یوگا و درمان بیماری ها

یوگا برای درمان بیماری

ما در این مقاله در ارتباط با یوگا برای درمان بیماری صحبت خواهیم کرد. تاانتها با ما همراه باشیدو

یوگا چیست؟

یوگا یک ورزش ذهنی و جسمی میباشد که برای تمرین ذهنی بدن انجام می شود. یوگا نخستین بار توسط هندوها در کشور هند به وجود آمد.

ریشه کلمه یوگا از واژه YUJ در زبان سانسکریت برگرفته شده است که به معنی وحدت و یگانگی میباشد.

ورزش یوگا برخلاف تصور خیلی از افراد یک ورزش ساده و بسیار موثر در درمان بیماری ها میباشد. که امروز افراد در سنین مختلف تمایل به انجام این ورزش پیداکرده اند.

تحقیقات در علم پزشکی نشان داده است ورزش یوگا میتواند در درمان برخی از بیماری ها بسیار موثر واقع شود. و بیمارانی که برای درمان بیماری هایی مثل: آرتروز، کمردرد، مشکلات قلب و عروقی به دکتر مراجعه می کنند. پزشکان ورزش یوگا را برای درمان بیماری هایشان به آنها پیشنهاد می دهند.

یوگا برای درمان بیماری
یوگا برای درمان بیماری

یوگا برای درمان چه بیماری هایی موثر است؟

طبق تحقیقاتی که انجام شده است. یوگا در درمان بیماری های قلب و عروقی، فشار خون، کمردرد، آرتروز، سرطان، کاهش اضطراب و استرس و بی خوابی می شود که در ادامه به توضیح آنها میپردازیم.

یوگا برای درمان بیماری های قلبی و عروقی:

محققان یکی از مراکز پزشکی هلند متعقدند به دلیل اینکه ورزش یوگا به تنفس عمیق و صحیح کمک میکند باعث می شود بدن آرام شود و استرس کاهش یابد و در نهایت باعث تمرکز بیشتر بر سلامت قلب می شود.

یوگا برای درمان بیماری سرطان:

محققان دانشگاه ماریلند بر روی تعدادی خانم که به سرطان سینه مبتلا شده بودند آزمایشی انجام دادند که پس از این آزمایش به این نتیجه دست یافتند که خانم هایی که ورزش یوگا انجام داده بودند در مقایسه با افرادی که این ورزش را انجام نداده بودند کمتر دچار استرس و افسردگی شده بودند و همچنین ورزش یوگا باعث می شود عوارض منفی شیمی درمانی در بیماران سرطانی کاهش یابد.

یوگا برای درمان بیماری آرتروز:

تخقیقات دانشمندان دانشگاه هاپکینز آمریکا نشان می دهد انجام حرکات ورزش یوگا به کاهش استرس و آرام شدن بدن کمک می کند که در نتیجه باعث افزایش عملکرد مفاصل، بهبود سلامت روحی و شادابی بیماران متبلا به آرتروز خواهد شد.

یوگا برای درمان کمردرد:

طبق پژوهشی که محققان انجام داده اند افرادی که به مدت یک ماه هر هفته پنج بار ورزش یوگا انجام داده اند درد کمر آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و پزشکان توصیه می کنند افراد مسنی که دچار کمردرد می شوند برای درمان این بیماری ورزش یوگا را انجام دهند.

یوگا برای درمان فشارخون:

همانطور که میدانید فشارخون یکی از عوامل سکته قلبی و مغزی میباشد که عمدتا بیماری فشارخون ارثی میباشد.

برای تاثیر یوگا بر درمان فشار خون محققان بر روی تعدادی مرد و زن آزمایشاتی را انجام دادند که نتیجه آزمایش نشان داد فشارخون افرادی که در هفته سه مرتبه ورزش یوگا انجام میدادند بین 80/133 تا 70/130 میباشد.

بنابراین توصیه می شود افرادی که به بیماری فشارخون دچار هستند هفته ای سه مرتبه ورزش یوگا را انجام دهند.

یوگا برای درمان استرس و اضطراب:

در زندگی روزمره خیلی از افراد عواملی وجود دارد که باعث افزایش استرس و اضطراب آنها می شود و به دلیل اینکه ورزش یوگا نیازمند تمرکز افراد میباشد. این تمرکز باعث می شود ذهن افراد آرام شود از استرس های بیرونی فاصله بگیرند و در نهایت به صورت صحیح تنفس کنند که در نتیجه یوگا باعث می شود استرس و اضطراب افراد کاهش یابد.

یوگا برای درمان تورم و التهاب:

طبق پژوهش هایی که محققان انجام دادند به این نتیجه رسیده اند که انجام ورزش یوگا به مدت سه ماه و دو بار در هفته باعث کاهش تورم و التهاب بیماران مبتلا به سرطان سینه و بیماران قلبی می شود.

یوگا برای درمان بی خوابی:

بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند ورزش یوگا در درمان بی خوابی بسیار موثر است.

همچنین محققان معتقدند افرادی که ورزش یوگا انجام می دهند سیکل خواب و بیداری آنها به صورت صحیح تنظیم می شود و آنها وقتی بیدار می شود با انرژی و شاداب خواهند بود.

لینک مرتبط :

معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

لطفا امتیاز دهید

  1. سلام مطلبتون عاااااالی کاش یکم بیشتر توضیح میدادید از چه سنی میشه شروع کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کمتر از 24 ساعت مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم