معرفی باشگاه تیراندازی تهران

معرفی باشگاه تیراندازی تهران

در این مقاله به معرفی باشگاه تیراندازی تهران میپردازیم. تاانتها باما همراه باشید.

تیراندازی

تیراندازی (به انگلیسی: Shooting) به پرتاب یا شلیک کردن تیر به وسیلهٔ کمان یا تفنگ (تفنگ، تپانچه) گفته می‌شود.

ورزش تیراندازی با اسلحه گرم یک ورزش رقابتی بر اساس دقت و سرعت و تصمیم‌گیری به موقع است که به وسیله (تفنگ، تپانچه) انجام می‌شود. تیراندازی رابطه مستقیمی با قدرت تمرکز نیز دارد به گونه‌ای که افراد برای بالابردن سطح تمرکز روی به تیراندازی می‌آورند. تیراندازی با کمان یا تیر و کمان فعالیتی است که می‌تواند به عنوان ورزش یا برای شکار یا برای جنگ استفاده شود.

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعدادخود ویا فرزندتان باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس/باشگاه های سطح شهر تهران میگردید .

ما در نیکارو  بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

مسابقات المپیک در ورزش تیراندازی

تیراندازی ورزشی است که در کشور ما سابقه زیادی دارد و از زمان سلسله ی صفویان در ایران گسترش پیدا کرده است و مورد محبوبیت قرار گرفته است. با توجه به نوع مسابقه ای که برگزار می گردد و مراحل رقابت ها، تیراندازی در وضعیت های ایستاده، زانو زده و حالت درازکش انجام می پذیرد. در حالت ایستاده، تیرانداز تفنگ را با هر دو دست نگه می دارد و انتهای تفنگ بر روی شانه وی قرار می گیرد و دست چپ ممکن است توسط سینه و یا لگن مورد حمایت قرار گیرد. در حالت زانو زده، ورزشکار راست دست می تواند انگشت ها و زانوی پای راست و کف پای چپ خود را به روی زمین قرار دهد.

مسابقات سلاح‌های تفنگ و تپانچه در مسافت‌های ۱۰، ۲۵، ۵۰ و ۳۰۰ متر برگزار می‌شود. برای مسافت ۱۰ متر، از سلاح بادی استفاده می‌شود و در مسافت‌های بیشتر سلاح خفیف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باشگاه های تیراندازی تهران هر روز سعی در بهتر شدن دارند و در میان آنها برخی باشگاه ها هستند که مسابقات را در سطح بسیار عالی برگزار میکنند. بنابراین بسیازی از باشگاه های معرفی شده، برگزارکننده مسابقات تیراندازی در باشگاه های تهران هستند.

آموزش تیراندازی

آموزش تیراندازی در سیک های مختلفی برگزار میشود. که هر شخص متناسب با سلیقه خود میتواند آن را انتخاب کند. بعد از انتخاب و گذراندن دوره های آموزشی میتواند استعدادخود مبنی بر ادامه مسیر را با انجام مسابقات محک بزند. کلاس آموزش تیراندازی با کلت و کلاس آموزش تیراندازی با کلت کمری هم میتواند بخشی از آموزش های تیراندازی باشد.

تیراندازی با تفنگ

مسابقات تیراندازی با تفنگ با دو سلاح تفنگ بادی و تفنگ خفیف انجام می‌شود. از جمله رشته‌های زیر:

 • مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی تیراندازی شامل شش ماده:
  • تفنگ بادی ۱۰ متر
  • تفنگ درازکش ۵۰ متر
  • تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر
  • تفنگ استاندارد ۳۰۰ متر
  • تفنگ درازکش ۳۰۰ متر
  • تفنگ سه وضعیت ۳۰۰ متر
 • مسابقات اهداف دونده در دو مسافت ۱۰ و ۵۰ متر
 • ورزش دوگانه (بیاتلون) که یکی از رشته‌های المپیک زمستانی است.

تیراندازی با تپانچه

مسابقات تپانچه نیز با دو سلاح تپانچه بادی و تپانچه خفیف برگزار می‌شود. متداول‌ترین رشته‌های سلاح تپانچه:

 • مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی شامل شش ماده:
  • تپانچه بادی ۱۰ متر
  • تپانچه آتش سریع ۲۵ متر (مردان)
  • تپانچه آتش مرکزی ۲۵ متر (مردان)
  • تپانچه استاندارد ۲۵ متر (مردان)
  • تپانچه ۲۵ متر (زنان)
  • تپانچه ۵۰ متر (مردان)
 • پنج‌گانه مدرن که از رشته‌های المپیک تابستانی است.

تیراندازی با تفنگ ساچمه ‌زن

مسابقات اهداف پروازی با تفنگ ساچمه‌زن انجام می‌شود. متداول‌ترین رشته‌های این سلاح شامل سه رشته زیر است:

 • تراپ
 • تراپ دوتایی
 • اسکیت

معرفی باشگاه تیراندازی تهران

بهترین باشگاه تیراندازی تهران

در لیست زیر به معرفی تعدادی از بهترین باشگاه تیراندازی تهران میپردازیم. برخی از باشگاه های تیراندازی تهران نیز برگزار کننده دوره های تیراندازی با سلاح گرم میباشند.

باشگاه تیراندازی پردیسان

 • مدیریت: آقای نعیم سرشار
 • واقع در بزرگراه شیخ فضل‌الله جنوب

 باشگاه تیراندازی پردیسان با دارا بودن فضای وسیع و امکانات و تجهیزات جدید و متنوع، برگزارکننده کلاس تیراندازی و کلاس‌های ورزشی دیگر ورزشی از جمله TRX، پیلاتس، بادى پامپ و … برای بانوان و آقایان در سنین مختلف می‌باشد. این مجموعه با بهره‌گیری از مربیان حرفه‌ای و مجرب، علاوه بر آموزش، مسابقات تفنگ و کمانچه بادی برای آقایان و خانم‌ها برگزار می‌کند. لازم به ذکر است که در پایان دوره به ورزشکاران مدرک معتبر اعطاء می‌شود. 

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تیراندازی دانا

 • واقع در میدان هروی، خیابان افتخاریان

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تیراندازی توچال

 • واقع در ولنجک، مجموعه تفریحی توچال

مشاهده صفحه آموزشگاه

حال که با تعدادی از بهترین باشگاه های تیراندازی در تهران آشنا شدید، در ادامه تعدادی از بهترین باشگاه تیراندازی تهران را به تفکیک موقعیت مکانی برای شما آورده‌ایم.

بهترین کلاس تیراندازی غرب تهران

معرفی بهترین باشگاه تیراندازی غرب تهران

هدف رقابت در ورزش تیراندازی این است که در یک محدوده زمانی بتوان بیشترین گلوله را به هدف زد. تیراندازان باید حساب تعداد گلوله‌هایی که شلیک می‌کنند و زمان آن را که هر دو تابعی از مسافت هستند، داشته باشند. در این مسابقات یک دور مقدماتی و یک دور نهایی وچود دارد و قهرمان بر اساس مجموع امتیازهای دو دور تعیین می‌شود. با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین باشگاه تیراندازی غرب تهران بپردازیم.

باشگاه تیراندازی پیمان

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تیراندازی پاس

مشاهده صفحه آموزشگاه

بهترین کلاس تیراندازی شرق تهران

معرفی بهترین باشگاه تیراندازی شرق تهران

مسابقات سلاح‌های تفنگ و تپانچه در مسافت‌های ۱۰، ۲۵، ۵۰ و ۳۰۰ متر برگزار می‌شود. برای مسافت ۱۰ متر، از سلاح بادی استفاده می‌شود و در مسافت‌های بیشتر سلاح خفیف مورد استفاده قرار می‌گیرد. تا سال های متمادی، ورزش تیراندازی در ایران به نام اتحادیه تیراندازی ورزشی معروف و فعالیت می کرده است که بالاخره در سال 1337، فدراسیون ورزش تیراندازی نیز در ایران تحت نظر سازمان تربیت بدنی و ورزش وقت آن زمان تأسیس گردید. فدراسیون ورزش تیراندازی ایران برخلاف دارا بودن نام ورزشی آن با توجه به فعالیت و سابقه نظامیان در این رشته زیر نظر یک سرهنگ عالی رتبه ارتش به عنوان اولین رئیس فدراسیون تیراندازی شروع به فعالیت کرد و حتی بیشتر تیراندازان آن نیز نظامی بودند و همیشه تیراندازان نظامی خوب در این فدراسیون فعالیت داشته و پرورش می‌یافتند. با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین باشگاه تیراندازی شرق تهران بپردازیم.

باشگاه هیئت تیراندازی با کمان تهران

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تیراندازی نصر

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تیراندازی سرخه حصار

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تیراندازی ۲۲ بهمن

مشاهده صفحه آموزشگاه

شرایط ثبت نام در باشگاه تیراندازی

اموزش تیر اندازی از جمله ورزش های سفارش شده دین مبین اسلام است که اکنون به عنوان یک ورزش تفریحی و مدال آور در المپیک به آن نگاه می شود. علاقه مندی عموم مردم به رشته تیراندازی زیاد است، اما گاها نداشتن امکانات کافی و گران شدن سلاح و مهمات در این رشته سبب دوری افراد از این رشته ورزشی شده است. در ادامه این گزارش به مواردی که یک مبتدی برای آغاز رشته تیراندازی به آن نیاز دارد و هزینه هایی که باید صرف کند می پردازیم. در باشگاه های تهران شرایط ثبت نام بسیار متفاوت است.

شاخه های مختلف ورزش تیراندازی

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه تیراندازی شرق تهران بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم کمی با شاخه های مخنلف این ورزش آشنا شویم. ورزش تیراندازی (به انگلیسی: Shooting sport) یک ورزش رقابتی بر اساس دقت و سرعت است که به وسیله سلاح (تفنگ، تپانچه و ساچمه‌زن) انجام می‌شود. این ورزش در رده‌ها و رشته‌های مختلف و در سه وضعیت خوابیده، نشسته و ایستاده برگزار می‌شود. تیراندازی از ورزش‌های اصلی بازی‌های المپیک است و از اولین دوره آن یعنی ۱۸۹۶ میلادی برگزار شده است.

تير اندازی يکی از رشته های اصيل ايرانی است که در دين مقدس اسلام نيز تاکيد بسياری روی آن شده است. ورزشی مفرح و جذاب که سهم زيادی در توزيع مدال‌های آسيايی و جهانی دارد. این ورزش در رده‌ها و رشته‌های مختلف و در سه وضعیت خوابیده، زانو زده، و ایستاده برگزار می‌شود. در ادامه بیشتر در رابطه با شاخه های مختلف این ورزش صحبت می‌کنیم.

خوابیده: ورزش‌کار نباید اسلحه را بر روی هیچ شیئی قرار دهد. در این حالت قسمت ساعد یک ورزش‌کار راست دست باید حداقل یک زاویه ۳۰ درجه با افق ایجاد کند

زانو زده: در حالت زانو زده، ورزش‌کار راست دست می تواند انگشت‌ها و زانوی پای راست و کف پای چپ خود را به روی زمین قرار دهد.

ایستاده: در حالت ایستاده تفنگ با هر دو دست نگه داشته شده و انتهای آن بر روی شانه قرار می‌گیرد و دست چپ ممکن است توسط سینه و یا لگن حمایت شود.

هدف رقابت در ورزش تیراندازی این است که در یک محدوده زمانی بتوان بیشترین گلوله را به هدف زد. تیراندازان باید حساب تعداد گلوله‌هایی که شلیک می‌کنند و زمان آن را که هر دو تابعی از مسافت هستند، داشته باشند. در این مسابقات یک دور مقدماتی و یک دور نهایی وچود دارد و قهرمان بر اساس مجموع امتیازهای دو دور تعیین می‌شود.

ساچمه گرانترین وسیله مورد نیاز

تیراندازی یک ورزش رقابتی بر اساس دقت و سرعت است که به وسیله سلاح (تفنگ، تپانچه و ساچمه زن) انجام می‌شود. تجهیزات مورد نیاز در این رشته شامل، لباس(کت و شلوار)، کفش، دستکش، کلاه، عینک مخصوص، گوشی، سلاح، ساچمه و فشنگ است. استفاده از این تجهیزات از آسیب های احتمالی که ممکن است طی تمرینات پیش آید، جلوگیری می کند. بنابراین هر فرد که می خواهد تیراندازی با تفنگ را انجام دهد چه به صورت حرفه ای و یا مبتدی باید این تجهیزات و وسایل ضروری را تهیه و همیشه به هنگام تمرینات یا مسابقات، از آنها استفاده نمایید.

قیمت خرید این تجهیزات بسته به نوع برند، ایرانی و خارجی متفاوت است، اما خرید این وسایل آن هم از نوع برندهای ایرانی در کمترین حالت حدود ۵۰ میلیون تومان آب می‌خورد.

3.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات