انتخاب رشته دانشگاه

پخش ویدیو

مهندس؟ نقاش؟ پزشک؟ حقوق دان؟ کدام برای من مناسب است؟

توی دانشگاه کدوم رشته رو بخونم؟ چه رشته دانشگاهی برام مناسبه ؟ توی کدوم زمینه تحصیلی موفق ترم؟ از کجا بدونم رشته ای که دارم می خونم با ویژگی های من سازگاره؟ لازمه تغییر رشته بدم یا همین رشته رو ادامه بدم؟ بسته استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاه نیکارو قراره کمک کنه به این سوالات پاسخ بدین.

بسته استعدادیابی پایه

رایگان - ۵۰,۰۰۰ تومان
 • مجموعه پرسشنامه‌های انتخاب رشته
 • شناخت ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری
 • شناخت علاقمندی‌ها و ترجیحات تحصیلی

گزارش تحلیلی انتخاب رشته

۴۴۰,۰۰۰ تومان۴۹۰,۰۰۰ تومان

 • چه سطح تحصیلاتی برای من مناسب است؟
 • کدام رشته‌های دانشگاهی را انتخاب کنم؟
 • کدام نرم‌افزارها برای آینده من مفید هستند؟

دانش آموز متوسطه دوم هستی و نمی دونی برای تحصیل در دانشگاه به چه رشته ای علاقه ای داری؟ به تازگی کنکور دادی و میخوای بدونی بعد از اومدن نتایج چه مسیری باید پیش بگیری؟ یا نکنه داری توی دانشگاه یه رشته ای رو می خونی اما مطمئن نیستی که این همون چیزی هست که میخوای؟

همون طور که می دونین خیلیا توی سیستم آموزشی فعلی به معنای واقعی کلمه تباه می شن. چون هیچ وقت نمی فهمن چه مسیر تحصیلی و شغلی رو باید در پیش بگیرن. نمی دونن چه استعدادی دارن، توی چه کاری توانا هستن یا باید چه مهارت هایی رو یاد بگیرن که توی تحصیل و کار موفق تر بشن. نتیجه چیه؟

آدمهای سرگردونی که نمی دونن از زندگی چی میخوان. کسایی که وقت و عمرشون رو صرف راهی می کنن که بهش علاقه ندارن. سر کاری مشغول میشن که توش استعداد ندارن و انگیزه ای برای پیشرفت توی کارشون ندارن. هر روز صبح با کلی ناسزا به خودشون و زندگی بیدار میشن که برن سر کلاس درس یا سر کار. نه علاقه ای! نه انگیزه ای! نه رضایتی!

اما چقدر عالیه که تو تصمیم گرفتی جزو این قشر نباشی و نیکارو هم سعی میکنه کمک کنه از استرس ها و تردیدهای انتخاب رشته دانشگاه رها بشی. چجوری؟ با بسته استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاه.

بسته استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاه نیکارو چیه و چیکار میکنه؟

اگر برای انتخاب رشته دانشگاه تردید داری، بسته های استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته نیکارو گزینه خوبی برای شماست.

بسته‌های انتخاب رشته دانشگاه نیکارو اختصاصاً برای دانش‌آموزان متوسطه دوم، کنکوری‌ها و علاقه‌مندان به ادامه تحصیلات دانشگاهی طراحی شده‌ و هدف اون ها پیشنهاد مناسب‌ترین رشته برای ادامه تحصیلات عالی، بر مبنای اصول علمی هست.

برای رسیدن به این هدف از تست‌ها و آزمون‌های استاندارد شناختی برای سنجش علاقه‌مندی‌های شغلی دانش آموز یا دیگر متقاضیان  (تست تمایلات شغلی هالند)، و ارزش‌های حرفه‌ای و سبکِ‌کار موردپسند اونا ، بهره گرفته شده که همگی آزمون‌ها، موردتأیید مرکز اطلاعات مشاغل اونِت (  O*NET) هستن.

استاندارد اونِت (O*NET)، در حال حاضر کامل‌ترین بانک اطلاعات مشاغل دنیاست که از سال 1998 به‌طور مرتب توسط مرکز اطلاعات شغلی آمریکا (The Occupational Information Network) به‌روزرسانی و تکمیل میشه و اطلاعات بسیار ارزشمندی در خصوص استانداردهای شغلی و ویژگی‌های هر شغل داره.
با تکیه ‌بر این اطلاعات نیکارو می‌تونه ادعا کنه که تخصصی‌ترین سامانه استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته بر مبنای روحیات درونی و صفات شخصیتی دانش‌آموزان هست.

 نتایج به‌صورت 100% آنلاین و بلافاصله پس از انجام تست‌ها و آزمون‌ها، به‌صورت دقیق و در قالب میزان سازگاری دانش‌آموز با رشته‌های تحصیلی دانشگاهی، در اختیار دانش‌آموز، والدین و مشاوران تحصیلی قرار می‌گیره.

بسته‌های استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاه نیکارو چه امکاناتی داره؟

با خرید هر کدوم از بسته‌های استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاه ، دسترسی شما به صفحه آزمون‌های پکیج باز میشه و می‌تونید آزمون‌ها و تست‌ها رو انجام بدید. بعد از تکمیل همه آزمون‌ها، گزارش مسیر تحصیلی شما در پروفایل کاربریتون تولید میشه ‌و لینک دسترسی به اون بلافاصله برای شما فعال می‌شه.

پروفایل کاربری چیه؟

پروفایل کاربری، نمای یکپارچه‌ای از استعدادها، ویژگی‌های شناختی و رفتاری و مسیر تحصیلی شغلی شماست و اطلاعات  به دست اومده از نتایج تست‌ها و آزمون‌های شما رو در صفحات متعدد، به صورتی دسته‌بندی‌شده و آسون در دسترس شما یا مشاورتون قرار میده.

پروفایل کاربری صفحه‌ای اینترنتیه که به همه کاربرهای نیکارو تعلق می‌گیره و آدرس اینترنتی مورد نظر خود اون فرد رو داره.

محتوای پروفایل کاربری با توجه‌ به بسته دریافتی شما متفاوته و می‌تونه شامل تمام یا بخشی از موارد زیر باشه:

 • نتایج خام و تفسیر تک‌لایه‌ای آزمون‌ها
 • گزارش سطح تحصیلات مناسب
 • گزارش رشته‌مقطع‌های تحصیلی مناسب (تحصیلات دانشگاهی)
 • گزارش سطح مهارت‌های کاربردی مورد نیاز
 • گزارش نرم‌افزارها و فناوری‌های مناسب یادگیری

بسته‌های استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاه نیکارو چی رو اندازه میگیره؟

سامانه استعدادیابی تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاه نیکارو برای ارزیابی دانش‌آموزان از آزمون‌های زیر استفاده می‌کنه:

 1. سنجش تمایلات شغلی هالند

احساس راحتی و رضایت افراد در رشته تحصیلی و شغلشون به این بستگی داره که اون رشته تحصیلی و شغل مورد نظر با تمایلات و علاقه مندی های شغلیشون سازگار باشه.

پرسشنامه تمایلات شغلی هالند به شما کمک می‌کنه تا علاقمندی‌های کاری خودتون رو بهتر بشناسید. این تست مشخص می‌کنه که شما در کدوم یکی از گروه‌های واقع‌گرا، پژوهشگر/علمی، هنری، اجتماعی، جسور/متهور و سنتی/قراردادی جای می‌گیرید تا بتونید رشته تحصیلی و شغل متناسب با اون گروه و خصوصیاتش انتخاب کنید.

 1. سنجش سبکِ کار

سبک‌های کاری به ویژگی‌های شخصی‌ شما اشاره داره و مستقیما روی کارایی شما در انجام وظایف شغلی‌تون تأثیرگذاره. سبک‌های کاری در این پرسشنامه در ۷ دسته تقسیم‌بندی شده که شامل نتیجه‌گرایی، تاثیرگذاری اجتماعی، گرایش به ارتباطات اجتماعی، قدرت تطابق، وظیفه‌گرایی، استقلال‌طلبی، و هوشمندی عملیاتی هست.

 1. شخصیت‌شناسی

آزمون شخصیت‌شناسی به شما کمک می‌کنه تا بدونید چه ویژگی‌هایی در شما پررنگ یا کم‌رنگه. با مشخص شدن ویژگی های شخصیتی‌تون، میتونید رشته تحصیلی و شغلی را انتخاب کنید که متناسب با این ویژگی‌های شما باشه. در آزمون شخصیت شناسی، ۵ ویژگی مهم شخصیتی شامل روان‌نژندی (حساسیت)، برون‌گرایی، اشتیاق به تجارب تازه، توافق‌پذیری و وظیفه‌شناسی مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیره.

نظرات

0 نظر در مورد انتخاب رشته دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.