campain
بهترین کلاس تکواندو مشهد

معرفی بهترین باشگاه تکواندو مشهد

تکواندو یکی از منظم ترین و علمی ترین هنرهای رزمی سنتی کره ای است، که چیزی بیش از صرف مهارت های مبارزه فیزیکی به افراد یاد می دهد. این نظم و انضباطی است که از طریق آموزش بدن و ذهن، راه های تقویت روح و بالا بردن سطح زندگی را به افراد نشان می دهد. امروزه، تکواندو تبدیل به یک ورزش جهانی شده و توانست است شهرتی بین المللی به دست آورد. تکواندو یکی از بازی های رسمی المپیک است. در ادامه به معرفی بهترین کلاس تکواندو مشهد میپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

معنی کلمه تکواندو چیست؟

«تِ» = مبارزه یا شکستن با پا
«کوان» = مبارزه یا شکستن با مشت
«دُ» = راه و روش
قدمت این رشته به گواهی دیوارنگاره‌ها و نقاشی‌های به جا مانده در مقبره‌های «کاگجوچونگ» و «مویونگ چانگ» در کره شمالی (منچوری غربی) به ۲۰ قرن پیش می‌رسد.- دریکی از این تصاویر مردی در حال اجرای یک فن دفاع با دست ترسیم شده که کاملاً مشابه ضربه اول گول ماگی (دفاع بالا) در تکواندو است. همین موجب شده تا تکواندو تاریخی کهن تر از سایر ورزشهای مرسوم در شرق آسیا مانند کاراته و کونگ فو داشته باشد.

شواهد قابل اعتمادی وجود دارد که شکل امروزین تکواندو از رشته‌های رزمی «سوباک» و «تکوان» که در دوران حکومت سلسله گوجوریو (حکومت) (۳۷ ق.م تا ۶۶۸ م) در شمال کره تمرین می‌شده، اقتباس شده‌است. در این دوران اهمیت زیادی به توانائیهای جنگی داده می‌شد و مسابقات منظمی برگزار می‌شد، شامل؛ رقص با شمشیر، تیراندازی، نبرد تن به تن، مبارزه‌ای که در آن دو نفر با شکستن یخ روی دریاچه وارد آب سرد شده و به مبارزه می‌پرداختند.

تاریخچه ورزش تکواندو

یکی از نخستین سرنخ های وجود تکواندو در نقاشی دیواری از یک آرامگاه است که در پادشاهی کره ای گوگوریو، بین 37 سال قبل میلاد و سال 66 میلادی ساخته شده است. طراحی این نقاشی نشان می دهد که دو چهره غیرمسلح در فرم ایستادن تکواندو با یکدیگر رو به رو شده اند. سایر طرح های موجود در آرامگاه نشان دهنده شخصیت هایی است که در حال شکستن آجر هستند و لباس هایی شبیه به فرم تکواندو امروزی بر تن دارند. پیشرفت تکواندو و تکنیک های آن با پیشرفت کشور کره توسعه یافته است. نمونه ها و تاریخچه تکواندو در طول قرن های مختلف، تقریبا در تمام سوابق پادشاهی های مختلف کره وجود دارد.

برای انتخاب کلاس تکواندو نیاز به راهنمایی دارید؟ فرم زیر را تکمیل کنید. با شما در ارتباط خواهیم بود.

بالاترین شکل هنر باستانی در سلطنت شیلا به دست آمد. این پادشاهی کوچک به طور مداوم با حملات و مخالفت از طرف مناطق بزرگتر و قوی تر مواجه می شد. پادشاه جین هونگ، پس از اعلام یک حکم پادشاهی، گروهی از نخبگان جنگجویان را به نام هوراگان” یا “گل جوانان” تشکیل داد. هوراگان از پسران اربابان موجود در سلطنت تشکیل شد. آنها با دقت انتخاب شدند و به طور رسمی در تمام جنبه های مهارت های نظامی، از جمله جنگ غیر مسلح، که در آن زمان به عنوان Tae Kyon شناخته می شد، آموزش می دیدند.

قابل توجه است که هوراگان نه تنها اهمیت توسعه قدرت بدنی آنها را زیر نظر داشت، بلکه کار بر قدرت ذهن و روح آنها نیز از اهمیت خاصی برخوردار بود. علاوه بر مبارزه و یادگیری تکنیک ها، جنگجویان جوان در زمینه تاریخ، شعر و فلسفه آموزش داده می شدند. کل روند آموزش به عنوان Hwarang Do شناخته شد. هوراگان نه تنها برای جنگ، بلکه برای زندگی روزمره نیز مهارت هایی را به دست آورند. این ویژگی به طور مستقیم به آموزش مدرن تکواندو مربوط می شود که در کنار مهارت های دفاع شخصی، شخصیت فرد بهبود یافته، انضباط و اعتماد به نفس ورزشکار بهبود پیدا می کند. این خصوصیات برای انجام هر کاری در زندگی مفید است.

خصوصیات ورزش تکواندو

همانطور که گفته شد تکواندو هنر رزمی دفاع از خود در برابر تهاجمات است که تمرینات این ورزش موجب پویای ذهن و اندیشه، دقت و سرعت، هماهنگی بین اعضای بدن، انعطاف پذیری بدن و سلامت جسمی و انضباط پذیری را در پی خواهد داشت. اما حقیقت این است که تکواندو موجب افزایش اعتماد به نفس می شود و توان و قدرت رو یا رویی و مقابله با مشکلات را افزایش می دهد. این ورزش رزمی روشی برای ورزیده کردن عضلات بدن و راهی برای افزایش هماهنگی در بین اعضای بدن است. این ورزش رزمی موجب تقویت و افزایش استقامت بدن شده و مقاومت بدن در برابر فشار خستگی افزایش می دهد. بسیاری از افراد این ورزش را با توجه به نوع تمرینات خاص آن و فنون حرکتی و تحرکی که دارد با هدف کاهش وزن نیز انجام می دهند.

بهترین باشگاه تکواندو مشهد

 

بهترین باشگاه تکواندو مشهد

ما در نیکارو  بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد و در لیست زیر به معرفی تعدادی از برترین باشگاه تکواندو مشهد میپردازیم. در شهر مشهد باشگاه تکواندو اختصاصی وجود ندارد، اما بسیاری از باشگاه های رزمی مشهد به آموزش تکواندو نیز میپردازند. در باشگاه های رزمی مشهد شاخه های مختلفی از ورزش رزمی مثل دفاع شخصی، یو اف سی، تکواندو و بوکس آموزش داده می‌شود.
کافیست از طریق اطلاعات تماس داخل سایت با هریک از این باشگاه های رزمی مشهد تماس بگیرید تا بهترین باشگاه تکواندو مشهد، بهترین کلاس تکواندو دختران در مشهد، باشگاه دفاع شخصی در مشهد، باشگاه تکواندو در مشهد و بهترین مربی تکواندو در مشهد را پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید از طریق تماس با این باشگاه ها، قیمت کلاس های دفاع شخصی در مشهد و ادرس باشگاه دفاع شخصی در مشهد بانوان و آقایان را پیدا کنید.

باشگاه رزمی باغبان

  • توضیحات: باشگاه رزمی باغبان در محله طلاب مشهد واقع شده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آکادمی هنرهای نخعی کان

  • مدیریت: آقای مصطفی نخعی
  • توضیحات: باشگاه رزمی نخعی کان در محدوده کلاهدوز شهر مشهد واقع شده است. این باشگاه رزمی با هدف ترویج اصولی و کاربردی ورزش های رزمی به علاقمندان این رشته تاسیس گردیده است. این مجموعه برگزار کننده دوره های آموزشی کیوکوشین، کیک بوکسینگ، موی تای، دفاع شخصی و … به صورت مبتدی و پیشرفته می باشد. آموزش ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی و گروهی ترمیک برای خانم ها و آقایان جهت آماده سازی برای مسابقات می باشد. 

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه رزمی سورنا

  • توضیحات: باشگاه رزمی سورنا واقع در شهر مشهد و در محله الهیه میباشد. باشگاه سورنا در سال 1391 تاسیس شده و دارای 1300 متر فضا بوده و رشته های رزمی و آمادگی جسمانی در این مجموعه تدریس میشود. این باشگاه هنرهای رزمی با هدف ترویج اصولی و کاربردی ورزش های رزمی به علاقمندان این رشته تاسیس گردیده است. این مجموعه برگزار کننده دوره های آموزشی کیوکوشین، کیک بوکسینگ، موی تای، دفاع شخصی و … به صورت مبتدی و پیشرفته می باشد. آموزش ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی و گروهی ترمیک برای خانم ها و آقایان جهت آماده سازی برای مسابقات میباشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه ورزشی شکوه (کلاس تکواندو دختران)

  • مدیریت: خانم آرزو بشارتی
  • توضیحات: باشگاه ورزشی شکوه در بلوار معلم مشهد واقع شده است و برگزار کننده کلاس های فیوژن فیتنس، پیلاتس، باله، ژیمناستیک، کاراته، کونگ فو و تکواندو دختران در مشهد میباشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.