معرفی مرکز مشاوره مشهد

بهترین کلاس تندخوانی و تقویت حافظه در مشهد

در این مقاله میخواهیم به معرفی بهترین کلاس تندخوانی و تقویت حافظه در مشهد بپردازیم، اما قبل از آن بیایید کمی با مهارت تندخوانی آشنا شویم. تا انتها همراه ما باشید.

همانطور که از عنوان این مهارت مشخص است تندخوانی در ظاهر به معنی سریع تر مطالعه کردن است. اما تندخوانی در واقع مجموعه ای از راهکارهای عملی و فنونی است که باعث می شوند سرعت مطالعه شما افزایش پیدا کند. ضمن اینکه کیفیت یادگیری شما هم بهتر می شود. آموزش تندخوانی شامل آموزش مجموعه ای از چهار مهارت است که تسلط هم زمان بر این مهارت ها در مجموع باعث میشه که شما به فردی تندخوان با یادگیری بالا تبدیل شوید. این مهارت ها عبارتند از سرعت مطالعه بالا، تمرکز حواس بالا، درک مطلب بالا و حافظه قدرتمند. 

پس هدف از آموزش تندخوانی یادگیری و تسلط بر این چهار مهارت می باشد. این مهارتها به شما کمک می کنند با تمرکز بالا و سرعت بیشتری مطالعه کنید. همچنین کمک می کند درک بالایی از آنچه مطالعه می کنید داشته باشید و به راحتی به حافظه بسپارید و در زمان ضرورت یادآوری کنید.

آموزش تندخوانی همانند آموزش رانندگی است. با یادگیری یک سری اصول و قواعد مشخص می توانید با تمرین و تکرار کافی آن را یاد بگیرید.

تندخوانی و تقویت حافظه به چه معناست؟

تندخوانی همانطور که از نام آن مشخص است به معنای خواندن سریع مطالب و در نتیجه درک مطلب سریع تر و به حافظه سپردان سرع تر است. اگر مدت زمانی که به مطالعه اختصاص می دهید به 1/3 یا 1/5 کاهش یابد، به طوری که تمامی نیازهای مطالعه شما را در آن روز و در کوتاه ترین زمان جبران کند، چقدر درکارهای روزانه خود جلو می افتید؟ آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید؟ تصور کنید شما می‌توانید یک فصل از کتاب را در 2 ساعت تمام کنید، حال اگر با تندخوانی بتوانید این فصل را در 30 دقیقه به پایان برسانید، در 2 ساعت می‌توانید 4 فصل از یک کتاب را مطالعه کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا در کارهای خود جلو بیفتید و زمان بیشتری برای انجام کارهای خود داشته باشید. مهارت تندخوانی و تقویت حافظه به شما کمک می‌کند توانایی خواندن و درک مطلب خود را تا 300% افزایش دهید و این موضوع موجب موفقیت شما در بسیاری از عرصه های زندگی خواهد شد.

چرا آموزش تندخوانی اهمیت دارد؟

همانطور که می دانید سرعت تولید و نشر اطلاعات در د نیای امروز بسیار بسیار بالا رفته است. هر روز در حوزه های مختلف اطلاعات بروز می شوند. اطلاعات دسته اول علمی در هر حوزه در ابتدا بوسیله نشریات علمی توسط دانشمندان منتشر می شوند. ما برای دستیابی به این اطلاعات باید مطالعه کنیم. دقیقا همینجاست که ما نیاز به آموزش تندخوانی داریم تا با سرعت بالا اطلاعات مفید در حوزه های تخصصی خودمان را دریافت کنیم.

در کنار این رشد روز افزون اطلاعات و نیاز بشر به اطلاعات تخصصی جدید، یادگیری مهارت های مطالعه که تندخوانی یکی از این مهارت هاست برای پیشرفت تحصیلی شما بسیار بسیار می تواند حیاتی باشد. در آزمون های رقابتی مثل کنکور سراسری، آزمون وکالت، آزمون دستیاری و … شما با بکارگیری مهارت تندخوانی می توانید کیفیت مطالعه و یادگیری خود را افزایش دهید و نتایج خارق العاده ای بگیرید.

بهترین مرکز مشاوره مشهد

بهترین کلاس تندخوانی و تقویت حافظه در مشهد

در ادامه به معرفی بهترین کلاس تندخوانی و تقویت حافظه در مشهد میپردازیم. این مجموعه ها برگزارکننده دوره تندخوانی و تقویت حافظه در مشهد هستند و شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های این موسسات مهارت تندخوانی خود را تقویت کنید.

آموزشگاه تندخوانی کتابدانه

  • مدیریت: خانم نوروزی
  • واقع در خیابان کوهسنگی

آموزشگاه تندخوانی و تقویت حافظه کتابدانه برگزارکننده دوره‌های تندخوانی و تقویت حافظه و افزایش تمرکز می‌باشد. آموزش تخصصی مهارت تندخوانی، افزایش سرعت عملکرد مغز، تکنیک‌های مدیریت زمان،کارآفرینی، مدیریت صفر تا صد مهارت مربیگری، و برندسازی شخصیت از جمله آموزش‌هایی است که در دوره جامع مربیگری ارائه می‌شود.

مشاهده اطلاعات آموزشگاه

آموزشگاه تندخوانی کتابدانه (شعبه سیدرضی)

  • مدیریت: آقای آرش ترقی
  • واقع در بولوار وکیل آباد، سیدرضی

آموزشگاه تندخوانی و تقویت حافظه کتابدانه با حفظ ترویج کتاب و کتابخوانی به رفع مشکل و مسائل پیرامون روش‌های صحیح مطالعه با سرعت و درک بالا در کلیه مقاطع تحصیلی و غیر تحصیلی می‌پردازد. همچنین با توجه به کاهش سن آلزایمر و حواس پرتی و عدم تمرکز در کلاس، محیط کار و کلیه بخش‌های زندگی، در بخش تقویت حافظه و تمرکز به کلیه فراگیران خود کمک می‌کند تا بتوانند بیش از 80 درصد مشکلات خود را رفع کنند.
کتابدانه همچنین در بخش دوم آموزش‌های حرفه‌ای، به تربیت دوره کوچینگ و بهترین مربی فردی خود در زندگی و سپس کمک به دیگران و حال خوب و … درحال فعالیت و آموزش می‌باشد.

مشاهده اطلاعات آموزشگاه

آموزشگاه تندخوانی مهدیسان

  • مدیریت: آقای مهدی مدیر
  • دارای دو شعبه در بولوار حجاب و بولوار فلاحی

آموزشگاه تندخوانی مهدیسان برگزارکننده دوره‌های تندخوانی و تقویت حافظه و همچنین کلاس‌های تقویتی برای دروس ابتدایی و متوسطه می‌باشد.

مشاهده اطلاعات آموزشگاه

موسسه تندخوانی نصرت (آنلاین)

  • مدیریت: آقای دکتر جهانپور
  • واقع در میدان انقلاب

موسسه تندخوانی نصرت در شهر تهران واقع شده و برگزارکننده دوره تندخوانی و تقویت حافظه به صورت آنلاین می‌باشد. برای شرکت در دوره آموزش تندخوانی و تقویت حافظه موسسه نصرت شما نیاز به تجهیزات خاصی ندارید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید اینترنت پر سرعت، لپتاپ یا کامپیوتر، و کاغذ و قلم است.

مشاهده اطلاعات آموزشگاه

دوره تندخوانی و تقویت حافظه بهار من

  • مدیریت: آقای امیرحسین حامدی

دوره تندخوانی و تقویت حافظه بهار من در قالب یک پکیج یادگیری ارائه می‌شود و شما می‌توانید با خرید این پکیج به راحتی در منزل تندخوانی را فرا بگیرید. «دوره نخبگان یادگیری و حافظه» دوره‌ای است که توسط استاد امیرحسین حامدی آماده شده است. شما در این دوره مهارت تندخوانی « این‌که چگونه سرعت مطالعه خود را تا 15 برابر افزایش دهید» و چگونه حافظه خود را نامحدود کنید را خواهید آموخت. با روش‌هایی که گفته می‌شود شما علاقه زیادی به مطالعه پیدا می‌کنید و دیگر اطلاعات مهم را فراموش نمی‌کنید. این دوره بر‌اساس طراحی مغز محور، در بهترین کارگاه و استودیو ضبط شده که دقیقا احساس کنید، سرکلاس حضوری نشسته‌اید.

مشاهده اطلاعات آموزشگاه

تکنیک های تندخوانی و تقویت حافظه

تندخوانی یکی از فنون و تکنیک هایی است که در این روزگاری که همه چیز سرعت فضایی پیدار کرده است، می تواند به ما کمک کند تا بهانه کتاب نخواندن را کنار بگذاریم و در کمترین زمان بیشترین مطالعه را داشته باشیم، البته همراه با درک مفاهیم کتاب. در ادامه برای شما فنون مختلفی آورده‌ایم که شما را در تندخوانی مسلط می کند. 

1. مرور اجمالی

اگر متنی که میخوانید نوشتار دشواری دارد، یک مرور اجمالی روی سرفصل ها و عنوان و سر تیترها می تواند برای اهداف شما بسیار مفید باشد.

اما چگونه انی کار را انجام دهیم؟ برای هر موضوعی که فکر می کنید مهم است، دو پاراگراف اول و سپس پاراگراف آخر را بخوانید، با این کار می توانید 50% از متن را در کمترین زمان ممکن متوجه شوید.

2. خواندن سطحی

این نوع مطالعه را می توانید درباره متون کمتر پیچیده ای مانند روزنامه و مجله به کار ببرید. در این روش باید سرعت حرکت چشمان خود را بالا ببرید و تنها کلمات کلیدی را بخوانید.

این فن به شما یک ایده کلی درباره متنی که در حال خواندن آن هستید می دهد و زمان خواندن و مطالعه شما را به نصف کاهش می دهد. اما باید این تکینک را زیاد تمرین کنید تا یاد بگیرید که کلمات کلیدی را یا یک اسکیم کردن به راحتی پیدا کنید در غیر این صورت متن را نخواهید فهمید.

3. دسته بندی کلمات

توجه به سرعت و فهم متن، هدف اصلی ما در روش اسکیم کردن است. ما از دوران کودکی خود آموخته ایم که هر وقتی که یک متن را میخوانیم، انگشت خود را زیر هر کلمه قرار شدهیم و با صدای بلند بخوانیم. پس برای اینکه بتوانید خیلی خوب فن اسکیم را به کار بگیرید.

متن را کلمه به کلمه نخوانید، بلکه آنها را به صورت گروهی بخوانید در این گروه بندی ها، 3 یا 4 کلمه را در یک نگاه گذرا بخوانید اما به یاد داشته باشید این کار نیاز به تمرین و ممارست بسیار زیادی دارد. هر چه بیشتر تمرین کنید، محدوده ی چشم شما بیشتر خواهد شد (محدوده ی چشم شما به معنای میزان و تعداد کلماتی است که در یک نگاه می توانید ببینید).

4. خواندن با صدای کوتاه

با صدای بلند خواندن مطالب و کلمات شاید عادت خیلی از ماها باشد و زیر خوانی همان کاری است که در مغز خود، با صدای بلند مطلب را می خوانید. این کار به شدت سرعت شما را در خواندن کاهش می دهد. این کار خصوصا هنگامی اتفاق می افتد که افراد کاملا از آنچه انجام می دهند، آگاه هستند. برای جلوگیری از این کار باید خود را مجبور کنید که با صدای بلند متن را نخوانید.

5. گسترش محدوده دید چشم

اینکه چشم خود را روی تک تک کلمات می چرخانید، کاری است که در دوران کودکی انجام میدادیم، اکنون ما دیگر کودک نیستیم باید سعی کیند خود را رشد دهید و سریعتر بخوانید. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟

از گوشه چشم خود استفاده کنید. باید از این تمرین برای گسترش وسعت دید خود استفاده کنید. صاف بنشینید و به روبرو نگاه کنید، و مردمک چشم های خود را در جهت عقربه های ساعت و خلاف آن بچرخانید. این کار هم ماهیچه های چشم شما را قوی می کند و هم بینایی شما را بهبود می بخشد.

6. برنگشتن به متن

در اینجا برگشت به این معناست که به متن و خطوطی که تا کنون خوانده اید برنگردید هر چند که کار سختی است اما سعی کنید این کار را ترک کنید. به یاد داشته باشید اگر دوباره برگردید متن قبلی کاملا برای شما بی معنی خواهد بود و آن را درک نخواهید کرد.

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید به صورت فعال مطالعه کنید. کاهش سرعت در خواندن بسیار اتفاق می افتد اما اگر از همان ابتدا درست شروع کنید می توانید از این کار اجتناب کنید.

7. متمرکز بودن

خواندن و مطالعه در هر جایی و همه جا امکان پذیر نیست. شما به محیط مناسبی نیاز دارید، تا هر آنچه را که میخوانید، متوجه شوید. خود را از مزاحمت های داخلی و خارجی دور سازید. اگر بر روی میز کار و مطالعه خود مدام فیس بوک و واتس اپ شما فعال است، هیچ وقت نمی توانید مترکز باشید( این امر در مورد تمامی اتفاقات و کارهای زندگی ما صادق است.) .شما باید با 100% وجودی خود با منبع مورد مطالعه خود باشید، زیرا انجام دادن چند کار هنگام مطالعه سرعت و درک شما را پایین می آورد.

همانطور که باید محیط درونی را برای مطالعه مناسب کنید، محیط بیرونی باید به همین منوال باشد، یعنی به فیس بوک و رابطه و گوشی و سایر موارد فکر نکنید و دائم در ذهن خود چیزهای غیر م تبط را مرور نکنید. به افکار خود کمی استراحت دهید.

به علاوه، مطالعه مهلتی است تا ما را برای مدتی از هر آنچه ناراحتمان می کند دور سازد و برای مدتی عادت گفتگوی درونی را کنار بگذارند و کم کم به این نتیجه می رسید که بهترین مکالمه همان چیزی است که بین شما و کتاب می گذرد.

8. هنر پرش

این دقیقا همان چیزی است که در مطالعه خیلی عالی است. هنر پرش به این معنی است که شما برای اینکه شما در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید، هر آنچه را که بلدید مطالعه نکنید.

مثلا در حال خواندن یک کتاب دانشگاهی درباره بازاریابی هستید، می توانید مثال هایی آن را رد کنید زیرا کاملا آنها را بلدید.

9. ارتباط دادن و برجسته سازی

برخی از متون جامع نیاز دارند تا از طریق مثال ها فهم شوند. سعی کنید چنین صفحاتی را برای مطالعه و فهم بهتر متن به عنوان مرجع هایلایت کنید و به متن و مفاهیمی که در حال خواندن آن هستید متصل کنید.

همانطور که قبلا گفتیم برجسته کردن متون می تواند کارایی و تاثیر خواندن شما را بالا ببرد. اگر متن شما جدول، نمودار و یا تصویری دارد، حتما آنها را مطالعه کنید. این ها ابزاری هستند که به شما کمک می کند تا یک نگا گذرا و سریع به متن و مفاهیم داشته باشید.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات