campain
campain
معرفی بهترین باشگاه بیلیارد تبریز

معرفی بهترین باشگاه بیلیارد تبریز

تاریخچه ورزش بیلیارد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه بیلیارد تبریز بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم کمی با تاریخچه ورزش بیلیارد آشنا شویم. بیلیارد نوعی بازی است که در فضای سرپوشیده در میزی مستطیلی پوشیده با ماهوت سبز) با ۳ یا ۱۵ گوی و میله‌ای چوبی بازی می‌شود. بیلیارد در ایران با روشی مأخوذ از روسیه بازی می‌شود. به هر یک از گوی‌ها شار (معادل کلمه گوی در زبان روسی) می‌گویند.

تاریخ اختراع بیلیارد معلوم نیست. بیلیارد سابقه ای طولانی و مفصل دارد که از ابتدا، اشارات متعدد به آن در آثار شکسپیر از جمله در نمایشگاه «آنتونی و کلئوپاترا» گرفته تا ممنوعیت بیلیارد در دوران مختلف، با فراز و نشیب هایی همراه بوده است. همچنین از علاقه مندان مشهور بیلیارد می توان به موتزارت، لویی چهاردهم، ماری آنتوانت، ناپلئون، آبراهام لینکلن، مارک تواین، چارلز دیکنز، لوئیس کارول، باب هوپ و بسیاری از مشاهیر دیگر اشاره کرد.
در فرانسه نوعی بیلیارد در قرن ۱۶ میلادی رواج داشت، و پیش از آن هم بازی شبیه آن معمول بود. در انگلستان بیلیارد در زمان شکسپیر رایج بود. این ورزش در ابتدا در فضای باز انجام می‌شد اما پس از مدتی به مکان‌های سربسته بر روی میز پوشیده از پارچه سبز که شبیه به چمن بود تغییر مکان یافت. این بازی برخلاف ورزش‌های توپی دیگر دارای توپ‌های زیادی است.

بهترین سالن بیلیارد تبریز
بهترین سالن بیلیارد تبریز

معرفی بهترین باشگاه بیلیارد تبریز

اولین چیزی که از نام بیلیارد و فضای حاکم بر آن به اذهان خطور می کند، سالنی است با سقف کوتاه، تاریک، چراغ های روشن روی میز و دودی فراوان ناشی از استعمال سیگار. تصورمان نیز از افراد حاضر در این سالن چیزی نیست جز افراد خلافکار و بدجنس که باچهره هایی عجیب و غریب در حال قمار و شرط بندی هستند. تصاویری که طی ۲ دهه پیش از جعبه جادویی و پرده سینماها پخش شد تا این ذهنیت اشتباه را از این ورزش نشاط آور و تمرکززا ایجاد کند. به هر حال بازی بیلیارد یک رشته ورزشی است که به صورت انفرادی یا گروهی انجام می شود و طی آن بازیکن در طول چند گیم یا فریم از مسابقه بیش از ۳ کیلومتر در اطراف میز پیاده روی می کند. با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین باشگاه بیلیارد تبریز بپردازیم.

باشگاه بیلیارد کاج

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد گلستان

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد شمس

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد روزبه

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد آریا

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد جی اس

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس سوارکاری تبریز
معرفی بهترین کلاس یوگا تبریز
معرفی بهترین کلاس آشپزی تبریز
معرفی بهترین مرکز مشاوره تبریز
معرفی بهترین کلاس خوشنویسی تبریز
معرفی بهترین کلاس موسیقی تبریز
معرفی بهترین کلاس زبان تبریز
معرفی بهترین کلاس شنا تبریز
معرفی بهترین کلاس پینگ پنگ تبریز
معرفی بهترین کلاس رانندگی تبریز
معرفی بهترین کلاس شطرنج تبریز
معرفی بهترین کلاس خیاطی تبریز
معرفی بهترین کلاس قرآن تبریز
معرفی بهترین کلاس بازیگری در تبریز
معرفی بهترین کلاس حسابداری تبریز
معرفی بهترین کلاس کامپیوترتبریز
معرفی بهترین کلاس گریم و آرایشگری تبریز
معرفی بهترین کلاس کنکورتبریز


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.