campain
campain

معرفی باشگاه بولینگ مشهد

بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. این ورزش نخستین بار در مصر باستان انجام می‌شده‌است. در این ورزش توپ‌هایی با وزن متفاوت وجود دارد، وزن توپ‌ها بین ۶ تا ۱۶ پوند می‌باشد. (هر پوند ۴۵۲ گرم است)

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعدادخود ویا فرزندتان باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس/باشگاه های سطح شهر مشهد میگردید .

ما در نیکارو  بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • معرفی باشگاه بولینگ مشهد

بولینگ کوهسر

مشاهده صفحه آموزشگاه


 • معرفی باشگاه بولینگ مشهد

بولینگ شهر آجری مشهد

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات :

شهربازی لگوسیتی (شهر آجری) در زمستان ۱۳۹۴ واقع در مجتمع تجاری تفریحی اداری کیان سنتر۲ در مشهد مقدس و توسط کادری مجرب از متخصصین و طراحان باتجربه که در بهترین شهربازی های ایران و دنیا در حال فعالیت می باشند ، افتتاح گردید.

که شامل :بازی های کامپیوتری ( مکانیکی، ویدیو جنگی ، چرخشی ، جایزه ای با اهداء جوایز متنوع ( شامل عروسک ، شارژ رایگان و بازی رایگان و ….) ؛ غرفه ها(عکاسی، بدلیجات و گریم کودک) ؛ سینما XD ، ماشین کوبنده ، جدیدترین دستگاه دربی، کافی شاپ،اتاق تولد ، بیلیارد و بولینگ می باشد که در ردیف مجهزترین شهربازی های سرپوشیده شرق کشور قرار دارد.


 • معرفی باشگاه بولینگ مشهد

بولینگ سرزمین بازی ها

مشاهده صفحه آموزشگاه


 • معرفی باشگاه بولینگ مشهد

گیمز لند

مشاهده صفحه آموزشگاه


 • مقررات بولینگ

 آیین نامه مسابقات بین باشگاهی (لیگ) بولینگ کشور

۱-تعداد بازیکنان هرتیم باشگاهی۶ نفر میباشد.
۲_درمسابقه فقط ۵ نفر میتوانند شرکت کنند که در هرگیم از میان ۶ نفر توسط کاپیتان تیم انتخاب میشوند.یعنی در هر گیم نفرات میتوانند تغییر کندو۱ نفر بیرون از بازی باشد.
۳-بازیکنان هر تیم براساس آخرین رنکینگ هر باشگاه در انتهای هر فصل و قبل از مسابقات فصل انتخاب میشوند.
۴-درصورت عدم تمایل بازیکن انتخاب شده جهت قرارگرفتن در تیم نفربعدی رنکینگ آن باشگاه انتخاب میگردد.
۵_شرکت بازیکنان در مسابقات رنکینگ چند باشگاه آزاد میباشد ولی درصورت عضویت بازیکنی در تیم یک باشگاه تاپایان مسابقات فصل۱و۲ فقط میتواند از همان باشگاه شرکت کند و نمیتواند عضو تیم باشگاه دیگری گردد و فقط نقل و انتقالات در میان دو فصل آزاد میباشد. چنانچه بازیکنی پس از نقل وانتقال به تیم دیگری پیوست فصل ۳ و ۴ را می بایست برای همان باشگاه بازی کند . ضمنا تیم هایی که هزینه بازیکنان خود را از طریق اسپانسر کسب مینمایند . این امکان را دارند که ۲ بازیکن آزاد خارج از رنکینگ خود جذب نموده ولی میبایست قرارداد خود را با بازیکنان آزاد در کمیته بولینگ ثبت نمایند.
۶-حضور بانوان درتیم هر باشگاه درصورت قرارگرفتن جزو ۶نفر اول رنکینگ بلامانع است و ۸پین هندی کپ به آنان در هرگیم تعلق میگیرد و این ۸ پین در مسابقات لیگ نیز محاسبه میگردد.
۷-مسابقات در چهار فصل و در یک رقابت تیم به تیم به صورت رفت و برگشت در ۴ گیم و ۴ لاین انجام که بعد از ۲ گیم لاینها جابجا میگردد.میهمان اختیار انتخاب لاین دارد. لاین کناری مسابقات می بایست توسط میزبان خالی نگاه داشته شود
۸- هر ۵ نفر تیمها در یک جفت لاین بازی خواهند کرددر هنگام تعویض لاینها ۵ دقیقه استراحت منظور خواهدشد.
۹_ هر فصل شامل ۱۰ هفته است که ۶ بازیکن برتر ۹ هفته هر باشگاه در آخرین هفته هر فصل مطابق با تقویم فصل ها در مسابقات آن فصل شرکت مینمایند.
۱۰_روغن لاینها درباشگاههای مختلف باتصمیم واحدبولینگ بین ۳۴ تا ۴۰ فوت خواهد بود.
۱۱-تیمها میبایست با تی شرت یقه دار یک شکل و یکرنگ و شلوار پارچه ای و یا کتان شرکت کنند.۱۲ .هرگونه تبلیغ اسپانسربرروی لباس میبایست با واحد بولینگ هماهنگ شود.
۱۳-در مسابقات ترتیب بازیکنان در گیمهای مختلف آزاد میباشد وتغییر آن در گیمهای بعدی با اطلاع ناظربلامانع است.
۱۴-چنانچه در حین مسابقه مشکلی برای یکی از اعضای تیم پیش بیایدو نتواند به مسابقه ادامه دهدبه وی امتیاز ۱۳۰ داده خواهد شد (اگر تا خروج از مسابقه در آن گیم امتیاز بیشتری از ۱۳۰، کسب نموده ،آن امتیاز برای وی منظور میگردد.مثلا اگر در فریم ۹ به امتیاز ۱۷۰ رسیده و قادر به ادامه مسابقه نیست ، همان ۱۷۰ برای وی منظور میگردد) ودر گیم بعد نفر آزاد تیم جایگزین وی خواهدشد.
۱۵-تیمها موظفند نیم ساعت قبل از شروع در باشگاه محل مسابقه حضور یابند.
۱۶- کلیه هزنه ها شامل : هزینه ایاب و ذهاب و همچنین لاینها و …به عهده باشگاه ها خواهد بود و کمیته بولینگ هیچگونه هزینه ای به بازیکنان و باشگاه ها پرداخت نخواهدکرد.
ضمنا باشگاه ها می توانند هزینه های خود را از درصدی از ورودی رنکینگ باشگاهی خود تهیه یا از طریق جذب اسپانسر ,کسب نمایند.
۱۷-هر ۲ لاین توسط یک ناظرکه توسط واحد بولینگ مشخص خواهد شد کنترل و ثبت میگردد که یکی ازناظرین که مشخص خواهد شد بعنوان مارشال تعیین و مسئول هماهنگیهای لازم با
باشگاه وبازیکنان و کنترل اسامی و چیدمان تیمها وتغییر لاین ورسیدگی به اعتراض تیمهاو ارسال نتایج برای واحد بولینگ خواهدبود.ناظرین هم نتایج هر گیم را به تایید و امضای بازیکنان میرسانند.
۱۸-هر باشگاه میبایست یکی از بازیکنان را بعنوان کاپیتان تیم معرفی کند که رابط بین تیم و مارشال مسابقات خواهد بود.
۱۹- تمامی قوانین معمول مسابقات بولینگ از قبیل عدم ورود به محوطه Approach در هنگام ضربه زدن بازیکنان سمت راست وچپ وعدم استفاده ازتوپ House ball و استفاده از پودر و مواد خوراکی و موبایل و همچنین عدم ایجادمزاحمت برای دیگر بازیکنان اجرا میگردد.
۲۰-نتایج ۴گیم هر تیم با هم جمع بسته میشود و تیم برنده مشخص و صاحب ۳ امتیاز میگردد و تیم بازنده هیچ امتیازی دریافت نمیکند.ودر صورت تساوی تیمها در مجموع پین ریخته ، یک بازیکن از هر تیم معرفی و یک فریم بازی خواهند کرد که در صورت برتری در آن فریم برنده کلی مسابقه خواهند بود ودرصورت تساوی به فریم بعدی و پرتاب مجدد توسط همان تک بازیکن های معرفی شده کشیده خواهد شد ودر هرفریم که بازیکنی برتری داشته باشد مسابقه به نفع تیم وی قطع میگردد.(Death roll)
۲۱-ترتیب مسابقه تیمها و میزبان و میهمان بودنشان با قرعه کشی توسط واحد بولینگ مشخص میگردد وتحت
هیچ شرایطی جابجا نمیگردد و در صورت عدم حضور هر تیم ، تیم فوق بازنده اعلام میگردد.
۲۲-درصورت تساوی امتیازی تیمها در پایان لیگ در وهله اول براساس نتایج مسابقات رودررو و در صورت تساوی دوباره تعداد پین ریخته شده در کل مسابقات رتبه تیمها مشخص خواهد گردید.
۲۳_درصورت عدم حضور تیمی درمسابقه و یا نیمه کاره گذاشتن مسابقه ، تیم فوق بازنده اعلام خواهد شد و کمیته انضباطی واحد بولینگ در مورد جرایم دیگر آن تیم تصمیم گیری خواهد کرد.

درباره کلاسهای ورزشی بیشتر بدانیم :

معرفی بهترین باشگاه های والیبال در مشهد
معرفی بهترین باشگاه جودو مشهد
معرفی بهترین کلاسهای تنیس روی میز مشهد
معرفی بهترین کلاس یوگا مشهد
بهترین کلاس تیراندازی مشهد
معرفی بهترین باشگاه کشتی مشهد
معرفی بهترین باشگاه رزمی مشهد

برای مطالعه سایر پست های مرتبط با رشته های ورزشی به بخش “کلاس های ورزشی” مراجعه کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی و ثبت آموزشگاه خود در وب سایت نیکارو با ما در ارتباط باشید .

۴ دیدگاه دربارهٔ «معرفی باشگاه بولینگ مشهد»

 1. سلام من یک بازیکن بولینگ هستم که مقام های زیادی در استان خراسان گرفتم بنظر من بولینگ استان خراسان دارای بازیکنان خوبی هست که توانایی زیادی در این رشته را دارن ولی متاسفانه نداشتن مدریت قوی باعث شده که این رشته ورزشی در استان ما به چشم نیاد. مسابقات زیاد و داشتن لیگ این امکان رو میدهد که این رشته ورزشی پیشرفت زیادی رو به چشم ببیند و در درجه اول دارا بودن هیات و مدریت قویست به امیدی که علاقه مدان رشته بولینگ روزهای خوبی رو ببینند

 2. توی این رشته ها خوبم که باشی ؛ چون لیگ نداره به درد نمیخوره
  اصلا به چشم نمیاد توانایی هات

  جهت سرگرمی اِی بدک نی

  1. سلام دوست عزیز .
   بعضی از رشته ها عین بولینگ و بیلیارد و حتی اسکواش در خیلی از شهرهای ایران از جمله مشهد هنوز جایگاه خودشو پیدا نکرده اما بنا به اطلاعیه ای که داریم خبرهای خوبی واسه بولینگ داریم که دیگه از قالب یک سرگرمی خارجش میکنه و بهتره بگیم رشته بولینگ
   باهم این اطلاعیه رو بخونیم مجددا
   حمزه حکیم پور سرپرست هیات بولینگ، بیلیارد و بولس استان خراسان رضوی بیان داشت نگرانی و دغدغه ای بابت برگزاری مسابقات بولینگ نخواهیم داشت و با توجه به دارا بودن تیم اجرایی متخصص و همچنین همراهی و تعاملات بسیار خوبی که با باشگاه بولینگ استان به عمل آمده است انشا… در آینده شاهد راه اندازی لیگ باشگاهی بولینگ در سطح استان خراسان رضوی خواهیم بود.
   وی خاطر نشان کرد که قابلیت و پتانسیل بولینگ استان تنها به این مسابقات استانی محدود نخواهد شد و قطعا جایگاه بازیکنان استان در سطوح ملی و همچنین بین المللی است و امید است با فراهم نمودن زیر ساخت ها و تجهیزات سخت افزاری در آینده شاهد رویدادهای بزرگتری نیز باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.