campain
معرفی بهترین مهارت و سرگرمی کودک در مشهد

معرفی بهترین باشگاه های والیبال در مشهد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه های والیبال در مشهد بپردازیم، اما قبل از آن بیایید کمی با این ورزش محبوب آشنا شویم. با ما همراه باشید.

تاریخچه والیبال در جهان

والیــبال در روز دوم فوریه سال 1895 میلادی مطابق با بیستم بهمن ماه سال 1273 هجری شمسی، توسط ویلیام . جی . مورگـان مدیر تربیت بدنی کالج Y.M.C.A در شهر هولیوک ایالت ماسا چوست امریکا ابداع و معرفی شد که ابتدا مینتونت نام داشت.

مورگان پس از این که دوستش، جیمز نایسمیت، در سال 1891 ورزش بسکتبال را درهمان کالج ابداع کرد، با تلفیق ورزش هایی همچون بسکتبال و تنیس، شالوده ورزشی نو و مفرح را برای دانشجویان خود ریخت که بازی آن با توپی شبیه به توپ بسکتبال از روی توری مثل تور تنیس انجام می گرفت.

به همین منظور مورگان با استفاده از تور تنیس روی چمن که به دو طرف دیوار سالن ورزش بسته می شد و با استفاده از توئی توپ بسکتبال که به دلیل سبکی وزن به دست ها آسیب نمی رساند ، بازی را شروع کرد و همین شروع کافی بود تا این ورزش به سرعت از یک کالج به کالج دیگر و از شهری به شهر دیگر معرفی و منتقل شود. تا جایی که پس از یک سال (1896) مردم اکثر ایالت های امریکا با آن اشنا شده بودند. در همین سال کمیته بین المللی ورزش کالج از مورگان دعوت کرد تا طی یک کنفرانس، قوانین و مقررات ورزش ابداعی اش را در حضور اساتید کالج تشریح کند.

برای کلاس والیبال نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

تاریخچه والیبال در ایران

ورزش والیـــبال حـــدود ســــال 1299 شــمــسی یعنی 89 سال قبل ، ( در سال 1388 ) توســــط جناب آقای میرمهدی ورزنده استاد بزرگ ورزش ، بــه ایـران آورده شد و از دارالمعلمین ورزش آغــاز بــه تــعــلــیــم گـردید. بازی والیبال در ایران در ابتدای امر دارای قواعد خاصی نبود و به شــکــل های مختــلف آن را بـــازی می کردند. فنون و تاکتیک های والیبال نیز مانند قوانین آن پایه و اساس اصولی نداشت و هر بازیکن به ابتکار شخصی و اختصاصی خود که اکثراٌبا مشت زدن یا سمبه زدن همراه بود با تــوپ بازی می کرد. لیکن در سال 1302 شمسی با استفاده از تــرجــمـه مجلات خارجی قوانینی که در آن زمان در کشورهای دیگر اجراء می شد، در ایران نیز تا حدودی از آن پیروی گردید.

معرفی بهترین مهارت و سرگرمی کودک در مشهد

والیبال در ایران پس از انقلاب

در سالهای اول پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، بعلت تعویض های پی در پی رئیس فدراســیــون و تـغییرات وسیع در کادر هیئت رئیسه ، برنامه های والیبال شکل پایداری نداشت و مــســابــقـــات بــیــن الــمـللی چه در داخل و چه در خارج از کشور متوقف گردید و فقط کوشش می شــد در زمیــنــه ورزش عــمــومــی گـسترش وسیع تری بوجود آید و مسابقات قهرمانی کشور نیز همــه ساله انجام گردد. اعزام داوران به کلاسهای داوری بین المللی تقریباً شکل منظمی داشــت ، امــا اعزام مربیان به کلاسهای بین المللی قطع گردید.

کم کم برنامه ها و مسابقات والیبال در سراسر کشور شکل بهتری بدست آورد. از لحاظ کــیـفیت تــعــداد تیمهای بیشتری در مسابقات شرکت نمودند ، ولی تماسهای بین المللی به ویژه تیم هــای قدرتمنــد بــه هـمان ترتیب متوقف باقی مانده بود. با فعالیتی که طی چند سال اخیر از سال 1368 تا کنون 1385 آغاز شده است و با استعدادی که جوانان کشور در این رشته از خود نشان داده اند ، به ویژه در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان که در دوبی برزگزار شد ، و تیم ملی نوجوانان کشورمـان با سربلندی کامل مقام چهارم این مسابقات را بدست آورد. و همچنین مقام چهارم قهرمانی جــوانـان آسیائی در تهران و کسب مقام اول در مسابقات انتخابی جوانان جهان در تایلند که انعکاس جهانی فراوانی داشت و از همه مهمتر طی سه سال گذشته ( سالهای 76-77 و 78 ) مـــوفــقــیــت هـــای چــشــمــگــیری نـصیب تیم های ملی ما شد بویژه کسب مقام قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان در مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا که در سال 1377 در تهران برگزار شد علاقمندان این رشته را چند برابر نمود.

بهترین باشگاه های والیبال در مشهد کجاست؟

والیبال یک ورزش تیمی و ششمین ورزش محبوب و گسترده ترین ورزش در بیشتر کشورهای جهان است که در آن بازیکنان در دو تیم شش نفره، در دو سوی توری قرار می گیرند و تلاش می کنند تا طبق قوانین بازی، توپ را از روی تور در زمین تیم مقابل فرودآورند. هرتیم حداقل باید 3 ست (یا دست) از 5 پنج ست بازی را ببرد، تا بتواند پیروز مسابقه شود.

ما در نیکارو بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه به معرفی بهترین باشگاه های والیبال در مشهد میپردازیم. بهترین باشگاه والیبال در مشهد کجاست؟ تمامی باشگاه های والیبالی که در ادامه معرفی میشوند، جزو بهترین سالن های والیبال مشهد هستند.

باشگاه والیبال آینده سازان

 • مدیریت: آقای علی عابدی

مشاهده صفحه آموزشگاه

آکادمی دانش والیبال 

 • مدیریت: آقای علی عابدی

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه والیبال البرز

 • مدیریت: آقای بهروز شاکری

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه والیبال فرهاد ظریف

 • مدیریت: آقای فرهاد ظریف

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه والیبال مدرن

 • مدیریت: خانم مانیا سلیمانی

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات: باشگاه والیبال مدرن، بهترین و با کیفیت ترین کلاس والیبال دخترانه در مشهد را برگزار می‌کند. بسیاری از دخترانی که اموزش والیبال را در سالن والیبال مدرن گذرانده اند، هم اکنون در لیگ های مطرح سطح کشور بازی می‌کنند.

سایر باشگاه های والیبال در مشهد

در جدول زیر به معرفی سایر باشگاه های والیبال مشهد همراه با آدرس حدودی می‌پردازیم. با کلیک روی نام هر باشگاه والیبال می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر شامل آدرس، شماره تماس، نظرات کاربران و توضیحات مجموعه را مشاهده کنید. باشگاه های والیبال معرفی شده به اموزش والیبال برای کودکان و بزرگسالان، همچنین آموزش والیبال برای بانوان میپردازند.

نام باشگاه والیبال محدوده آدرس
باشگاه والیبال خاقانی بلوار پیروزی، خیابان خاقانی
باشگاه والیبال بابا قدرت بلوار جمهوری اسلامی، بوستان بابا قدرت
باشگاه والیبال آرامش بلوار پنجتن، بوستان آرامش
باشگاه والیبال میثاق بزرگراه میثاق (هاشمی رفسنجانی)
باشگاه والیبال امام رضا تقاطع بلوار فردوسی و خیام، مجموعه ورزشی امام رضا
باشگاه والیبال دانش آموز بلوار امامیه
باشگاه والیبال آزادی ابتدای جاده طرقبه

قیمت کلاس والیبال در مشهد

قیمت کلاس والیبال در مشهد به عوامل مختلفی مثل محله قرارگیری سالن، سطح تجربه و تخصص مربی، عمومی یا نیمه خصوصی بودن کلاس، کیفیت سالن والیبال و موضوعات دیگر بستگی دارد. اما به طور کلی قیمت کلاس والیبال در مشهد از 300 هزار تومان شروع می‌شود.

ویژگی های یک سالن والیبال خوب چیست ؟

 • مربیان حرفه ای
 • سالن مناسب با امکانات استاندارد
 • منطقه شهری و دسترسی آسان
 • دربرگیرنده تمرینات کمیته ملی
 • داشتن امکان ثبت نظر و بازخورد از نحوه فعالیت مربیان و عوامل

تا دیر نشده کشفش کن!

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی
ویژه ۶ تا ۱۶ سال
*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*
اجرا زیر نظر نیکارو، از شرکت های
عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی
4.4/5 - (22 امتیاز)

11 دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین باشگاه های والیبال در مشهد»

 1. میخواهم یک کلاس والیبال شروع کنم اگرنزدیک بلوارتوس باشد خیلی خوب میشد

  1. سلام دوست عزیز. مشهد باشگاه والیبال خیلی زیاد نیست، بر خلاف فوتبال، اما مواردی که معرفی شده جزو بهترین باشگاه های والیبال مشهد هست.
   فکر میکنم باشگاه والیبال آینده سازان بهتون نزدیک باشه. برای دیدن اطلاعات دقیق تر آموزشگاه شامل آدرس و تلفن، روی دکمه مشاهده صفحه آموزشگاه کلیک کنید.
   نیکارو؛ در جریانِ یادگیری…

  1. سلام آلمای عزیز. متاسفانه باشگاه والیبال بانوان در مشهد خیلی کمه. یکی از مجموعه های خوب که به صورت حرفه ای برای خانم ها آموزش والیبال دارن، باشگاه والیبال مدرن هست که شعبه اصلیشون انتهای فرامرزه و کوهسنگی هم شعبه دارن. جز این باشگاه فکر نمیکنم باشگاه های والیبال دیگه ای برای خانم ها باشه.
   نیکارو؛ در جریانِ یادگیری…

  1. سلام دوست عزیز .
   کلاس های معتبر در روز های آخر آموزش ؛ مسابقات برگزار میکنند و انتخابی برای تیم های هیات استانی و … دارند . در این مسابقات افراد سرشناس و نماینده هایی هم از تیم های معتبر و اسپانسر ها حضور دارند .
   ولی به طور کلی عرض کنم خدمتتون که
   در ایام خاصی از سال مثل ایام ماه مبارک رمضان – جام رمضان برگزار میشه .

  1. والیبال مشهد اصن تو لیگ تیم داره؟؟؟ که باشگاه والیبال مشهد مربی خوب داشته باشه پاینده دار باشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی

 ویژه سنین ۶ تا ۱۸ سال

*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*

کشف ذهن کشف استعداد

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی

 ویژه ۶ تا ۱۶ سال

*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*
اجرای روند استعدادسنجی اصلی زیر نظر نیکارو، از شرکت های عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی