campain
معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه

معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه میپزداریم . با ما همراه باشید.

آشپز

آشپز شغلی است که فرد کار تهیه و آماده‌سازی غذا را به عهده می‌گیرد که در بعضی از کشورها مانند آلمان اتریش سوئیس کانادا برای کسب عنوان آشپزی فرد باید بعد از سه سال کارآموزی در آزمونی شرکت کند و در صورت قبولی در آزمون مورد نظر این عنوان را کسب کند.

وظایف آشپز

آشپز غذاها را با کمک روش های مختلف تهیه می کند. در آشپزخانه های بزرگ معمولا هر آشپز مسئول یک نوعی از غذاها مانند نان ها، کباب ها، سوپ ها و یا پلوها می باشد. وظایف اصلی آشپز عبارتند از :

  • داشتن شناخت کافی و انتخاب مواد اولیه مناسب و تازه
  • تهیه و پخت انواع غذا مطابق با استانداردها
  • کشیدن غذا در ظروف مناسب همراه با تزئینات زیبا
  • نظارت بر کیفیت و میزان مواد اولیه
  • رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ایمنی و سلامتگ

سر آشپز کیست؟

سرآشپز فردی است که در یک رستوران یا آشپزخانه بزرگ مثل آشپزخانه‌های غذاخوریها، هتلها، کشتی‌ها، غذاخوری جاهای نظامی و غیره، به صورت حرفه‌ای آشپَزی می‌کند و سرپرستی آشپزهای دیگر را به عهده دارد.

هنر آشپزی آشپزی یکی از مباحثی است که همه افراد با توجه به موقعیت و شرایط خود به نحوی با آن سر و کار داشته اند . آشپزی به دو صورت حرفه ای و غیر حرفه ای انجام می شود . آنچه که بسیاری از افراد به صورت نسل به نسل از نیکان خود آموخته اند را آشپزی غیر حرفه ای می نامند و آنچه برخی افراد به واسطه علاقه به هنر آشپزی به واسطه شرکت در دوره های آموزش آشپزی فرامی گیرند را آشپزی حرفه ای می نامند .  هنر آشپزی یکی از هنرهای بسیار حائز اهمیت در روند زندگی افراد به شمار می آید زیرا آشپزی علاوه بر بعد هنری با سلامت جسمی افراد ارتباط مستقیم دارد و هر گونه کوتاهی و قصور در روند تهیه و طبخ انواع غذا ها می تواند عواقب ناگوار بسیاری برای سلامت افراد مصرف کننده به دنبال داشته باشد . از این رو آشنایی با خواص و ویژگی های انواع مواد اولیه ، آشنایی با ویژگی های مواد اولیه با کیفیت ، آشنایی با روش های حفظ و نگهداری و در نهایت طبخ و سرو انواع مواد غذایی و غذاهای مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه

معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه

آموزشگاه آشپزی شیلان

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه آشپزی سویل

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه آشپزی سیب

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک مرتبط :

معرفی بهترین کلاس کنکور ارومیه
معرفی بهترین کلاس کامپیوتر ارومیه
معرفی بهترین کلاس زبان انگلیسی ارومیه

منبع نوشتاری این مقاله

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.