campain
کلاس عکاسی از مقدماتی تا پیشرفته

کلاس عکاسی از پایه تا پیشرفته​

کلاس عکاسی از پایه تا پیشرفته

در این مقاله ما به معرفی کلاس عکاسی از پایه تا پیشرفته خواهیم پرداخت. و به شما خواهیم گفت در کلاس های عکاسی چه میگذرد. سعی شده است از مستندات عینی و تجربه اساتید در این مقاله کمک گرفته شده است. در این بخش از مقالات در خدمت جناب اقای یوسف لطیفی هستیم که آموزش دهنده سبک های مختلف عکاسی هستند و در دانشگاه رشته گرافیک را خوانده اند.

پیش نیاز کلاس عکاسی چیست ؟

برای شروع هنر عکاسی بهتر است بدانیم دقیقا از چه مدل و سبک عکسی خوشمان می آید. و چقدر تمایل داریم در این رشته پیش بریم . خب طبیعتا برای افرادی که دوست دارند به صورت حرفه ای و عملیاتی اموزش ببینند باید پیش زمینه ها نیز متفاوت باشد.

امروزه با صحبت از عکاسی همه یاد فضای مجازی و اینستاگرام میفتند و هرشخص با داشتن یک گوشی هوشمند میتواند بنا به ذوق و سلیقه خودش عکاسی کند. اما هدف من از این صحبت ها کمی فراتر از این نوع خواسته ها میباشد. مثلا شاید شما علاقه زیادی به عکاسی داشته باشید و کمی هم در سایتهای مختلف در ارتباط با این هنر مطالعه کرده باشید. و با گذراندن یک کارگاه یا اصطلاحا workshop به هدفتان از اموزش برسید و آن نکاتی که دوست دارید بدانید را متوجه شوید.

اما اگر کسی میخواهد اصول عکاسی را بداند باید تعیین سطح شود . شاید از نظر خودش به نسب زمانیکه برای اموزش اختصاص داده سطح یک نباشد اما از نظر استاد این چنین نباشد.

پیش نهاد من به آن دسته از هنرجویانی که تمایل دارند به عکاسی به چشم یک حرفه نگاه کنند این است که کمی فتوشاپ بدانند. عکس های مختلفی دیده باشند و سبک عکاسی خود را نیز مشخص کنند.

این مطلب را هم از دست ندهید:

درآمد زایی از طریق عکاسی

چند سبک عکاسی داریم ؟

برای من دشوار است که بتوانم بین سیک های مختلف عکاسی خط کش بگذارم. به نظر من سبک ها در عین دوری از همدیگر یگانگی دارند. برای مثال ما به سختی میتوانیم عکاسی تبلیغاتی را از عکلاسی صنعتی جدا کنیم. اما در یک تقسیم بندی کلی میتوانیم بگوییم : عکاسی آتلیه ای – عکاسی تبلیغاتی – عکاسی صنعتی – عکاسی پرتره – عکاسی خبری و مستند.

آیا باید فیلمبرداری هم بدانیم ؟

به خاطر دارم که دریک عکس از یکی از کارگردانان بزرگ دنیا دوربین عکاسی او روی شانه چپ و دوربین فیلم برداری او به دست راستش بود. چطور بگویم داسنتن الزام نیست . اما میشود با درک بهتری در سرکلاس حاضر شوید. اگر هنرجویی درارتباط با دستگاه ها و تفاوت آنها بداند بهتر میتواند مطالب را اموزش ببیند.

در ترم اول عکاسی چه یاد میگیرم ؟

با توجه به موسسات مختلف متفاوت است. برای هر موسسه ای الزام است که در ترم یک به هنرجو خود حداقل مثلث نوردهی , فاصله کانونی ,تفاوت لنز های مختلف  و… را اموزش دهد.

بعد از کلاس چه میشود ؟

بعد از اموزش دیدن این هنرجو است که انتخاب میکند چه سبکی از کار را ادامه دهد.دوست دار آتلیه بزند و به عکاسی عروسی بپردازد یا ترجیح میدهد عکاسی صنعتی را دنبال کند. همچنین هنرجو باید با سعی و خطاهای زیادی تجربه کافی به دست آورد. چرا که علم را از کلاس آموخته و همه چیز به خود او برمیگردد که چه کند.

هنرجون باید فکر کند مسیر رشد دو نقطه است که یکی شروع و دیگری پایان کار است. این کار بی انتها است و همیشه باید خودش را به روز کند و مدام از سوژه های مختلف عکاسی کند تا به آن تجربه کافی برای شروع کار حرفه ای برسد.

در عکاسی خبری و مطبوعاتی درآمد به چه صورت است ؟

بسته به نوع خبرگذاری و شخص فعالیت کننده متفاوت است. برای مثال یک عکاس خبری میتواند به صورت پروژه با n تعداد عکس قرارداد خود را منعقد کند و دیگری به صورت ماهانه حقوق دریافت کند.

پارتی در این رشته به ما کمک میکند ؟

داشتن معرف خوب است . اما معرف تا چه اندازه میتواند به شما کمک کند ؟ نهایت یک پروژه دو پروژه . اگر خیلی به دنبال داشتن معرف باشید نهایت در یک پروژه میتوانید حضور پیدا کنید. و دیگر اسم شما سر زبانها نخواهد بود و به شهرت و محبوبیت نخواهید رسید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.