وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه

معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه میپزداریم . با ما همراه باشید.

آشپز

آشپز شغلی است که فرد کار تهیه و آماده‌سازی غذا را به عهده می‌گیرد که در بعضی از کشورها مانند آلمان اتریش سوئیس کانادا برای کسب عنوان آشپزی فرد باید بعد از سه سال کارآموزی در آزمونی شرکت کند و در صورت قبولی در آزمون مورد نظر این عنوان را کسب کند.

وظایف آشپز

آشپز غذاها را با کمک روش های مختلف تهیه می کند. در آشپزخانه های بزرگ معمولا هر آشپز مسئول یک نوعی از غذاها مانند نان ها، کباب ها، سوپ ها و یا پلوها می باشد. وظایف اصلی آشپز عبارتند از :

  • داشتن شناخت کافی و انتخاب مواد اولیه مناسب و تازه
  • تهیه و پخت انواع غذا مطابق با استانداردها
  • کشیدن غذا در ظروف مناسب همراه با تزئینات زیبا
  • نظارت بر کیفیت و میزان مواد اولیه
  • رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ایمنی و سلامتگ

سر آشپز کیست؟

سرآشپز فردی است که در یک رستوران یا آشپزخانه بزرگ مثل آشپزخانه‌های غذاخوریها، هتلها، کشتی‌ها، غذاخوری جاهای نظامی و غیره، به صورت حرفه‌ای آشپَزی می‌کند و سرپرستی آشپزهای دیگر را به عهده دارد.

هنر آشپزي آشپزي يکي از مباحثي است که همه افراد با توجه به موقعيت و شرايط خود به نحوي با آن سر و کار داشته اند . آشپزي به دو صورت حرفه اي و غير حرفه اي انجام مي شود . آنچه که بسياري از افراد به صورت نسل به نسل از نيکان خود آموخته اند را آشپزي غير حرفه اي مي نامند و آنچه برخي افراد به واسطه علاقه به هنر آشپزي به واسطه شرکت در دوره هاي آموزش آشپزي فرامي گيرند را آشپزي حرفه اي مي نامند .  هنر آشپزي يکي از هنرهاي بسيار حائز اهميت در روند زندگي افراد به شمار مي آيد زيرا آشپزي علاوه بر بعد هنري با سلامت جسمي افراد ارتباط مستقيم دارد و هر گونه کوتاهي و قصور در روند تهيه و طبخ انواع غذا ها مي تواند عواقب ناگوار بسياري براي سلامت افراد مصرف کننده به دنبال داشته باشد . از اين رو آشنايي با خواص و ويژگي هاي انواع مواد اوليه ، آشنايي با ويژگي هاي مواد اوليه با کيفيت ، آشنايي با روش هاي حفظ و نگهداري و در نهايت طبخ و سرو انواع مواد غذايي و غذاهاي مختلف از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه

معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه

آموزشگاه آشپزی شیلان

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه آشپزی سویل

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه آشپزی سیب

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک مرتبط :

معرفی بهترین کلاس کنکور ارومیه
معرفی بهترین کلاس کامپیوتر ارومیه
معرفی بهترین کلاس زبان انگلیسی ارومیه

منبع نوشتاری این مقاله