معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی غرب تهران

معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی غرب تهران

در این مطلب میخواهیم به معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی غرب تهران بپردازیم پس تا آخر همراه ما باشید.

در مطلب دیگری در ارتباط با تاریخچه سنگ نوردی و تجهیزات مورد نیاز آن صحبت کردیم اما در این مطلب میخواهیم به بهترین تمرینات سنگ نوردی بپردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

بارفیکس و ددهنگ

سنگنوردی با انگشتان، بازو و شانه ها شروع میشود. تمرین کلاسیک بارفیکس زدن یکی از دریچه های ورود به قدرت لازم برای این ورزش است. اگر نمی توانید بارفیکس بزنید با کمک شروع کنید و اگر به سطح بالاتری از فشار نیاز دارید بارفیکس با اضافه بار مناسب شما خواهد بود. این نکته را باید بدانید که بدون رسیدن به سطح خوبی از توان در بارفیکس زدن سنگنوردی شما با مشکل مواجه خواهد شد.

توجه داشته باشید که فشار را باید تدریجا و به آرامی افزایش دهید. حتما قبلا از شروع تمرین گرم کنید و سپس فشار بیشتری بیاورید.

اگر یک هنگ بورد دارید می توانید از آن برای ددهنگ یا بارفیکس زدن استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به هنگ بورد می توانید تمریناتتان را با میله بارفیکس شروع کنید. برای ددهنگ هم می توانید با انگشتان روی میله یا لبه در یا هر جای دیگری که به مفاصل انگشت آسیب نمی زند آویزان شوید.

از روشهای مختلف ددهنگ برای افزایش قدرت انگشتان می توانید استفاده کنید، اما مکانیسم کلی آویزان شدن روی یک گیره نسبتا سخت و تحمل کردن برای ۱۰-۱۵ ثانیه است. این کار را می توانید در چند ست و با مدت زمان کوتاهی استراحت بین هر ست انجام دهید.

پا

تکنیک خوب سنگنوردی حکم می کند که از پاها برای فشار آوردن به سمت بالا استفاده کنید، نه از دست ها برای بالا کشیدن خودتان. پس داشتن پاهای قویتر، سنگنوردی را بهبود می دهد.

می توانید با اسکات تک پا این کار را انجام دهید. روی یک پا بایستید و دستها به کمرتان باشد. پای دیگر را بالا بگیرید. چند تکرار با کنترل کامل روی هر پا انجام دهید. انجام چند ست می تواند مفید باشد.

اگر این تمرین برایتان سخت است می توانید از حرکت لانگز استفاده کنید. این تمرین تمرکز و قدرت بیشتر در پاها ایجاد می کند. انجام درست حرکات را یاد بگیرید.

هسته بدن

یک هسته قوی برای هر کوهنورد عالی است، زیر به گروههای مختلف عضلانی اجازه می دهد تا وزن خود را به درستی تقسیم کنید. این ویژگی به خصوص در صعودهای شیب منفی که نیاز به انقباض هسته بدن دارند مفید خواهد بود. هسته بدن قوی تر به شما کمک می کند تا مرکز ثقلتان را بهتر به سنگ نزدیک کنید. انجام انواع پلانک برای تقویت این قسمت از بدن بسیار مفید می باشد.

عضلات آنتاگونیست

تمرینات سنگنوردی باعث قوز کردن بدن به سمت جلو و رشد نامتقارن عضلات می شود. تمرین دادن عضلات آنتاگونیست می تواند باعث جلوگیری آسیب دیدگی در طولانی مدت و ایجاد تعادل در بدن شود. تمرین شنا (سوئدی) برای تقویت عضلات سینه، شانه، پشت بازو و هسته بدن بسیار مفید خواهد بود. در زمان انجام حرکت شنا هسته بدن را منقبض نگه دارید.

تمرین پشت بازو صندلی باعث تقویت عضلات سه سر بازو، شانه ها می شود. برای این کار از یک صندلی یا نیمکت استفاده کنید و دستانتان را روی آن از پشت قرار دهید. سپس با پشت بازو پرس انجام دهید. سه ست با بیست تکرار یا بیشتر می تواند مناسب باشد.

معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی غرب تهران
معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی غرب تهران

لینک های مرتبط :

معرفی باشگاه تیراندازی تهران

معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران

معرفی بهترین کلاسهای کیک بوکسینگ تهران

معرفی باشگاه های سنگ نوردی تهران

معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی شرق تهران

منبع: موج کوه

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 روز مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم