معرفی بهترین باشگاه بیلیارد ارومیه

معرفی بهترین باشگاه بیلیارد ارومیه

تاریخچه ورزش بیلیارد در ایران

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه بیلیارد ارومیه بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم کمی با تاریخچه ورزش بیلیارد در ایران آشنا شویم. در قرن پانزدهم خاندان سلطنتي فرانسه اين بازي را روي چمن و با بيلار billart به معناي گرز) و گوي انجام مي دادند که بعداً در قرن نوزدهم شکل تغيير يافته آن روي ميزي با چوب بلوط با پارچه سبز رنگ توسط لويس ايکس ارائه شد که رنگ سبز پارچه تداعي رنگ چمن بود.

اين بازي در ارتش انگليس طرفداران زيادي پيدا کرد و ژان رابرتس جي. ار در اوايل قرن نوزدهم (حوالي سال 1800 ميلادي) طي سفر به هند، استراليا، زلاندنو، آفريقاي جنوبي و آمريکا اين بازی را که بيليارد ناميده مي شد گسترش داد.

بازی بیلیارد توسط روس و انگلیسی ها به ایران وارد شد. تا قبل از سال ۱۳۴۲ بیلیارد تنها توسط افراد به خصوصی مثل بازنشستگان ارتش، هنرمندان و نظامیان انجام می گرفت ولی از آن سال به بعد بازی بیلیارد در اماکن عمومی متنوع مثل کلوپ های ورزشی راه پیدا کرده و به عمومیت رسید. در سال ۱۳۸۰ با تأسیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی، بازی بیلیارد به صورت عمومی درآمده و به رسمیت رسید.

بهترین سالن بیلیارد ارومیه
بهترین سالن بیلیارد ارومیه

معرفی بهترین باشگاه بیلیارد ارومیه

بازی بیلیارد یک بازی سرگرم کننده، جالب و متنوع است که طرفداران خاص خود را دارد. از انواع بیلیارد می توانیم به ایتبال (Eight Ball)، ناینبال (Nine Ball)، اسنوکر (Snooker)، بیلیارد انگلیسی، بیلیارد آمریکایی، بیلیارد آزاد، بیلیارد هرمی (Pyramid)، بیلیارد روسی و انواع بیلیارد نمایشی و … اشاره نمود. با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین باشگاه بیلیارد ارومیه بپردازیم.

باشگاه بیلیارد عصر طلایی

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد رجال

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد توپ سیاه

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه بیلیارد توپ سیاه

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس سوارکاری ارومیه
معرفی بهترین کلاس اسکیت ارومیه
معرفی بهترین کلاس شنا ارومیه
معرفی بهترین کلاس موسیقی ارومیه
معرفی بهترین کلاس رانندگی ارومیه
معرفی بهترین کلاس کنکور ارومیه
معرفی بهترین کلاس کامپیوتر ارومیه
معرفی بهترین کلاس زبان انگلیسی ارومیه
معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه
معرفی بهترین کلاس گریم و آرایشگری ارومیه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.