بهترین آموزشگاه نقاشی مشهد

بهترین آموزشگاه نقاشی مشهد

آموزشگاه نقاشی درنیکا

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین آموزشگاه نقاشی مشهد بپردازیم، اما قبل از آن میخواهیم کمی با این هنر آشنا شویم. همچنین به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که چرا قیمت کلاس نقاشی از یک آموزشگاه به آموزشگاه دیگر بسیار متفاوت است. ما همیشه فرض میکنیم که هر آنچه زیباست هنر است. یا هنر به صورت کلی زیباست و هر آنچه زیبا نیست، هنر نیست و زشتی نفی هنر است. زیبا شناختن هنر اساس همه مشکلات ما در درک هنر است.

باور غلطی که هنوز هم در بین مردم رواج دارد و صرفا هنر را وابسته به زیبایی میکند و در این میان هنر نقاشی هم با مشکلاتی این چنینی مواجه است و خیلی از استعداد های نقاشی هنوز نتوانسته اند جسارت رونمایی از کار خود را پیدا کنند. چرا که در میان سبک ها؛ کلاسها و عناوین مختلفی گیج مانده اند. ما در تلاشیم تا با معرفی بهترین های مشهد در هنر نقاشی انتخاب شما را ساده کنیم.

اموزش نقاشی

آیا هنر نقاشی را دوست دارید و میخواهید آثار زیبایی رو خلق کنید؟ آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه ایده را به یک نقاشی تمام شده تبدیل کنید یا سبک فردی خود را پیدا کنی؟ دوست دارید مهارت ها ی طراحی و نقاشی خود را بهبود ببخشید؟ اگر سوالات بالا در ذهن شما هم هست پس قطعا به راهنمایی یک استاد نیاز دارید و کلاسهای ما برای کمک به شماست و شما را در مسیر درستی قرار خواهد داد.

این که مردم خودشان طراحی کردن را یاد بگیرند غیر عادی نیست. یک مداد و کاغذ برمیدارید و شروع می کنید. اما اموزش نقاشی اغلب مثل یک معما به نظر می رسد. ترکیب رنگها و حلال ها و قلم زدن های بسیار.

کافی است صبور باشید، و به خودتان فضا و زمان تمرین بدهید. لذت ببرید. فلسفه ی ما ساده است. ما عقیده داریم هر کسی می تواند نقاشی کردن را یاد بگیرد. کافی است که بخواهید. اگر می توانید کمی وقت (۲ تا ۳ ساعت در هفته) برای یادگیری و اموزش نقاشی اختصاص بدهید، و اگر به اندازه ی کافی برای خرید لوازم و بر پا کردن مکانی برای نقاشی انگیزه دارید، می توانید نقاشی را یاد بگیرید. تا زمانی که تازه کارید، باید صبور باشید. ممکن است از همین اول کار نقاشی های زیبا بکشید، اما انتظار این را هم داشته باشید که چندین نقاشی عجیب و مسخره بکشید تا بتوانید بر کار مسلط شوید.

اموزش نقاشی روی سطوح مختلفی انجام می‌شود. از جمله این سطوح میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اموزش نقاشی روی پارچه
 • اموزش نقاشی دیواری
 • اموزش نقاشی سقفی
 • اموزش نقاشی روی شیشه
 • اموزش نقاشی روی چوب
 • اموزش نقاشی سنگ و سرامیک
بهترین کلاس نقاشی مشهد

دلیل این همه تفاوت در قیمت کلاس نقاشی چیست؟

نقاشی یکی از هنرهای محبوب است که می تواند روحیه افراد را تغییر داده و به آن ها نگاه زیباتری بدهد و زندگی شان را زیباتر کند. چندان اهمیتی ندارد که شما در چه سطحی مشغول به فعالیت در زمینه نقاشی هستید. این کلاس ها در هر سطحی می توانند روحیه شما را بهتر کرده و شادی بخش باشند. هزینه کلاس نقاشی به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

قیمت آموزشگاه نقاشی مشهد به فاکتورهای زیادی وابسته است و عوامل بسیار زیادی در تعیین هزینه کلاس نقاشی وجود دارد. شما در هر سنی و با هر استعداد و زمینه ای می‌توانید با جست و جو و تحقیق، کلاس مورد نظر خود را برای نقاشی پیدا کنید. هزینه ها نیز بر همین اساس تعریف می شوند.

هزینه کلاس نقاشی بر اساس تکنیک

یکی از موثرترین عواملی که هزینه آموزش نقاشی را تعیین می کند تکنیکی است که می خواهید در آن آموزش ببینید. به عنوان مثال هزینه آموزش نقاشی سیاه قلم با هزینه آموزش نقاشی روی پارچه و هزینه کلاس نقاشی رنگ روغن و هزینه کلاس نقاشی روی سفال متفاوت است. پس پیش از هر چیز شما باید شکل و تکنیکی که از نقاشی می خواهید بیاموزید را پیدا کنید. در اغلب موارد افراد به دنبال یادگیری طراحی که به نوعی همان سیاه قلم است می روند. زیرا این نوع طراحی پایه و اساس نقاشی است و در بسیاری موارد اگر دوست دارید تا حرفه ای شوید باید از همین جا شروع کنید. هیچ چیز برای شروع بهتر از یک مداد سیاه نرم نمی تواند دست شما را برای نقاشی گرم کند.

هزینه آموزش نقاشی بر اساس سطح و سن

دو مسئله مهم در اینجا مطرح است. مسئله اول سطح شماست. طبعا وقتی شما به دنبال آموزش های پیشرفته باشید، هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد. اولا که هزینه آموزش نقاشی حرفه ای بیشتر است و در درجه دوم شما نزد هر استادی نمی توانید این آموزش ها را فرا بگیرید و هزینه یک استاد حرفه ای و خبره بسیار بیشتر از سایر استادان است.

مسئله دیگر سن است. اغلب گفته می شود که 4 سالگی بهترین سن برای آموزش نقاشی به کودکان است ولی تنها سنی که کودکان می توانند در آن به کلاس نقاشی بروند 4 سال نیست. شما می توانید در هر سنی که هستید به کلاس نقاشی بروید یا فرزندتان را در هر سنی به کلاس بفرستید.

نکته مهم این است که خلاقیت کودکان در کلاس های نقاشی رشد پیدا کند و ضربه نبیند. هزینه کلاس نقاشی کودکان می تواند در بازه هایی تغییر کند ولی به طور کلی نمی توان گفت که هزینه این کلاس ها از آموزش بزرگسالان بیشتر است یا کمتر. طبعا هزینه کلاس خصوصی نقاشی کودکان بیشتر است. در این کلاس ها شما می توانید اغلب معلم را به خانه دعوت کنید و در خانه آموزش ببینید. از این جهت که حواس مربی تنها در اختیار یک نفر است این کلاس ها می تواند بسیار خوب عمل کند. از طرفی دیگر یادگیری در محیط و با هم سن و سالان می تواند موقعیت مناسبی باشد. بنابراین کلاس نقاشی عمومی و کلاس نقاشی خصوصی هر یک مزایای خاصی دارند و این شما هستید که با توجه به شرایط خود می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

کلاس نقاشی در مشهد

ما در این مقاله به معرفی چندین کلاس نقاشی در مشهد پرداخته ایم. آموزشگاه نقاشی باید دارای کیفیت خوبی باشد تا بتواند در بین بهترین ها معرفی گردد. هزینه کلاس  نقاشی در مشهد با توجه به نوع کلاس و محدوده شهری و میزان جلسات و برخوداری آموزشگاه نقاشی از امکانات تعیین میگردد. هزینه کلاس های نقاشی مشهد به صورت متوسط از ترمی 150 یا 200 هزار تومان شروع میشود و به مبالغ بیشتر از 1 میلیون تومان میرسد. اموزش نقاشی مشهد به صورت خصوصی تعرفه خاصی ندارد و هر استاد به نسبت هنرجو و قوانینی که وضع میکنند هزینه ای متفاوت دریافت میکند.

قیمت کلاس نقاشی بر اساس استاد

همانطور که می دانید قیمت کلاس نقاشی اساتید حرفه ای، خبره و مشهور از سایرین مربیان نقاشی بیشتر است. از طرفی دیگر خیال شما بابت آموزش راحت خواهد بود. بیشتر مواقع توصیه می شود که برای سطوح بالاتر به این اساتید مراجعه کنید و مخصوصا اگر قصد شما از یادگیری نقاشی زیباتر کردن اوقات فراغت است و قصد ندارید آن را به صورت حرفه ای و جدی ادامه دهید قیمت آموزش نقاشی حرفه ای را نپردازید. این موضوع محصوصا در رابطه با کودکان کم سن و سال صدق می‌کند. اگر می‌خواهید فرزند خود را به کلاس نقاشی بفرستید و او هیچ پیش زمینه‌ای از نقاشی ندارد، بهتر است در ابتدای کار هزینه خیلی سنگینی نکنید تا بعدتر پشیمان نشوید.

قیمت آموزش نقاشی بر اساس تعداد جلسات

به طور کلی اغلب مواقع کلاس های آموزش نقاشی قیمت جلسات را به صورت ساعتی و یا ترمی محاسبه می کنند. طبیعتا هر چه زمان آموزش بیشتر باشد هنرجو باید هزینه آموزش نقاشی بیشتری بپردازد. تعداد جلسات بالاتر نیز هزینه بیشتری را شامل می‌شود.

بهترین آموزشگاه نقاشی مشهد

قیمت کلاس خصوصی نقاشی به چه شکل است؟

قیمت کلاس خصوصی نقاشی طبیعتا از کلاس نقاشی عمومی به مراتب بیشتر است.  مخصوصا اگر شامل هزینه ایاب و ذهاب نیز باشد. قیمت کلاس نقاشی خصوصی برای کودکان در بسیاری از موارد کمتر از قیمت کلاس نقاشی خصوصی بزرگسالان است. قیمت کلاس خصوصی نیز اغلب به صورت ساعتی تعیین می شود و افراد بسیار زیادی مخصوصا دانشجویان و فارغ التحصیلان هنر به این امر اشتغال دارند. شما می توانید این مدرسین را از طریق کلاس های آموزشی، معرفی افراد، آگهی ها و سایت های مختلف پیدا کنید.

توجه داشته باشید که با توجه به شرایط فعلی کرونا، بسیاری از مؤسسات کلاس‌ها را به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌کنند. بنابراین اگر شما چندین نفر را جمع کنید و با هم در کلاس ثبت نام کنید، می‌توانید در هزینه‌های خود نیز صرفهجویی کنید. در صورت تمایل به ثبت نام گروهی می‌توانید با پشتیبانی نیکارو در ارتباط باشید تا در صورت امکان تخفیف ویژه‌ای برای شما در نظر بگیرند.

بهترین آموزشگاه نقاشی مشهد کجاست؟

آموزشگاه های نقاشی متعددی در مشهد وجود دارد که هریک طرفداران خاص خود را دارند. شما می‌توانید بر اساس موقعیت مکانی، هزینه، و تکنیکی که قصد یادگیری آن را دارید، بهترین اموزشگاه نقاشی مشهد را که برایتان مناسب است انتخاب کنید. در لیست زیر تعدادی از بهترین اموزشگاه های نقاشی مشهد را خواهید دید.

آموزشگاه نقاشی درنیکا

 • توضیحات: آموزش طراحی، نقاشی، خوشنویسی برای کودک و بزرگسال
 • مدیریت: خانم صالحی

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه نقاشی هنر نو

 • مدیریت: خانم کوهنی

مشاهده صفحه آموزشگاه

کلاس نقاشی کودکان در مشهد

لیست آموزشگاه های نقاشی در مشهد که در قسمت قبل معرفی شد، برگزار کننده دوره های نقاشی با تکنیک های مختلف برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان هستند. بنابراین اگر شما برای پر کردن اوقات فراغت فرزندتان یا برای شکوفایی استعدادهای او به دنبال کلاس نقاشی کودکان در مشهد هستید، کافی است با هریک از آموزشگاه های نقاشی مشهد که در لیست بالا معرفی شده تماس بگیرید و از شرایط کلاس نقاشی مشهد شامل تکنیک های آموزشی، رده سنی، هزینه و تعداد جلسات مطلع شوید.

کلاس نقاشی کودکان در مشهد به صورت ویژه در موسسات مختلف آموزش داده میشود. والدین حساس به پرورش استعداد هنری کودک از جمله نقاشی میتوانند با ثبت درخواست کلاس نقاشی کودک در مشهد برای وب سایت نیکارو در سریع ترین زمان به کلاس خوبی دسترسی پیدا کنند.  شما میتوانید کلاس نقاشی خوبی برای کودکان خود در شهر مشهد پیدا کنید. نیکارو فرآیند پیدا کردن کلاس را برای شما راحت میکند.

در وب سایت نیکارو آموزشگاه های نقاشی بر اساس محدوده تقسیم بندی میشود و شما میتوانید برای مثال اموزشگاه های نقاشی در قاسم آباد را به تفکیک مشاهده کنید.

نقاشی مشهد کودکان

کودکان به دلیل جذابیت­ چشم ­نواز رنگ­ها، عموما به نقاشی علاقه­ مند اند و روی خوش به آن نشان می ­دهند. شما می­ توانید جهت افزایش مهارت­ دست ­ورزی و هماهنگی بیش از پیش دست با چشم کودک خود، او را به کلاس ­های نقاشی بفرستید و اگر متوجه استعداد کودک دل ­بندتان در این هنر شدید، او را تشویق کرده و به سطوح بالاتر انتقال دهید. کلاس نقاشی با مداد رنگی، رایج ترین و متداول ترین کلاس آموزشی کودکان در تمام دنیا است. در ادامه چند نمونه از کارهای کودکان در کلاس نقاشی در مشهد را میبینید.

ویژگی های یک آموزشگاه نقاشی خوب چیست ؟

 • اساتید برجسته
 • محیط مناسب با امکانات استاندارد
 • منطقه شهری و دسترسی آسان
 • دربرگیرنده تمام سبک ها
 • داشتن امکان ثبت نظر و بازخورد از نحوه فعالیت مربیان و عوامل

برای کلاس نقاشی نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

3/5 - (22 امتیاز)

28 دیدگاه دربارهٔ «بهترین آموزشگاه نقاشی مشهد»

 1. من آموزشگاه طرح نو برای طراحی میرم اساتید فدق العاده خوبی داره پیشنهاد میکنم

 2. آزاده حسینی

  تروخدا نگارستان سارا ثبت نام نکنین سیاه قلمش تمام کپی هست کلی هزینه کردم هیچی یاد نمیدن عمدا دوره رو طولانی میکنن که پول بگیرن الانم منو بلاک کرده فقط پولتونو دور نریزین هیچ نهادی هم روی این آموزشگاهها نظارت نداره

  1. Bakhshi.marziy.art پیج نقاشی من سر بزنید دوست داشتید آموزش هم دارم کارای هنرجوهامم هست

 3. خاطره عبداللهی

  با این وضعیت کرونا و واکسنش که هنوز خیلی مونده به ما برسه بعید می دونم که بتونیم به این زودی به شرایط قبل برگردیم… باید هرطور میشه فقط سعی کنیم از این وضع بهترین استفاده رو بکنیم مثل خیلی از کسب و کارهایی که دارن اینترنتی کار میکنن. کلی شغل از طریق همین اینترنت ایجاد شده که میشه واردشون شد. از آموزش کارای هنری و دوخت و فروش لباس تا خیلی از کارهای خدماتی و فنی با همین اینترنت روبراه شده.. یه زمانی واسه لوله بازکنی برچسب روی در و دیوار رو زیر و رو میکردیم تا یکیو پیدا کنیم، الان دیگه چاه بازکنی رو هم اینترنتی کردن.. پس میشه از این بستر استفاده کرد.. البته به شرطی که اینترنت رو ازمون نگیرن!!

 4. آموزشگاه نعیمی ثانی برای اونهایی که میخواهند مهاجرت کنند ورزومه هنری قوی در ایران وخارج داشته باشند .عالی هست .از نظر من فقط به درد افرادی میخوره که نگاه حرفه ای شدن دارند .ونمیخواهند وقتشون تو کلاسهای کپی برداری از دست بدهند .یک دانشگاه به تمام معنا👌میترا کفاش

 5. مهناز یوسف زاده

  سلام من منشی خانم دکتر ثانی هستم
  برای آموزشگاه نقاشی خانم دکتر ثانی
  مدرس سرکار خانم دکتر نسرین نعیمی ثانی ثابت هستند
  و مدرک ایشون فوق دکتری هنرهای تجسمی هست
  و آدرس حاشیه بلوار فردوسی هست
  ممنون میشم اطلاعات سایتتون رو بروز کنید🙏

 6. هما فرهاد

  در یک جمله …آکادمی به تمام معنی یک دانشکده هنر
  فقط آموزشگاه تخصصی نعیمی ثانی
  هما فرهاد،هنرجو آموزشگاه دکتر نعیمی ثانی

 7. فاطمه سادات رضوی

  باسلام.فقط اگر میخواین وقتتون هدر نره .فقط آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی ..من اونقدر کلاس رفتم .اخرشم هیچی دائم کپی برداری .دنبال اکادمی کار کردن بودم ومدرک.واقعا این پیام گذاشتم .که یک کمکی به امثال خودم کرده باشم .با احترام به آموزشگاهای دیگه …خانم دکتر از اول میره سر اصل مطلب ..خداخیرشون بده ..تمام هنرجویان بیمه هنرمندان .هنر کارت ..صدتا جور که باید ده سال بدوی اگه ارشاد بتونی بگیری.با آموزش عالیشون میتونی بگیری چون کپیکاری نمیکنند.وتخصصی هست .من بسیار از ایشون ممنونم هرچی دارم مدیونشونم .🌹

 8. برای عزیزانی که قصد آموزش دیدن نقاشی رو به صورت تخصصی و حرفه ای دارند آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی بهترین گزینه است.

 9. برای عزیزانی که میخواهند آموزش نقاشی رو به صورت حرفه ای و تخصصی دوره ببینند آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی بهترین گزینه هست

 10. مهناز یوسف زاده

  با سلام به نظر من بهترین آموزشگاه نقاشی آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی به مدیریت خانم دکتر ثانی هست به این خاطر که تنها آموزشگاهی هست در ایران که استاد در مقطع فوق دکتری و نماینده کشورهای اروپایی از جمله فرانسه هستند به همین خاطر میتوان از طریق این آموزشگاه مدارک بین المللی از معتبرترین آکادمی های اروپایی رو دریافت کرد و اقدام برای اقامت هنری و مهاجرت رو به راحتی انجام داد مسیری که خود من و عزیزان هنرمند از شهرهای مختلف ایران طی کردند و به نتیجه رسیدند

 11. سلام
  سابت اطلاعات خوبی میدهد، ولی متاسفانه به روز نیست و آموزشگاه های هنری در مشهد هستند خیلی به نام تر که در سطج کشوری و بین المللی مطرح اند ولی نامی از آنها در لیست شما نیست. نام نمی برم تا جمل بر تبلیغات نباشد….
  چرا نام آموزشگاه این چنین در لیست شما نیست.

  1. سلام فرهان عزیز
   بسیار خرسندیم که ما را در این بهبود یاری میکنید .
   لطفا اسم موسسات خوبی که ازشون تا امروز خدماتی گرفته اید را برای ما ارسال کنید .

   نیکارو درجریان یادگیری

 12. سلام وقت بخیر.
  بسیار یک سایت حالب و دیدنی است. من خودم میخوام تبلیغات کلاس زبان انگلیسی کنم. خودم یک استاد انگلیسی می باشم.

  1. عاطفه حسین زاده

   سلام دوست عزیز .
   اطلاعات آموزشگاه رو به صورت به روز شده در سایت نیکارو مطالعه بفرمائید .

  1. عاطفه حسین زاده

   سلام و وقت بخیر .
   بله نیکارو کامل ترین سامانه ثبت کلاس های آموزشی هست . با مراجعه به سایت میتونید دوره و کلاس مورد نظر خودتون رو پیدا کنید .

  1. هنگامی که رنگ پوست رو کار میکنید باید به منبع نور و تاثیر آن بر روی سطح پوست هم فکر کرد

   ۱. سطح پوست را خیلی سبک با فشار کم رنگ کنید توجه کنید که هاشور نزنید فقط گرد گرد رنگ کنید جز جایی که بازدید نور است .
   ۲.با صورتی رنگ پوست کم رنگ یک تونالیته ی متوسط ایجاد میکنیم رنگ رااضافه میکنیم
   ۳.برای تیره ترین منطقه نیز سایه ای در نظر گرفتیم باز هم گرد گرد رنگ میزنیم بیشتر از لایه ی قبلی میزنیم . طوری که دو گام قبلی کمی پوشیده شوند.
   ۴. این بار برای نور رنگ زرد میزنیم در اطراف نور بدن
   ۵.با افزایش فشار دست تونالیه روشن و تاریک متوسط میسازیم حرکت دست دایره ای باشد لایه بندی بیشتری کار میکنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نمی دونی چه کلاس یا دوره ای برای فرزندت مفیدتره؟
کلیک کن
close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.