معرفی بهترین آموزشگاه های رانندگی در تهران

ما در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه های رانندگی در تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

کلاس رانندگی

بسیاری از افراد به رانندگی علاقه زیادی دارند به همین دلیل اقدام به آموزش می کنند امروزه نیز به دلیل افزایش وسایل نقلیه تعداد افرادی که آموزش می بینند نیز زیاد شده است به همین دلیل در تهران کلاس های رانندگی فراوانی وجود دارد.

که طبق قانون و مقررات آموزش های لازم برای افراد داده می شود. ما در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین آموزشگاه های رانندگی در تهران آشنا کنیم تا با آگاهی کامل در یکی از این آموزشگاه ها اقدام به رانندگی کنید با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

آموزش رانندگی ماشین

آموزشگاه های رانندگی که در سراسر کشور هستند رانندگی را با اصول و قوانین خاصی برای کسانی که می خواهند گواهی نامه بگیرند، آموزش می دهند. معمولا بیشتر افرادی که اقدام به آموزش رانندگی می کنند سن بالایی دارند و این افراد دو دسته هستند که دسته اول آگاهی کامل درباره رانندگی دارند و آموزش برای چنین افرادی راحت است.

اما دسته دوم کسانی هستند که استرس زیادی در هنگام رانندگی دارند که باید آموزش برای چنین افرادی توسط افراد حرفه ای صورت بگیرد تا بتوانند قوانین و اصول رانندگی را به خوبی یاد بگیرند. مربی های آموزش رانندگی باید در هنگام آموزش حوصله داشته باشند و به خوبی بتوانند نکات مهم رانندگی را آموزش دهند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آموزشگاه های رانندگی

 • برای ثبت نام در آموزشگاه های رانندگی باید هجده سال تمام سن داشته باشید
 • اصل شناسنامه و کارت ملی خود را همراه داشته باشید.
 • معاینات پزشکی را تحت نظر پزشک معتمد انجام داده باشید.
 • هشت قطعه عکس پرسنلی به همراه داشته باشید.
 • برای آقایان ارائه یکی از مدارک معافیت از خدمت سربازی، اشتغال به تحصیل یا وضعیت خدمت سربازی لازم است.

مراحل دریافت گواهینامه رانندگی

 1. پس از آماده کردن مدارک و ثبت نام در آموزشگاه رانندگی متناسب با شرایط شما، کلاس های تئوری اولین مرحله ای هستند که برای دریافت گواهینامه رانندگی باید آن ها را پشت سر بگذارید.
  کلاس های تئوری در رانندگی، عموما شامل هشت جلسه دو ساعته می شوند که چهار جلسه اول تدریس قوانین و آئین نامه رانندگی است و دو جلسه آخر به آموزش های فنی ماشین اختصاص دارد. در پایان کلاس های تئوری، شرط ورود شما به مرحله بعد قبولی در آزمون آئین نامه است.
 2. پس از قبولی در آزمون آئین نامه، وارد فاز دوم آموزش رانندگی یعنی کلاس های آموزش عملی می شوید. در این مرحله شما باید 12 جلسه دو ساعته به همراه مربی و به صورت عملی آموزش ببینید و حداقل 2 جلسه دو ساعته از این مرحله، باید در شب انجام شود تا فرد با رانندگی در شب نیز آشنا شود. بعد از 12 جلسه آموزش عملی، عموما افراد به تسلط قابل قبولی در رانندگی می رسند که برای سنجش میزان تسلط باید در آزمون عملی شرکت کنند.
 3. شاید بتوان گفت این مرحله سخت ترین مرحله دریافت گواهینامه است. پس از به پایان رسیدن کلاس های عملی، شما تقریبا هم قوانین و آئین نامه های رانندگی تسلط پیدا کرده اید و هم به اصول عملی آن و تنها یک پله تا دریافت گواهینامه خود فاصله دارید. در این مرحله لازم است در آزمون عملی شرکت کنید و در حضور افسر راهنمایی و رانندگی که از سوی آموزشگاه تعیین می شود، رانندگی کنید و چیزهایی که آموخته اید را به او نشان دهید و اثبات کنید که در صورت دریافت گواهینامه، در رانندگی مشکلی نخواهید داشت و با داشتن تسلط نسبی، خطرآفرین نخواهید بود.
  ممکن است مجبور شوید بارها در آزمون عملی شرکت کنید تا موفق به دریافت گواهینامه شوید اما پس از پشت سر گذاشتن این مرحله، تنها باید منتظر بمانید تا گواهینامه رانندگی شما صادر شود.

عادت های غلط هنگام رانندگی

در هنگام رانندگی برخی از عادت های غلطی وجود دارد که ممکن است برخی از افراد آن ها جدی نگیرند اما ممکن است این عادت های نادرست صدمه های زیادی به خودروی شما وارد کند در ادامه شما را با این عادت های غلط آشنا خواهم کرد.

 • قرار دادن دست روی اهرم تعویض دنده
 • عدم استفاده از ترمز پارک
 • حمل وزن اضافه با ماشین
 • راندن خودرو با مقدار سوخت کم
 • حرکت و توقف سریع
 • بالا بردن دور موتور در هنگام سرد بودن پیشرانه
 • پایین نگه داشتن پدال کلاچ

معرفی بهترین آموزشگاه های رانندگی در تهران

در تهران آموزشگاه های رانندگی زیادی وجود دارد که ما در این مطلب شما را با برخی از بهترین آموزشگاه های رانندگی در تهران آشنا خواهیم کرد تا در یکی از این آموزشگاه ها ثبت نام نمایید و اقدام به رانندگی کنید.

 

1.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نمی دونی چه کلاس یا دوره ای برای فرزندت مفیدتره؟
کلیک کن