معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز

آشپزی یکی از پرطرفدارترین هنرهایی است که از محبوبیت بسیار زیادی در سنین مختلف جامعه برخوردار است. اگر ساکن شهر تبریز هستید و به آشپزی علاقه دارید، با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز بپردازیم، اما بهتر است ابتدا کمی با این هنر پرطرفدار آشنا شویم. 

آشپزی در میان انسان!

 پیدایش غذاپختن و آشپزی مربوط به هرزمانی هم که باشد، تاثیرات عمده‌ای روی ما داشته است. چراکه این موضوع کیفیت و همچنین نوع غذایی که مصرف می‌کنیم را نیز بالابرده است. به وضوح می‌دانیم که فراوانی و کیفیت غذا، فاکتور متغیر کلیدی در فهم اکولوژی (بوم شناسی) جانوران می‌باشد. مطلب جالب توجه این است که در حال حاضر، هیچ مدرک مرسوم و متداول علمی که گویای چگونگی پیدایش پخت و پز و آشپزی باشد، وجود ندارد.

آشپزی به معنای یک هنر ظریف، به معنای شیوه پخت و پزی که فرانسویان آن را «آشپزی عالی» می‌نامند. در بیشتر جوامع نخست در دربار پادشاهان و خانه‌های اشراف پرورانده شده. و سپس در لایه‌های پایین‌ تر جامعه گسترش یافته است. در عصر ما رستوران‌ها و هتل‌های بزرگ و گران جای آن دربار‌ها و خانه‌ها را گرفته‌اند. ولی گسترش آشپزی عالی در خانه‌های مردم عادی همیشه حدی دارد و تفاوت میان «آشپزی عالی» و «آشپزی عادی» کمابیش سر جای خود باقی می‌ماند. این تفاوت تنها در گرانی و ارزانی یا زیادی و کمی مواد غذایی نیست، بلکه در شیوه پخت هم هست.

آثار هنر آشپزی

تسلط بر هنر آشپزی مزایای مهمی دارد که در اینجا به دو مورد از مهمترین آنها اشاره می کنیم.

۱- باعث استحکام خانواده 

از آثار خوب هنر آشپزی بانوی خوش سلیقه و با ذوق ایجاد جو محبت و آرامش در خانواده می باشد.

به خاطر آنکه هنگامی که مردی از صبح تا غروب در پی کار و تلاش و درآمد حلال برای زن و فرزندانش بود. وقتی که با ورود به خانه با استقبال همسرش رو به رو شد برای صرف نهار و شام، غذاهای خوش طعم و خوشمزه و زینت داده شده را در سفره مشاهده کرد، طبیعی است. که عشق و علاقه او به خانواده اش بیشتر خواهد شد. و به دنبال آن سعی می کند به جز مواقع ضروری، وقت خود را در کنار خانواده خویش بگذراند .

در نتیجه کانون چنین زندگی های مشترکی که از نشاط و شادابی ویژه ای برخوردار است، مستحکمتر خواهد بود. بنابراین آشپزی نه یک شغل، نه یک حرفه و نه یک وظیفه، بلکه یک هنر است که موجب استحکام و بقاء خانواده و به دنبال آن باعث جامعه ای پاینده و پایدار می گردد.

معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز
۲- اثر بهداشتی و اقتصادی 

بارها مسؤولین مراکز بهداشتی، موضوع رعایت نکردن مسائل بهداشتی را در اماکنی مانند چلوکبابی ها و اغذیه فروشی ها و جاهایی که فرآورده های غذایی تولید و پخش می کنند. از طریق صدا و سیما ، روزنامه ها هشدار داده اند.

با اینکه اداره بهداشت کنترل می کند، افراد سودجو و بی انصافی هستند. که فرآورده های غذایی را بدون رعایت مسائل بهداشتی روانه بازار اغذیه می کنند. لذا رسول گرامی اسلام (ص) فرمود : … خوردن در بازار نشانه پستی است.

یکی از آثار و فواید هنر آشپزی بانوان با سلیقه، سلامت اعضای خانواده و تأمین کمبود انواع ویتامین ها در بدن است. زیرا غذاهایی که در خانه با ذوق خاصی درست می شود. ضمن اینکه از نظر بهداشتی جای شک و تردید نیست.و انسان با اطمینان و لذت بیشتری می خورد، به علاوه از نظر اقتصادی بسیار باصرفه تر خواهد بود.

بهترین کلاس آشپزی تبریز

اساسا کلمه خوب یا بهترین از دید هر کس متفاوت است، اما همانطور که ابتدا گفتیم آموزشگاه های آشپزی نامبرده شده طبق بازخوردها و نظرات کاربران در سال جدید جزو برترین ها می‌باشند و دارای خدمات متنوعی در زمینه آموزش حوزه های مختلف آشپزی و شیرینی پزی هستند. در لیست زیر تعدادی از بهترین کلاس آشپزی تبریز را مشاهده میکنید. ما در نیکارو بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد.

آموزشگاه آشپزی کیک شکلاتی

 • مدیریت: خانم تینا زارعی
 • واقع در خیابان پاستور جدید

آموزشگاه کیک شکلاتی با تکیه بر سال ها سابقه درخشان و بهره مندی از اساتید ممتاز برای آقایان و بانوان در سطوح مختلف کلاس های آموزش تزئین کیک، دوره کافی شاپ، فینگرفود و پارتی فود، دوره های دسر و سالاد، انواع غذاهای سنتی و بین المللی، انواع نان های حجیم و نیمه حجیم ، انواع کباب، پیتزا و فست فود کلاس آموزشی برای انواع صبحانه را برگزار می کند. در پایان هر دوره آزمون گرفته می شود و در صورت قبولی به شرکت کنندگان مدرک معتبر فنی و حرفه ای ارائه می شود که این مدرک برای مهاجرت به سایر کشورها ترجمه می شود.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه آشپزی طلائیه

 • واقع در بلوار 22 بهمن

این آموزشگاه با سال ها سابقه برگزاری دوره های تخصصی آشپزی و شیرینی پزی، زیر نظر بهترین و ممتازترین اساتید این حرفه، جدیدترین متد های آموزش آشپزی و قنادی را به هنرجویان و علاقمندان این حوزه ارائه می دهد. آموزشها شامل آموزش تخصصی تزیین کیک از پایه تا پیشرفته، آموزش کامل دوره کافی شاپ، فینگرفود و پارتی فود، دوره های دسر و سالاد، انواع غذاهای سنتی و بین المللی، انواع نان های حجیم و نیمه حجیم ، انواع کباب و … می‌باشد. در پایان دوره به هنرجویان مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای اهدا می‌شود.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه آشپزی پانیذ

 • واقع در 17 شهریور

این آموزشگاه با سال ها سابقه برگزاری دوره های تخصصی آشپزی و شیرینی پزی، زیر نظر بهترین و ممتازترین اساتید این حرفه، جدیدترین متد های آموزش آشپزی و قنادی را به هنرجویان و علاقمندان این حوزه ارائه می دهد. آموزشها شامل آموزش تخصصی تزیین کیک از پایه تا پیشرفته، آموزش کامل دوره کافی شاپ، فینگرفود و پارتی فود، دوره های دسر و سالاد، انواع غذاهای سنتی و بین المللی، انواع نان های حجیم و نیمه حجیم ، انواع کباب و … می‌باشد. در پایان دوره به هنرجویان مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای اهدا می‌شود.

مشاهده صفحه آموزشگاه

سایر آموزشگاه های آشپزی در تبریز

در جدول زیر به معرفی سایر کلاس آشپزی تبریز همراه با آدرس حدودی می‌پردازیم. با کلیک روی نام هر اموزشگاه بازیگری می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر شامل آدرس، شماره تماس، نظرات کاربران و توضیحات مجموعه را مشاهده کنید.

دوره های آموزش آشپزی در تبریز

اکنون که با آموزشگاه‌های آشپزی در تبریز آشنا شدید، اگر می‌خواهید از جزئیات دوره ها مثل تعداد جلسات، شهریه، مدرس و اطلاعات دیگر با خبر شوید، روی دکمه مشاده دوره ها در کادر زیر کلیک کنید تا بتوانید دوره‌های آشپزی در تبریز را که توسط آموزشگاه های مختلف برگزار می‌شود را ببینید.

معیارهای انتخاب بهترین کلاس آشپزی

در انتخاب مناسب ترین کلاس آشپزی، مهم است که معیارها و انتظارات خود را بشناسید و مطابق با آنها تصمیم بگیرید که کدام کلاس و آموزشگاه برای شما مفیدتر خواهد بود. اما به صورت کلی معیارهایی وجود دارند که بهتر است قبل از انتخاب کلاس آن ها را حتما بررسی کنید. معیارهایی مثل:

 • سابقه و مهارت اساتید
 • سبک آموزش
 • مطابقت سبک غذاها مانند ملیت آنها با خواست و هدف شما
 • تجهیزات و امکانات رفاهی و آموزشی آموزشگاه
 • تنوع دوره ها و آموزش ها، مطابق با نیاز شما
 • نظرات و خروجی هنرجوهای پیشین
 • هزینه کلاس ها متناسب با بودجه شما و سطح کیفیت آموزش
 • اعطا یا عدم اعطای مدرک معتبر

به صورت کلی آشپزی هنری مهم است و افراد زیادی با آن به شهرت و محوبیت رسیده اند پس بهتر است به آن کمی جدی تر نکاه کنید چرا که کلاس های آشپزی هم می توانند نقطه عطفی در زندگی شما باشند. این معیارها می توانند شما را در انتخاب بهترین کلاس آشپزی تبریز یاری کنند.

سؤالات متداول

اگر به دنبال یادگیری بازیگری باشید، احتمالا سؤالات زیادی در ذهنتان دارید. در ادامه به پاسخ تعدادی از سؤالات متداول در رابطه با کلاس بازیگری می‌پردازیم. در صورتی که پاسخ سؤال خود را پیدا نکردید، در قسمت دیدگاه ها بپرسید تا شما را راهنمایی کنیم.

عموما منظور از غذاهای سنتی در آموزشگاه های آشپزی داخل ایران، غذاهای اصیل و رایج ایرانی هستند که شامل انواع پلو و خورشت ها، انواع کباب و جوجه کباب، آبگوشت، حلیم، کتلت، انواع شامی ها و … می شوند و غالبا زمان پخت طولانی دارند.

منظور از غذاهای بین الملل در آموزشگاه های آشپزی، غذاهایی با اصالت و مرجعیت کشورهای دیگر هستند که در سطح بین المللی مشهور و پرطرفدار شده اند و در اکثر رستوران های دنیا طبخ می شوند.

فینگر فودها غذاهای سریع و کوچکی هستند که به دلیل حجم کم، راحت سرو می شوند و برای پذیرایی در مهمانی ها، بسیار ایده آل هستند. در آموزشگاه های آشپزی مختلف، می توانید صدها مدل فینگرفود آموزش داده می شود.

در دوره های آموزش فست فود، انواع پیتزا, همبرگر, سوخاری ها, انواع ساندویچ و دیگر فست فودها آموزش داده میشود که نسبت به دیگر غذاها، زمان کمتری برای آماده شدن احتیاج دارند و در جامعه شلوغ و پرمشغله امروز بسیار پرطرفدار هستند.

در دوره های آموزشی مربوط به مهارت های کافی شاپ، جدیدترین متدهای ساخت نوشیدنی های سرد و گرم، بستنی ها، انواع شیک ها و گلاسه ها، ماگاریتاها، آبمیوه های طبیعی، اسموتی، کیک ها و… آموزش داده میشود.

یک آشپز بعد از گذراندن دوره های آشپزی میتواند در مراکز تهیه غذا, رستوران ها, فست فود ها و شرکت ها مشغول به کار شود در غیر این صورت میتواند برای خودش یک رستوران یا فست فود راه اندازی کند و مدیریت آن را برعهده بگیرد . همچنین آشپز های حرفه ای و باسابقه میتوانند یک آموزشگاه آشپزی تاسیس کنند و به هنرجویان آموزش دهند.
خیلی از افراد نیز بعد از گرفتن مدرک بین المللی آشپزی اقدام به مهاجرت کشورهایی میکنند که فرصت های شغلی زیادی برای آشپزی در آنجا وجود دارد همچون کانادا. ترکیه و استرالیا

 

لطفا امتیاز دهید

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز»

 1. در مورد طلاییه بیشتر توضیح میدید ؟؟بهترین کلاس آشپزی تبریز کدومشونه ؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
نام آموزشگاه محدوده آدرس
آموزشگاه آشپزی نیکا خیابان شمس تبریزی
آموزشگاه آشپزی رعنا شهرک باغمیشه
آموزشگاه آشپزی دارچین یاغچیان، خیابان نور
آموزشگاه آشپزی آویشن ولیعصر، خیابان کرم خان زند
آموزشگاه آشپزی اقبال میدان قطب
آموزشگاه آشپزی ارکیده ولیعصر، تقاطع رازی و فروغی
آموزشگاه آشپزی نمونه خیابان 17شهریور جدید
آموزشگاه آشپزی وانیل خیابان شریعتی
آموزشگاه آشپزی دادلی خیابان رسالت
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی نارنجستان تقاطع توانیر به طرف عباسی