campain
معرفی بهترین کلاس خوشنویسی گرگان

معرفی بهترین کلاس خوشنویسی گرگان

خاستگاه خوشنویسی

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی گرگان بپردازیم. آیا از منشأ این هنر اطلاعی دارید؟ با ظهور دین اسلام نیاکان ما الفبا و خطوط اسلامی را پذیرا شدند و به این ترتیب خط متداول آن زمان که نزدیک دو قرن قبل از اسلام شکل گرفته بود خط کوفی و نسخ قدیم بود. این دو خط، خود از دو خط قبطی و سریانی اخذ شده بودند و در اوایل قرن چهارم قمری ابن مقله بیضاوی شیرازی خطوطی را بوجود آورد که به خطوط اصول معروف شد.

این خطوط عبارتند از: محقق، ریحان، ثلث، نسخ، رقاع و توقیع که وجه تمایز آنها اختلاف در شکل حروف و کلمات و نسبت سطح و دور در هر کدام است. ابن مقله بیضاوی شیرازی برای این خطوط قواعدی وضع کرد و 12 اصل نوشت: ترکیب، کرسی، نسبت، ضعف، قوت، سطح، دور، صعود مجازی، نزول مجازی، اصول، صفا و شأن. همزمان با پیشرفت خطوط فوق، حسن فارسی کاتب، خط تعلیق را از خطوط نسخ و رقاع بوجود آورد که به نام ترسل نیز نامیده می‌شد.

در قرن هشتم میرعلی تبریزی دو خط نسخ و تعلیق را ادغام کرد. از این ادغام خطی به نام نسختعلیق بوجود آمد که موجب تحول عظیمی در هنر خوشنویسی شد. خطی که حدود یک دانگ سطح و مابقی آن دور است. نام این خط در اثر کثرت استعمال به نستعلیق تغییر پیدا کرد. این خط از جمله زیباترین و ظریفترین و مشکلترین خطوط فارسی و می توان گفت که عروس خطوط فارسی است.

بهترین آموزشگاه خوشنویسی گرگان
بهترین آموزشگاه خوشنویسی گرگان

معرفی بهترین آموزشگاه خوشنویسی تبریز

یکی از جدیدترین هنرها، خوشنویسی با خودکار است که در عصر حاضر بسیار رایج شده و قدمت زیادی نسبت به هنرهای دیگر خوشنویسی ندارد. انجمن خوشنویسان نوین ایران در دهه هفتاد تاسیس شد و آموزش های تخصصی خود را در این رشته هنری کاربردی برای آحاد مردم آغاز نمود. اگر ساکن گرگان هستید و به هنر خوشنویسی، چه با خودکار و چه با قلم و مرکب علاقه دارید، با ما همراه شوید. در ادامه به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی گرگان خواهیم پرداخت.

آموزشگاه خوشنویسی ورکان

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی ریحان

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی پولاد

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس بازیگری گرگان

معرفی بهترین کلاس زبان گرگان

معرفی بهترین کلاس زبان گلستان

منبع

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.