معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی شرق تهران

معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی شرق تهران

Rate this post

در این مطلب میخواهیم به معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی شرق تهران بپردازیم پس تا آخر همراه ما باشید.

سنگنوردی یا صخره نوردی یک ورزش هیجانی و چالشی می باشد که به شما حسی ورای سایر رشته ها هدیه میدهد. ترکیبی از قدرت فیزیکی و تمرکز ذهنی باعث میشود تا سنگنوردان با استفاده از قدرتی مثال زدنی، انعطاف پذیری و چابکی مسیرهای سخت را صعود کنند.

این ورزش این روزها در حال مطرح شدن هر چه بیشتر در سطح جهانی است. حضور آن در المپیک نیز باعث خواهد شد تا بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و در زمره ورزشهای قرن بیست و یکم به حساب آید.

تاریخچه صخره نوردی

اولین اسناد موجود در رابطه با تاریخ سنگنوردی به چینی ها در ۲۰۰ سال پیش از میلاد باز میگردد. صخره نوردی در اروپا به نوعی همزمان با کوهنوردی و در قرن نوزدهم مطرح شده است. سه نقطه به عنوان محل تولد سنگنوردی شناسایی شده اند. منطقه سنگ ماسه ای البه در جنوب شرقی آلمان، دولومیتها در شمال ایتالیا و قله و دریاچه دیتسریکت در انگلستان. در اولین دهه قرن بیستم، پیشگامان این رشته اقدام به اختراع تجهیزاتی مانند کارابین های فولادی و میخهای نرم آهنی کردند.

برای سنگ نوردی به چه تجهیزاتی نیاز است؟

صخره نوردی نیز مانند بسیاری از رشته های ورزشی به مجموعه ای از تجهیزات نیاز دارد. در ادامه به طور خلاصه با برخی از این تجهیزات آشنا خواهید شد. در موج کوه میتوانید اطلاعات کامل و بسیار بیشتری درباره هر کدام پیدا کنید.

کفش سنگنوردی

یک قسمت بسیار ساده و بسیار مهم در صعود که می باید در سرلیست قرار گیرد. شاید بتوان مسیرهای آسان را با کفشهای معمولی ورزشی صعود کرد، اما سنگنوردی به معنای واقعی امروزی آن نیاز به کفش سنگنوردی دارد. این نوع کفشها برای ایجاد اصطکاک بیشتر و لبه گیری بهتر روی سنگ طراحی شده و در مدلهای مختلف به بازار ارایه میشوند.

کیسه پودر

وسیله بعدی مورد استفاده در سنگنوردی کیسه پودر میباشد. پودر یا گچ مخصوص به شما کمک میکند تا دستهای خود را خشک نگهدارید تا بتوانید بهتر گیره گیری کنید. کیسه پودر معمولا کوچک است و به دور کمر انداخته میشود.

زیرانداز بولدرینگ یا بولدرینگ مت

در بولدرینگ از زیراندازهای فومی قطور استفاده میشود تا در صورت سقوط نفر از روی مسیر، سنگنورد آسیب نبیند. انواع سالنی آنها معمولا قطورتر و انواع قابل حمل کوچکتر بوده و در پشت بدن می توان آنها را حمل کرد.

طناب و هارنس

صخره نوردی به شکلی که همگان بیشتر میشناسند با طناب انجام میشود. هارنس نیز به عنوان اتصال طناب به بدن پوشیده میشود و دارای تسمه هایی برای توزیع نیرو روی بدن میباشد. بعلاوه ابزارهایی که در بالا راجع به آنها صحبت کردیم ابزارهای زیر را هم به عنوان یک لیست در نظر داشته باشید:

  • ابزار حمایت
  • کلاه ایمنی
  • انواع میانی
  • تسمه و طنابچه
  • یومار
  • انواع کوییک دراو
معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی شرق تهران
معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی شرق تهران

منبع: موج کوه

۱- معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی شرق تهران

باشگاه سنگنوردی سعید طاهری

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک مرتبط :

معرفی باشگاه تیراندازی تهران

معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران

معرفی بهترین کلاسهای کیک بوکسینگ تهران

معرفی باشگاه های سنگ نوردی تهران

معرفی بهترین باشگاه سنگ نوردی غرب تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از پول دادن به کلاس #استعدادتوبشناس
بیشتر بدانید
close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.