استعدادسنجی

پخش ویدیو

استعدادها مهمترین سرمایه های وجودی ما هستن، چرا که مسیر دستیابی به موفقیت رو در زمینه های مختلف برای ما هموار میکنن. با این وجود فقط تعداد کمی از انسان ها، این سرمایه های ارزشمند درونی خودشون رو به درستی شناسایی کرده و پرورش میدن و از مزایای اونها استفاده میکنن. اما شاید بپرسین چرا باید استعدادهای خودمون رو بشناسیم؟ استعدادها چه کمکی به ما می کنن؟ و یا چجوری می تونیم ظرفیت درونی خودمون رو کشف کرده و پرورش بدیم؟

برای همه ما پیش اومده که وقت و پولمون رو صرف یادگیری مهارت یا کاری کردیم که برامون مفید نبوده یا نتونستیم اونطور که باید و شاید توش پیشرفت کنیم. چرا؟ خب این مساله ممکنه دلایل زیادی داشته باشه که یکی از مهمترین هاش میتونه این باشه که برای اون کار یا یادگیری اون مهارت ساخته نشدیم. 
چرا باید استعدادهاتون رو بشناسین؟
جواب ساده س: استعدادها مسیر رسیدن به موفقیت رو برای شما کوتاه تر میکنن.
البته این فقط یکی از مزایای استعدادسنجی و شناخت پتانسیل های درونی هست. کشف استعداد باعث میشه به جای ازین شاخه به اون شاخه پریدن به صورت هدفمند پیش برید. توی انتخاب های مهمی مثل انتخاب رشته مدرسه، دانشگاه و شغل کمکتون میکنه. و باعث میشه به جای صرف وقت و سرمایه روی کلاس ها و دوره هایی که هیچ سودی براتون نداره بتونید با برنامه ریزی و به صورت هدفمند مهارت هایی رو یاد بگیرید که در زندگی شخصی،تحصیلی و شغلیتون بسیار اثرگذار هستند. 
در نهایت میتونیم بگیم شناخت درست استعداد ها باعث میشه درست تر انتخاب و زندگی کنین و در نتیجه حس بهتر و رضایت بیشتری در زندگیتون داشته باشین.
چطور استعدادتون رو بشناسید؟
خیلی از والدین سعی میکنن از بچگی با آزمون و خطا و فرستادن فرزندشون به کلاس های مختلف بفهمن کودکشون توی چه زمینه ای استعداد داره و تواناست. چون میدونن وقتی در مسیری قدم میذاری که توش استعداد داری،احتمال رسیدن به موفقیت برات خیلی بیشتره. 
اما خب آزمون و خطا یکی از راههای سنتی، زمان بر، و پر هزینه کشف استعداد هست. خوشبختانه امروزه راههای کوتاه تر و ساده تری هم برای کشف و شناخت استعداد وجود داره.
بسته های استعدادسنجی نیکارو چیه و چیکار میکنه؟
هدف این بسته ها بررسی همه جانبه استعدادها، علایق، توانایی ها،شخصیت و نقاط قوت و ضعف کودکان، نوجوانان و بزرگسالانه.
در واقع نیکارو تلاش میکنه با استفاده از متد و ابزار مبتنی بر علم روز دنیا و با کمک مشاورین و متخصصین این حوزه کمک کنه تا افراد با شناخت هر چه بهتر پتانسیل ها و ظرفیت های درونیشون، آگاهانه در مسیر رشد قدم بردارن.

 ما در نیکارو قصد داریم به شما کمک کنیم تا بدون آزمون و خطا و با صرف کمترین زمان و هزینه ممکن، به سراغ یادگیری مهارت هایی برین که استعدادش رو دارید، با شخصیت و علایق شما همخوانی داره و برای رسیدن به موفقیت های تحصیلی و شغلی برای شما بهترین گزینه ها هستن.

به همین خاطر با همراهی مشاورین حوزه استعدادسنجی و بعد از سنجش ها و ارزیابی های تخصصی به شما میگیم که برای تبدیل شدن به بهترین نسخه ی خودتون، تقویت نقاط ضعف و تمرکز بر نقاط قوتتون، به یادگیری چه مهارت هایی نیاز دارین. و در نهایت با معرفی دوره های مناسب در حال برگزاری در آموزشگاه های معتبر، بررسی روند یادگیری، و پیگیری های لازم در مسیر رشد فردی، به شما در پیمودن این مسیر تکامل کمک خواهیم کرد.