معرفی بهترین باشگاه رزمی یزد

معرفی بهترین باشگاه رزمی یزد

ورزش های رزمی

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه رزمی یزد بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم با تاریخچه ورزش های رزمی آشنا شویم. هنرهای رزمی به سیستم‌ها و سنت‌های مدونی از تکنیک‌ها و فنون مبارزه‌ای گفته می‌شود که با انگیزه‌ها و دلایل متفاوتی تمرین می‌شوند؛ برای دفاع شخصی، رقابت در مسابقات، سلامتی بدنی و تناسب اندام، سرگرمی و تفریح و همچنین رشد و تعالی روحی، جسمی و معنوی. از پرکاربردترین سبک‌های رزمی می‌توان به نینجا، ساندا، کاراته، تکواندو، بوکس، کونگ فو، جوجوتسو، کیک بوکسینگ، هنر رزمی ترکیبی، جوجیتسو ی برزیلی، و کشتی اشاره کرد.

تاریخچه ورزش های رزمی

هنرهای رزمی و مبارزه بدون سلاح گرم از دوران پیدایش انسان در زمین توسعه یافته و به مرور سبک های مختلفی از این ورزش های رزمی، در سراسر جهان ظاهر شده است. بعضی از این ورزش های رزمی مثل ورزش های کونگ فو، ووشو، تکواندو و کاراته مبدأ شرقی دارند و بعضی ديگر مثل بوکس، پانکریش و ساواته به غرب باز می گردند.

تاریخ هنرهای رزمی معاصر بیشتر به فرهنگ آسیایی نسبت داده میشود اما در حقیقت هزاران سال است که در هر سرزمین، اشکال مختلفی از هنرهای رزمی وجود داشته و دارد. در یونان و روم باستان شکلی از هنر رزمی به نام پانکراسیون (Pankration) وجود داشته است که هنر قدرت محض بوده است. این هنر شامل ترکیبی از شیوه های مبارزه مانند کشتی، پرتاب قلاب و گرز و تور افکنی بوده است. همچنین از تکنیکهای مشت زنی نیز در آن استفاده میشده است. قدیمی ترین مدرک از وجود پانکراسیون به 700 سال قبل از میلاد برمیگردد اما نشانه هایی وجود دارد که این هنر رزمی مدت بسیاری قبل از این دوره نیز وجود داشته است و هنوز هم در یونان به آن پرداخته میشود.

در ایران ورزشهای رزمی بصورت کشتی های محلی و ورزش باستانی از دیرباز وجود داشته اند. با مراجعه به کنب مختلف در این زمینه می توان به حقایق زیر دست یافت. اینکه در مناطق مختلف ایران باستان،جدای از ارتش ایران، به عنوان یک سپاه مجهز که در جنگ ها تحت مدیریت فرمانروایان اصلی ایران زمین ایفای نقش می کرد، گروههایی آموزش دیده در نواحی مختلف این سرزمین خضور داشتند. این نیروهای بومی که هرکدام دارای سلاحی تخصصی به عنوان سلاح رزمی بودند، مستقل از سپاه ایران در تهاجمات نقش بازدارنده و مدافع را بر عهده داشتند.(چیزی شبیه نقش عشایر غرب ایران در آغاز جنگ ایران و عراق) این نیروهای رزمی دارای تکنیکهای رزمی منحصر بفردی بودند که برخی از آنها تا زمان ما هم دوام آورده اند.

بهترین کلاس رزمی یزد
بهترین کلاس رزمی یزد

معرفی بهترین باشگاه رزمی یزد

با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین باشگاه رزمی یزد بپردازیم.

باشگاه رزمی آکادمی موی تای

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه رزمی ووشو لیدر

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه رزمی خانه تکواندو

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه رزمی ذوالفقار

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه رزمی کیهان

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس شطرنج یزد
معرفی بهترین کلاس یوگا یزد
معرفی بهترین کلاس شنا یزد
معرفی بهترین باشگاه بدنسازی یزد
معرفی بهترین کلاس فوتبال یزد
معرفی بهترین کلاس خوشنویسی یزد
معرفی بهترین کلاس حسابداری یزد
معرفی بهترین کلاس قرآن یزد
معرفی بهترین کلاس زبان یزد
معرفی بهترین کلاس آلمانی یزد
معرفی بهترین کلاس کامپیوتر یزد
معرفی بهترین کلاس فرانسه یزد
معرفی بهترین کلاس خیاطی یزد
معرفی بهترین کلاس آشپزی یزد
معرفی بهترین کلاس رانندگی یزد
معرفی بهترین کلاس گریم و آرایشگری یزد
معرفی بهترین کلاس موسیقی یزد


2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تاثیرگذار ترین هدیه ای که میتونی به فرزندت بدی
اینجاست

زودتر کشفش کن !

ویژه 12 تا 90 سال ;)