هدایت تحصیلی

پخش ویدیو

ریاضی؟ تجربی؟ هنر؟ کار و دانش؟ کدام برای من مناسب است؟

دانش آموز متوسطه اول هستی و درباره اینکه چه رشته ای رو برای ادامه مسیر تحصیلت انتخاب کنی سردرگمی؟ نمی دونی کدوم رشته برات مناسب تره و توی اون موفقیت بیشتری به دست میاری؟ خانواده ازت می خوان رشته ای رو بخونی ولی تو حس می کنی بهش علاقه نداری و نمی دونی انتخاب درست چیه؟ نگران نباش چون بسته هدایت تحصیلی نیکارو کمکت می کنه تصمیم درست تری برای انتخاب رشته بگیری!

بسته استعدادیابی پایه

رایگان – ۵۰,۰۰۰ تومان

 • مجموعه پرسشنامه‌های هدایت تحصیلی
 • شناخت ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری
 • شناخت علاقمندی‌ها و ترجیحات آموزشی

بسته هدایت تحصیلی (گزارش پیشرفته)

۳۰۵,۰۰۰ تومان ۳۹۰,۰۰۰

 • چه سطح تحصیلاتی برای من مناسب است؟
 • کدام رشته‌های آموزشی متوسطه را انتخاب کنم؟
 • کدام نرم‌افزارها برای آینده من مفید هستند؟

همه ما چه به عنوان والدین و چه به عنوان دانش آموز یه روزی با مساله انتخاب رشته متوسطه و چالش های مربوط به اون مواجه میشیم.

تصمیم گیری توی هر زمینه ای ممکنه با تردید هایی همراه باشه اما در تصمیمات بزرگتر زندگی، این شک و دودلی ها بیشتر ما رو آزار میده. چون می دونیم تبعات تصمیم اشتباهمون بیشتره و ممکنه سالها و حتی تا آخر عمر گریبانمون رو بگیره.

در مورد انتخاب رشته نهم باید گفت اگرچه میشه سالهای بعد تغییر رشته داد اما زمانی که شما برای مطالعه در رشته انتخابی خودتون صرف می‌کنید و فرصت‌هایی که ممکنه در اثر انتخاب نادرست رشته تحصیلی از دست بدید و همینطور حس عدم رضایت از خودتون و زندگیتون، تبعاتی هست که برای انتخاب اشتباهتون می پردازید.

ممکنه افرادی رو دور و برتون بشناسید که رشته ای رو در دبیرستان و به تبع اون دانشگاه خوندن که براش ساخته نشدن و علاقه ای بهش ندارن، و همینطور مجبور شدن شغلی متناسب با اون رشته تحصیلی رو انتخاب کنن و در نتیجه برای سالهای زیادی، بخش عمده ای از روزشون رو با شرایطی بگذرونن که به نوعی براشون شکنجه محسوب میشه.

کمتر کسایی هستن که شجاعت پذیرفتن اشتباه در انتخاب رشته و شغل و در نتیجه توانایی تغییر مسیرشون رو داشته باشن و تازه در صورت ایجاد این تغییر هم افراد، سالهایی از جوونیشون رو از دست دادن که هیچ وقت برنمی گرده. سالهای ارزشمندی که می تونست با انتخابی درست، به طرز شگفت انگیزی براشون سرشار از تجارب و موفقیت های تحصیلی و شغلی و حس خوب و رضایت از زندگی باشه.

 چطور می تونیم موقع انتخاب رشته تصمیم درستی بگیریم؟

طبیعتا هر چقدر دانش ما درباره مساله ای که قراره در اون دست به انتخاب بزنیم و همینطور شناختمون از خودمون بیشتر باشه احتمال انتخاب اشتباه کمتر میشه. و خبر خوب اینکه تو این فرصت رو داری که برای انتخاب رشته ات درست تصمیم بگیری. می پرسی چجوری؟ جواب ساده س : با بسته استعدادیابی و هدایت تحصیلی نیکارو.

بسته استعدادیابی و هدایت تحصیلی نیکارو چیه و چیکار میکنه؟

بسته استعدادیابی و هدایت تحصیلی نیکارو به طور اختصاصی برای دانش آموزای پایه هشتم و نهم طراحی شده. و هدف اون ها، پیشنهاد مناسب‌ترین گروه آموزشی متوسطه برای انتخاب در مقطع تحصیلی نهم به دهم، بر مبنای اصول علم روز دنیاست.

برای این کار از آزمون‌های استاندارد شناختی برای سنجش علاقه‌مندی‌های شغلی دانش‌آموز (تست تمایلات شغلی هالند) بهره گرفتیم که در دبیرستان‌ها هم استفاده می‌شه. اما تفاوت و برتری علمی نیکارو در سنجش میزان سازگاری علاقه‌مندی‌های شغلی دانش‌آموز با بانک اطلاعات مشاغل اونِت (O*NET) و ترکیب اون با بانک اطلاعات مسیرهای تحصیلی ایران هست.
استاندارد اونِت (O*NET)، در حال حاضر کامل‌ترین بانک اطلاعات مشاغل دنیاست که از سال 1998 به‌طور مرتب توسط مرکز اطلاعات شغلی آمریکا (The Occupational Information Network) به‌روزرسانی و تکمیل میشه و اطلاعات بسیار ارزشمندی در خصوص استانداردهای شغلی و ویژگی‌های هر شغل داره.
با تکیه ‌بر این اطلاعات، نیکارو می‌تونه ادعا کنه که تخصصی‌ترین سامانه استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته بر مبنای روحیات درونی و صفات شخصیتی دانش‌آموزان هست.

 نتایج ارزیابی های تخصصی به‌صورت 100% آنلاین و بلافاصله پس از انجام تست‌ها و آزمون‌ها، به‌صورت دقیق و در قالب میزان سازگاری دانش‌آموز با رشته‌های تحصیلی دانشگاهی، در اختیار دانش‌آموز، والدین و مشاوران تحصیلی قرار می‌گیره.

بسته‌های استعدادیابی و هدایت تحصیلی نیکارو چه امکاناتی داره؟

با خرید هر کد.م از بسته‌های استعدادیابی و انتخاب رشته تحصیلی، دسترسی شما به صفحه آزمون‌های پکیج باز میشه و می‌تونید آزمون‌ها و تست‌ها رو انجام بدید. بعد از تکمیل همه آزمون‌ها، گزارش مسیر تحصیلی شما در پروفایل کاربریتون تولید میشه ‌و لینک دسترسی به اون بلافاصله برای شما فعال می‌شه.

پروفایل کاربری چیه؟

پروفایل کاربری، نمای یکپارچه‌ای از استعدادها، ویژگی‌های شناختی و رفتاری و مسیر تحصیلی شغلی شماست و اطلاعات  به دست اومده از نتایج تست‌ها و آزمون‌های شما رو در صفحات متعدد، به صورتی دسته‌بندی‌شده و آسون در دسترس شما یا مشاورتون قرار میده.

پروفایل کاربری صفحه‌ای اینترنتیه که به همه کاربرهای نیکارو تعلق می‌گیره و آدرس اینترنتی مورد نظر خود اون فرد رو داره.

محتوای پروفایل کاربری با توجه‌ به بسته دریافتی شما متفاوته و می‌تونه شامل تمام یا بخشی از موارد زیر باشه:

 • نتایج خام و تفسیر تک‌لایه‌ای آزمون‌ها
 • گزارش سطح تحصیلات مناسب 
 • گزارش گروه‌های آموزشی مناسب در دوره متوسطه
 • گزارش سطح مهارت‌های کاربردی مورد نیاز 
 • گزارش نرم‌افزارها و فناوری‌های مناسب یادگیری 

بسته‌های هدایت تحصیلی چی رو اندازه میگیره؟

سامانه استعدادیابی تحصیلی نیکارو برای ارزیابی دانش‌آموزان از آزمون‌های زیر استفاده می‌کنه:

 1. سنجش تمایلات شغلی هالند

احساس راحتی و رضایت افراد در شغلشون به این بستگی داره که شغل مورد نظر با تمایلات شغلیشون سازگار باشه.

پرسشنامه تمایلات شغلی هالند به شما کمک می‌کنه تا علاقمندی‌های کاری خودتون رو بهتر بشناسید. این تست مشخص می‌کنه که شما در کدوم یکی از گروه‌های واقع‌گرا، پژوهشگر/علمی، هنری، اجتماعی، جسور/متهور و سنتی/قراردادی جای می‌گیرید تا بتونید شغلی متناسب با اون گروه و خصوصیاتش انتخاب کنید.

 1. سنجش سبکِ کار

  سبک‌های کاری به ویژگی‌های شخصی‌ شما اشاره داره و مستقیما روی کارایی شما در انجام وظایف شغلی‌تون تأثیرگذاره. سبک‌های کاری در این پرسشنامه در ۷ دسته تقسیم‌بندی شده که شامل نتیجه‌گرایی، تاثیرگذاری اجتماعی، گرایش به ارتباطات اجتماعی، قدرت تطابق، وظیفه‌گرایی، استقلال‌طلبی، و هوشمندی عملیاتی هست.
 2. شخصیت‌شناسی

آزمون شخصیت‌شناسی به شما کمک می‌کنه تا بدونید چه ویژگی‌هایی در شما پررنگ یا کم‌رنگه. با مشخص شدن ویژگی های شخصیتی‌تون، میتونید شغلی را انتخاب کنید که متناسب با این ویژگی‌های شما باشه. در آزمون شخصیت شناسی، ۵ ویژگی مهم شخصیتی شامل روان‌نژندی (حساسیت)، برون‌گرایی، اشتیاق به تجارب تازه، توافق‌پذیری و وظیفه‌شناسی مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیره.

نظرات

0 نظر در مورد هدایت تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.