campain
نمایش خلاق چیست ؟

نمایش خلاق چیست ؟

ما در این مقاله به معقوله نمایش خلاق خواهیم پرداخت. میخواهیم بدانیم که نمایش خلاق چیست ؟ و برای کودکان چه کاربردی دارد ؟ پس تاانتها با ما همراه باشید.

کارگاه های اموزشی نمایش خلاق

نمایش خلاق یکی از آموزش ها و کارگاه های آموزشی است که به تازگی روی کار آمده است. تا به حال به این فکر کرده اید در کارگاه های نمایش خلاق چه می گذرد؟ اصلا چرا نمایش خلاق به عنوان پرطرفدارترین کارگاه های آموز کودکان است؟

هنر شاخه های مختلفی دارد، یک هنرمند پیش از آن که به آموزش های اصولی نیاز داشته باشد باید بیاموزد چطور میتواند از خلاقیت خود استفاده کند. خلاقیت یکی از عناصر وجودی بشر است که نه تنها در فیلدهای هنری بلکه در سراسر زندگی جزء برترین ارتقاء دهنده بشر است. البته خلاقیت در مورد هنر بسیار اثر بخش است به نحوی که اگر یک هنرمند از خلاقیت کافی برخوردار نباشد قطعا نتیجه مطلوب کسب نخواهد کرد.

تا چند دهه گذشته افراد هنوز از اهمیت خلاقیت در ابعاد مختلف زندگی آگاه نبوده و طبیعتا نسبت به بهبود خلاقیت تلاشی نمیکردند اما امروزه باتوجه به اهمیت خلاقیت در زندگی انسان ها و میزان اهمیت آن در پیشرفت زندگی همگان به دنبال افزایش و بهبود خلاقیت خود می باشند. انسانی که شخصیتش شکل گرفته است با استفاده از روش های موجود می تواند سطح نبوغ و خلاقیت خود را بهبود بخشد اما این مورد در مقایسه به کودک نوپا بسیار دشوار تر است. در حالت کلی آموزش های ریشه ای در مورد کودکان بسیار آسان تر و اساسی تر می باشد. باتوجه به تمام این مسائل شاهد کلاس های آموزشی کودکان هستیم که مستقیما بر خلاقیت کودکان تمرکز دارد. از جمله این کلاس ها می توان به کلاس خلاقیت و رشد کودک اشاره کرد که در گروه های سنی مختلف در حال تشکیل می باشد.

جامعه هر کشوری در گروی کودکان آن مملکت است. اگر قرار است هر تغییری در روند فرهنگ هر جامعه ای رخ دهد باید آن تغییر را در مورد کودکان ایجاد کرد درواقع فرهنگ سازی در گروی روند رشد و فرهنگ کودکان می باشد. در مورد ایجاد خلاقیت در هر فرد نیز به همین شکل می باشد، اگر قرار است جامعه ای مملو از افراد خلاق داشته باشیم باید ابتدا ریشه های خلاقیت را در وجود کودکان ایجاد کرده و به مرور با استفاده از روش های مختلف آن را در وجود کودکان پرورش دهیم.

اهمیت خلاقیت در کودکان

اگر به دنبال پیشرفت های همه جانبه در جامعه هستیم باید خلاقیت را در وجود کودکان پرورش دهیم و به آنها بیاموزیم با استفاده از نبوغ و خلاقیت خود می توانند در انجام تمام امور زندگی نسبت به سایر افراد برتری داشته باشند. امروزه بسیاری از مشاوران کودک به اهمیت رشد خلاقیت کودکان و استفاده از خلاقیت در امور مختلف زندگی تاکید دارند. والدین در مقابل تک تک استعدادهای نهفته در وجود کودک خود مسئول هستند و باید شرایطی را فراهم سازند تا کودک امکان بروز خلاقیت خود را داشته باشد.

یکی از فیلدهای هنری که خلاقیت فرد در آن بسیار موثر است بازیگری و تئاتر می باشد. تمام افراد باتوجه به سری آموزش های لازم در خصوص بازیگری و تئاتر میتوانند در عرصه هنرهای نمایشی فعالیت داشته باشند اما با این کار عملکرد تمام افراد مشابه هم خواهد بود و تنها تلاش افراد سعی در پیاده سازی اصول و مبانی هنرهای نمایشی است و هیچ فرد به خصوصی در این راستا درخشش خاصی نخواهد داشت. اما اگر ملاک اول این آموزش ها خلاقیت فرد باشد قضیه شکل دیگری به خود خواهد گرفت. در این صورت فرد میتواند تمامی مبانی و اصول آموزش دیده را با خلاقیت خود ادغام نماید یک اثر خارق العاده ای خلاق کند. در واقع تمام افراد می توانند با ادغام اصول آموزشی بازیگری با خلاقیت خود نمایش خلاق داشته باشند که این بهترین روش آموزش هنرهای نمایشی است.

حال که اهمیت ورود خلاقیت در هنرهای نمایشی را به خوبی درک نموده اید قطعا جمله ابتدایی که در این مقاله به آن اشاره کردیم را به خوبی درک خواهید کرد. هنر و خلاقیت اگر با هم همراه شود نتیجه ای خارق العاده ای به وجود خواهد آورد که قابل ستایش است. یکی از فیلدهای هنر که طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است هنر نمایش است. اما شاید برایتان سوال برانگیز باشد که هنرهای نمایشی به چه معنا است و فرد در شاخه هنرهای نمایشی به چه فعالیتی مشغول است؟

لینک مرتبط :

آپارات نیکارو
آموزش کامپیوتر به کودکان
تاثیر نقاشی بر کودکان
کلاس بازیگری در تهران برای کودک و نوجوانان
آموزش زبان دوم به کودک

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.