته می‌شود. حتی در بخش‌های Listening و Speaking آنها نیز هیچ تفاوتی وجود ندارد. تمام موضوعات و سوالات بخش Speaking در هر دو ورژن یکسان است و ممکن است مورد آزمون قرار بگیرد.

در دو بخش باقی مانده یعنی Reading و Writing هم، فرمت کلی سوالات یکسان است. در بخش Writing در هر دو ورژن دو متن متفاوت وجود دارد و در بخش Reading هم مجموع ۴۰ سوال پرسیده می‌شود. تفاوت‌های این دو بخش اما، در محتوای مطالب و نوع تسک‌ها نمایان می‌شود که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

محتوا: آیلتس جنرال در برابر آیلتس آکادمیک

دانشجویان دانشگاه‌ها و افراد حرفه‌ای، و در کل همه متقاضیان آیلتس آکادمیک، باید برای رویارویی با مطالب تخصصی و آکادمیک در حوزه‌های مختلف حرفه‌ای مثل کتاب‌های تخصصی، ژورنال‌ها و روزنامه‌های معتبر آمادگی داشته باشند، زیرا مطالب Reading ورژن آکادمیک آیلتس، به‌صورت مستقیم از این منابع اخذ می‌شود تا درک مطلب متقاضیان را در حوزه‌های حرفه‌ای‌تر به بوته آزمون بگذارد.

بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک هم به همین منوال، از شما نمونه‌های حرفه Writing را طلب می‌کند. هر متن از Writing در این ورژن به شکلی است که از دانش متقاضی برای نوشتن مقالات حرفه‌ای و تخصصی دانشگاهی اطمینان حاصل کند.

از طرف دیگر، متقاضیان آزمون جنرال آیلتس، با محتوای مکان‌های کمتر حرفه‌ای مثل حوزه تبلیغات، مجلات روزمره، کتاب‌های راهنما و دستورالعمل‌ها، و در کل محتوایی که مردم به شکل روزمره با آنها برخورد دارند روبه‌رو می‌شوند. بخش Writing آیلتس جنرال هم بر مهارت‌های عمومی Writing مثل نامه‌نویسی و نکات پایه‌ای در نوشتن مقاله تمرکز می‌کند.

لینک مرتبط :

معرفی کلاس زبان مشهد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.