وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین کلاس آشپزی ساری

معرفی بهترین کلاس آشپزی ساری

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس آشپزی ساری میپردازیم . با ما همراه باشید.

خشک کردن

خشک کردن، قديمي ترين و ساده ترين روش است. در مواد خشک در مقايسه با مواد مرطوب باکتري ها اگر هم رشد کنند به مقدار کمي خواهد بود. خشک کردن باعث غليظ شدن همه مواد محلول در آب مثل قند ها مي شود. که در اين حال اثر اسموتيک آن ها به قدري زياد مي شود که از رشد کپک ها و مخمره ها جلوگيري مي کند.

در اين مورد واقعا طبيعت به ياري بشر آمده است. دانه ها در واقع گياهان جنيني بدون آب همراه با ساير مواد خشک هستند. در نتيجه در دوران خشکسالي يا سرما دانه ها حتي براي چند سال زنده مي مانند. بنابراين دانه هايي مثل غلات و بنشن ها را بيش از هر ماده غذايي ديگر مي توان نگه داشت، به جز در هواي نمدار و فصل رشد و براي نگهداري آن ها به خشک کردن اضافي نيازي نيست. در بسياري از کشور ها بر طبق روش هايي که از زمان بسيار قديم به جا مانده است گوشت ها را در قطعه هاي باريک يا به شکل قيمه خشک مي کرده اند. در اين فرآيند به ارزش غذايي گوشت لطمه اي نمي رسد و فقط ويتامين آن تا حدودي از دست مي رود.

ماهي، ميوه ها و سبزي هاي خشک از زمان هاي قديم به همين روش نگهداري شده اند. چون اسيد اسکوربيک در ميوه ها و سبزي هاي خشک وجود ندارد و يا کم است، مصرف وسيع آن ها به جاي محصولات تازه در زمان هاي خشکسالي ممکن است باعث همه گيري اسکوروي (بيماري ناشي از کمبود ويتامين C با علائم تورم و خونريزي از لثه) شود.

معرفی بهترین کلاس آشپزی ساری

معرفی بهترین کلاس آشپزی ساری

آموزشگاه آشپزی گلپر

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه آشپزی صنایع غذایی برتر

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه آشپزی آزیتا

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک مرتبط :

معرفی بهترین کلاس زبان ساری
معرفی بهترین کلاس آلمانی ساری
معرفی بهترین کلاس شطرنج ساری
معرفی بهترین کلاس قرآن ساری
معرفی بهترین کلاس حسابداری ساری
معرفی بهترین کلاس یوگا ساری

منبع نوشتاری این مقاله