وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین باشگاه های بسکتبال در تهران

بسکتبال

بسکتبال یک ورزش گروهی و پرطرفدار در جهان است که به آن ورزش بلند قامتان نیز گفته می شود. این ورزش به صورت دو تیم برگزار می شود که در هر تیم 5 بازیکن بازی می کنند و هدف آن ها رد کردن توپ از یک حلقه می باشد که باید با قوانین و مقررات انجام شود. بسیاری از افراد هستند که به این ورزش علاقه زیادی دارند و برای تمرین و آموزش به باشگاه می روند اما با این حال برخی از افراد هستند که نمی دانند در تهران کدام باشگاه ها ورزش بسکتبال انجام می دهند و کدام یک جز بهترین باشگاه ها در تهران هستند به همین دلیل ما در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین باشگاه های بسکتبال تهران آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتر اقدام به آموزش کنید با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

تاریخچه بسکتبال

ورزش بسکتبال در سال 1981 توسط فردی به نام دكتر جمیزناسمیت ابداع شد و در آن زمان به جای آن که از حلقه های گل استفاده کنند از سبدهایی که شبیه به زنبیل بودند استفاده می کردند و هر بار که توپ را داخل آن می انداختند از نردبان بالا می رفتند و توپ را از درون آن بیرون می انداختند و دوباره بازی می کردند. هدف از ابداع این ورزش این بود که در زمستان نیز بتوان در محیط بسته بازی و فعالیت کرد و فرم بدن را با استفاده از این ورزش مطلوب کرد. امروزه این ورزش به یکی از ورزش های پرطرفدار تبدیل شده است و بسیاری از افراد برای آموزش آن تلاش می کنند.

فواید بسکتبال

  • ورزش بسکتبال زمینه های لازم برای رشد روانی را فراهم می کند.
  • انگیزه افراد را برای انجام ورزش بیشتر می کند.
  • اعتماد به نفس افراد را بالا می برد.
  • نشاط و شادابی ایجاد می کند.
  • قدرت تصمیم گیری افراد با انجام این ورزش افزایش می یابد.
  • همچنین می توان گفت که هوش افراد نیز افزایش پیدا می کند.

زمین بسکتبال

زمین ورزش بسکتبال می تواند در اندازه های مختلفی مانند ۲۸*15 يا ۲۶*۱۴ يا ۲۴*۱۲ و ارتفاع زمین تا سقف نیز 7 متر باشد. عرض خطوط زمین باید 5 سانتی متر و شعاع دایره های آن 1.8 متر باشد. همچنین باید اندازه تخته بسکتبال ۱۸۰ * ۱۵۰ سانتی متر و  فاصله آن ها از سطح زمین 2.9 متر باشد.

معرفی بهترین باشگاه های بسکتبال در تهران

در تهران باشگاه های زیادی هستند که در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند اما برخی از باشگاه ها در زمینه بسکتبال فعالیت می کنند که ما در این مطلب می خواهیم برخی از بهترین باشگاه های بسکتبال تهران را برای شما معرفی کنیم تا با اطلاعات کافی در این باشگاه حضور پیدا کنید و اقدام به ورزش نمایید.

برای مطالعه سایر پست های مرتبط با رشته های ورزشی به بخش “کلاس های ورزشی” مراجعه کنید .