معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز میپردازیم. تاانتها همراه ما باشید.

آشپزی در میان انسان!

 پیدایش غذاپختن و آشپزی مربوط به هرزمانی هم که باشد، تاثیرات عمده‌ای روی ما داشته است. چراکه این موضوع کیفیت و همچنین نوع غذایی که مصرف می‌کنیم را نیز بالابرده است. به وضوح می‌دانیم که فراوانی و کیفیت غذا، فاکتور متغیر کلیدی در فهم اکولوژی (بوم شناسی) جانوران می‌باشد. مطلب جالب توجه این است که در حال حاضر، هیچ مدرک مرسوم و متداول علمی که گویای چگونگی پیدایش پخت و پز و آشپزی باشد، وجود ندارد.

آشپزی به معنای یک هنر ظریف، به معنای شیوه پخت و پزی که فرانسویان آن را «آشپزی عالی» می‌نامند. در بیشتر جوامع نخست در دربار پادشاهان و خانه‌های اشراف پرورانده شده. و سپس در لایه‌های پایین‌ تر جامعه گسترش یافته است. در عصر ما رستوران‌ها و هتل‌های بزرگ و گران جای آن دربار‌ها و خانه‌ها را گرفته‌اند. ولی گسترش آشپزی عالی در خانه‌های مردم عادی همیشه حدی دارد و تفاوت میان «آشپزی عالی» و «آشپزی عادی» کمابیش سر جای خود باقی می‌ماند. این تفاوت تنها در گرانی و ارزانی یا زیادی و کمی مواد غذایی نیست، بلکه در شیوه پخت هم هست.

آثار هنر آشپزی :

۱- باعث استحکام خانواده :

از آثار خوب هنر آشپزی بانوی خوش سلیقه و با ذوق ایجاد جو محبت و آرامش در خانواده می باشد.

به خاطر آنکه هنگامی که مردی از صبح تا غروب در پی کار و تلاش و درآمد حلال برای زن و فرزندانش بود. وقتی که با ورود به خانه با استقبال همسرش رو به رو شد برای صرف نهار و شام، غذاهای خوش طعم و خوشمزه و زینت داده شده را در سفره مشاهده کرد، طبیعی است. که عشق و علاقه او به خانواده اش بیشتر خواهد شد. و به دنبال آن سعی می کند به جز مواقع ضروری، وقت خود را در کنار خانواده خویش بگذراند .

در نتیجه کانون چنین زندگی های مشترکی که از نشاط و شادابی ویژه ای برخوردار است، مستحکمتر خواهد بود. بنابراین آشپزی نه یک شغل، نه یک حرفه و نه یک وظیفه، بلکه یک هنر است که موجب استحکام و بقاء خانواده و به دنبال آن باعث جامعه ای پاینده و پایدار می گردد.

معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز
معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز

۲- اثر بهداشتی و اقتصادی :

بارها مسؤولین مراکز بهداشتی، موضوع رعایت نکردن مسائل بهداشتی را در اماکنی مانند چلوکبابی ها و اغذیه فروشی ها و جاهایی که فرآورده های غذایی تولید و پخش می کنند. از طریق صدا و سیما ، روزنامه ها هشدار داده اند.

با اینکه اداره بهداشت کنترل می کند، افراد سودجو و بی انصافی هستند. که فرآورده های غذایی را بدون رعایت مسائل بهداشتی روانه بازار اغذیه می کنند. لذا رسول گرامی اسلام (ص) فرمود : … خوردن در بازار نشانه پستی است.

یکی از آثار و فواید هنر آشپزی بانوان با سلیقه، سلامت اعضای خانواده و تأمین کمبود انواع ویتامین ها در بدن است. زیرا غذاهایی که در خانه با ذوق خاصی درست می شود. ضمن اینکه از نظر بهداشتی جای شک و تردید نیست.و انسان با اطمینان و لذت بیشتری می خورد، به علاوه از نظر اقتصادی بسیار باصرفه تر خواهد بود.

معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز

 

1- آموزشگاه آشپزی طلائیه

  • بلوار 22 بهمن، اول کوی فیروز، سه راهی فاطمی، پلاک 5

مشاهده صفحه آموزشگاه


 

2- آموزشگاه آشپزی پانیذ

  • 17 شهریور، نبش چهارراه طالقانی، پلاک 310، طبقه 3

مشاهده صفحه آموزشگاه


 

3- آموزشگاه آشپزی کیک شکلاتی

  • خیابان پاستور جدید، جنب بانک رفاه، طبقه 3، واحد B
  • تحت مدیریت خانم تینا زارعی

مشاهده صفحه آموزشگاه

لطفا امتیاز دهید

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز»

  1. در مورد طلاییه بیشتر توضیح میدید ؟؟بهترین کلاس آشپزی تبریز کدومشونه ؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کمتر از 24 ساعت مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم