معرفی بهترین باشگاه بیلیارد غرب تهران

معرفی بهترین باشگاه بیلیارد غرب تهران

در این مطلب میخواهیم به معرفی بهترین باشگاه بیلیارد غرب تهران بپردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

در مطلب دیگری در ارتباط با اصطلاحات بازی بیلیارد صحبت کردیم اما در این مطلب میخواهیم درباره میز 8 بال صحبت کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

میز بیلیارد یا میز 8 بال؟

اگر دقت کرده باشید گاهی میز بیلیارد به اسم میز اِیت بال معرفی می‌شوند. در حقیقت اِیت بال یکی از پرطرفدارترین بازی‌های بیلیارد است. در طول زمان انواع بازی‌های بیلیارد ابداع شد که به ترتیب زمانی می‌توان آن‌ها را نام برد:

-بازی Fifteen Ball Pool یا بیلیارد 15 توپِ که بیلیارد 61 هم گفته می‌شد.

 Continuous Pool یا بیلیارد پیوسته

Eight Ball

Straight Pool

Nine Ball

میز 8 بال

بازی اِیت بال با 15 توپ انجام می‌شود. کیو بال در جای خود گذاشته می‌شود و نحوه چیدمان بقیه توپ‌ها به این نحو است که توپ شماره 8 در وسط مثلث قرار می‌گیرد و توپ شماره 1 در نوک مثلث، بقیه توپ‌ها بدون ترتیب خاصی کنارشان قرار می‌گیرند.

انتخاب توپ هدف:

در بازی اِیت بال توپ‌ها به دو شکل است: 

-توپ‌های با نوار سفید

-توپ‌های بدون نوار سفید

اولین توپی که وارد حفره یا پاکت می‌شود شکل توپ هر بازیکن را مشخص می‌کند. اگر در این زمان توانستید توپ‌هایی از هر دو گروه را وارد پاکت کنید اجازه دارید هر گروهی که دوست داشتید را انتخاب کنی. سعی کنید گروه توپ‌هایی که در موقعیت بهتری هستند را انتخاب کنید.

البته این در صورتی است که هیچ خطایی اتفاق نیفتد! بررسی خطاهایی که ممکن است در این قسمت اتفاق بیفتد در این مقاله نمی‌گنجد.

بعدازاینکه اولین نفر توپ هدف خود را انتخاب و اعلام کرد، نوبت به واردکردن توپ‌های بعدی به پاکت است. هر بازیکن باید توپ‌های هدف خود را به ترتیب شماره وارد پاکت کند البته به‌غیراز توپ شماره 8 که در پایان وارد پاکت می‌شود.

اعلام ضربه:

مخصوصاً در مسابقات حتماً قبل از ضربه زدن به توپ اعلام کنید قصد دارید کدام توپ را وارد پاکت کنید تا ضربه شما قانونی باشد.

ادامه بازی 8 بال

بعد از انتخاب توپ هدف، شما توپ‌های گروه انتخابی خود را با یک ضربه وارد پاکت می‌کنید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید نوبت به حریف شما می‌رسد.

دقت کنید اگر کیو بال را با ضربه خود وارد پاکت کنید حریف شما می‌تواند در شروع بازی کیو بال را هرکجا که بخواهد قرار داده و ضربه بزند.

شما می‌توانید با یک ضربه چند توپ را وارد پاکت کنید فقط در صورتی خطا اتفاق می‌افتد که در میان توپ‌های گروه شما توپی هم از گروه حریفتان وارد پاکت شود.

می‌توانید آخرین توپ هدف خود را به همراه توپ شماره 8 وارد پاکت کنید البته به‌شرط اینکه اول توپ هدف سپس توپ شماره 8 وارد پاکت شود در غیر این صورت مرتکب خطا شده‌اید.

توپ شماره 8

بعد از پاکت کردن همه توپ‌های گروهتان در پایان می‌توانید توپ شماره 8 را وارد پاکت کنید. سعی کنید حفره نزدیک به توپ شماره 8 را انتخاب کنید. سعی کنید با اولین ضربه توپ را پاکت کنید چون در غیر این صورت نوبت به حریف شما می‌رسد. شما در این حالت نه برده‌اید نه باخته‌اید اما ممکن است حریف خوش‌شانسی داشته باشید و دیگر شانس ضربه زدن به توپ را پیدا نکنید و ببازید.

شرایط بردن در بازی 8 بال

-بعد از مشخص شدن گروه توپ‌های هر بازیکن نباید در طول بازی توپ شماره 8 را وارد پاکت کنید.

-در زمان بازی توپ شماره 8 نباید با ضربه شما از میز بیرون بیفتد.

-توپ شماره 8 را باید در پاکتی که اعلام کردید وارد کنید.

فرم ایستادن بازیکن در بازی بیلیارد

پای عقب برای بازیکنان راست‌دست، پای راست و برای بازیکنان چپ‌دست، پای چپ است. دقت کنید اگر پای عقب شما خیلی به میز نزدیک باشد دچار گرفتگی عضلات می‌شوید و همچنین اگر پای عقب شما خیلی از میز دور باشد بدن شما به جلو خم می‌شود و در هر دو صورت روی حرکت چوبتان اثر نامطلوبی دارد.

میز بیلیارد تاشو:

میز بیلیارد تاشو، معمولاً 6 فوت است و به‌صورت تاشو ساخته می‌شود. میز بیلیارد تاشو در زمانی که محدودیت فضا داریم، بسیار کاربردی هستند. 

قیمت میز بیلیارد:

پارامترهای متفاوتی روی قیمت میز بیلیارد تأثیرگذار است. نوع چوب استفاده‌شده در میز، مدل، رنگ، تزئینات و زیبایی میز یکی از موارد مؤثر در قیمت میز بیلیارد است. ابعاد میز، نوع سنگ بکار رفته از موارد مهم در تعیین قیمت میز بیلیارد است.

آشنایی بیشتر با نیکارو

1- معرفی بهترین باشگاه بیلیارد غرب تهران

باشگاه بیلیارد تک ستارگان ایران

مشاهده صفحه آموزشگاه


2- معرفی بهترین باشگاه بیلیارد غرب تهران

باشگاه بیلیارد غزل

مشاهده صفحه آموزشگاه


3- معرفی بهترین باشگاه بیلیارد غرب تهران

باشگاه بیلیارد پرستو

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک های مرتبط :

معرفی باشگاه تیراندازی تهران

معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران

معرفی بهترین کلاسهای کیک بوکسینگ تهران

معرفی بهترین باشگاه بیلیارد شرق تهران

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.