معرفی بهترین باشگاه بیلیارد یزد

معرفی بهترین باشگاه بیلیارد یزد

تاریخچه ورزش بیلیارد در دنیا

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه بیلیارد یزد بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم کمی با تاریخچه ورزش بیلیارد در ایران و جهان آشنا شویم. کلمه Billiard ممکن است از واژه‌های فرانسوی Billart یا billette مشتق شده باشد. بیلیارد یک بازی چند صد ساله است. نشانه هایی وجود دارد که این بازی در قرن 13 میلادی بیرون از خانه‌ها انجام میشده است. در قرن 15 میلادی این بازی در فرانسه توسط اشراف‌زاده ها انجام می‌شد. فرانسوی ها این بازی را بر روی چمن انجام میدادند و از وسیله ی به نام Billart به معنی گرز برای بازی کردن استفاده میکردند. در آن دوران قوانین و سبک این بازی کاملا با امروز متفاوت بود.در قرن 19 میلادی بازی بیلیارد دستخوش تغییر شد و به شکل امروزی آن در آمد. سپس فدراسیون مشخص برای بیلیارد تشکیل شد و مسابقات جهانی این رشته در سراسر دنیا برگزار شد.

بازی بیلیارد توسط روس و انگلیسی ها به ایران وارد شد. تا قبل از سال ۱۳۴۲ بیلیارد تنها توسط افراد به خصوصی مثل بازنشستگان ارتش، هنرمندان و نظامیان انجام می گرفت ولی از آن سال به بعد بازی بیلیارد در اماکن عمومی متنوع مثل کلوپ های ورزشی راه پیدا کرده و به عمومیت رسید. در سال ۱۳۸۰ با تأسیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی، بازی بیلیارد به صورت عمومی درآمده و به رسمیت رسید.

بهترین سالن بیلیارد یزد
بهترین سالن بیلیارد یزد

معرفی بهترین باشگاه بیلیارد یزد

بیلیارد بازی بسیار متنوعی است و انواع و اقسام آن در دنیا برگزار می شود. این بازی در ابتدا به عنوان یک بازی اشرافی و سلطنتی محسوب می شده است و فقط افراد مرفح جامعه بیلیارد بازی می‌کردند، اما به مرور زمان تبدیل به یکی از ورزش های معمول در دنیا شد که مسابقات جهانی برای آن برگزار می‌شود. از انواع بیلیارد می توان به ایتبال ( Eight Ball )، ناینبال ( Nine Ball )، اسنوکر ( Snooker )، بیلیارد انگلیسی، بیلیارد آمریکایی، بیلیارد آزاد، بیلیارد هرمی ( Pyramid )، بیلیارد روسی و انواع بیلیارد نمایشی اشاره کرد. با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین باشگاه بیلیارد یزد بپردازیم.

باشگاه بیلیارد شهباز

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد جمهوری

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد مارال

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس شطرنج یزد
معرفی بهترین کلاس یوگا یزد
معرفی بهترین کلاس موسیقی یزد
معرفی بهترین کلاس خوشنویسی یزد
معرفی بهترین کلاس حسابداری یزد
معرفی بهترین کلاس قرآن یزد
معرفی بهترین کلاس زبان یزد
معرفی بهترین کلاس آلمانی یزد
معرفی بهترین کلاس کامپیوتر یزد
معرفی بهترین کلاس فرانسه یزد
معرفی بهترین کلاس خیاطی یزد
معرفی بهترین کلاس آشپزی یزد
معرفی بهترین کلاس رانندگی یزد
معرفی بهترین کلاس گریم و آرایشگری یزد
معرفی بهترین کلاس شنا یزد

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.