campain
campain

کلاس ژیمناستیک مشهد

ما در این مقاله به معرفی کلاس ژیمناستیک مشهد میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

ژیمناستیک

رشته ژیمناستیک در شاخه ورزش های آمادگی جسمانی قرار دارد و حرکات آن به قدرت، انعطاف بدنی، سرعت، تعادل و هماهنگ بودن اعضای بدن نیاز دارد. ورزش ژیمناستیک به عنوان رشته مادر شناخته می شود. و حتی نسبت به ورزش های شنا و دو میدانی از اولویت بیشتری برخوردار است. چون در تمام این رشته ها مثل شیرجه، پرش های دو میدانی و … حرکات ژیمناستیک انجام می شود.

ورزش ژیمناستیک تحرک زیادی دارد و یکی از ورزش های بسیار جذاب می باشد. که اکثر افراد در سطح تفریحی و یا برای تمرین انعطاف بدنی به سمت آن کشیده می شوند. اما دنبال کردن این رشته در سطح قهرمانی به تمرینات فراوان و مکرر و همچنین آمادگی جسمانی و قدرت بدنی بسیار بالایی نیاز دارد.

معرفی بهترین کلاس ژیمناستیک مشهد

باشگاه تخصصی ژیمناستیک قاسم پور

مشاهده صفحه آموزشگاه

سالن ژیمناستیک دکتر قاسم پور
سال ژیمناستیک

خانه ژیمناستیک مشهد 

مشاهده صفحه آموزشگاه


باشگاه ورزشی پوتن

مشاهده صفحه آموزشگاه

ژیمناستیک کودکان

آموزش ژیمناستیک به کودکان

ورزش ژیمناستیک برای کودکان نیز مفید می باشد به طوری که هم جنبه سرگرم کننده دارد و هم جنبه سلامتی. بهترین سن برای فرستادن کودکان به کلاس ژیمناستیک از سنین ۳ تا ۶ سالگی می باشد زیرا کودکانی که به این سن می رسند از حفظ تعادل خوبی برخوردارند و به علت ماهیت پر تحرک ژیمناستیک، به این ورزش علاقه نشان می دهند.

کلاس ژیمناستیک یکی از بهترین انتخاب ها برای کودکان می باشد به خصوص کودکانی که در سنین زیر ۶ سال قرار دارند. این ورزش برای کودکان نوعی بازی پر جنب و جوش در یک محیط امن و راحت به نظر می آید. زیرا آن ها در کنار گروهی از دوستان خود حرکت های جذابی یاد می گیرند و مدام در حال تحرک هستند. در این کلاس ها مهارت های زیادی برای حفظ تعادل و رشد و سلامت جسمی و روحی کودکان به آن ها آموزش داده می شود و باعث می شود که نسبت به سایر هم سن و سالان خود از اعتماد به نفس و شادابی بیشتری برخوردار باشند.

فواید ورزش ژیمناستیک برای کودکان:

  • تقویت مهارت های اجتماعی مثل همکاری و هم فکری با دیگران
  • روش صحیح گوش دادن و یاد گرفتن، انجام کارها به صورت گروهی و …
  • تقویت مهارت های شناختی مثل قدرت تمرکز، نگهداری از خود
  • یافتن راه حل برای حل مشکلات، پیروی از دستورالعمل ها و …
  • افزایش اعتماد به نفس با کسب موفقیت های مختلف و غلبه بر ترس های بیجا و بی مورد و داشتن هدف و تعهد
  • افزایش رشد فیزیکی، قدرت بدنی، انعطاف پذیری بدن، هماهنگی عصبی عضلات، سرعت و تعادل
  • جذابیت و سرگرم شدن کودک به علت جنب و جوش زیاد و حس خوبی که به این ورزش دارند.

مقایسه ژیمناستیک کودکان و بزرگسالان

ورزش ژیمناستیک برای تمام سنین مناسب است اما برای آموزش ژیمناستیک به کودکان از حرکات نرم تری استفاده می شود تا آسیبی به جسم کودکان وارد نشود.

به طور کلی در آموزش ژیمناستیک به بزرگسالان حرکاتی که به قدرت بدنی بالایی نیاز دارند به کار برده می شود اما انجام این حرکات برای کودکان مقدور نیست و معمولا در کلاس های ژیمناستیک کودکان روی انعطاف بدنی و حفظ تعادل کار می شود.

بهتر است شروع ژیمناستیک در سنین پایین باشد زیرا ممکن است انعطاف پذیری بدن و حفظ تعادل در سنین بالاتر اندکی دشوار باشد.

لینک مرتبط :

آپارات نیکارو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.