وبلاگ نیکارو

معرفی کلاس زبان فرانسه مشهد

کلاس زبان فرانسه

در این مقاله با موضوع کلاس زبان فرانسه همراه شما هستیم.

زبان فرانسه سومین زبانی است که بعد از انگلیسی و آلمانی در جهان مورد استفاده قرار می گیرد و حدود ۲۲۰ میلیون نفر در کل دنیا به این زبان صحبت می کنند. کشور فرانسه یکی از زیباترین کشور های جهان است و از نظر تاریخ ادبی و تمدن بسیار غنی می باشد. برای درک تاریخ و تمدن این کشور باید با زبان فرانسه آشنایی داشت تا بتوان مفهوم ادبیات این کشور را درک کرد.

در این مقاله قصد داریم فواید یادگیری زبان فرانسوی را به شما معرفی کنیم.

مزایای یادگیری زبان فرانسوی:

 • دانستن یک زبان کافی نیست:

افرادی که به چندین زبان مسلط باشند شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل در نقاط مختلف جهان خواهند داشت. یادگیری زبان فرانسه موجب باز شدن افق های جدیدی در زندگی شخصی و حرفه ای افراد خواهد شد.

 • زبان فرانسوی در تمام پنج قاره استفاده می شود:

زبان فرانسه در پنج قاره صحبت می شود و زبان اصلی ارتباطات بین المللی می باشد. زبان فرانسه بعد از زبان انگلیسی دومین زبانی می باشد که مردم دنیا مایل به یادگیری آن می باشند و از لحاظ وسعت ششمین زبان دنیا محسوب می شود.

جالب است بدانید که فرانسه بزرگ ترین شبکه ی بین المللی موسسات فرهنگی را مدیریت می کند که این موسسات مسئول برگذاری دوره های آموزش زبان فرانسوی به حدود یک میلیون دانش آموزش می باشند.

 • آینده شغلی:

کسانی که قادر باشند به زبان فرانسوی صحبت کنند شانس بیشتری در پیدا کردن شغل دارند. این افراد می توانند به تدریس زبان فرانسه بپردازند و از این طریق به درآمد برسند، یا اینکه در شرکت ها و سازمان های چند ملیتی که به عنوان زبان کاری خود زبان فرانسه را به کار می برند، استخدام شوند، یا به عنوان لیدر در تورهای گردشگری ثبت نام شوند و …

کشور فرانسه در جایگاه پنجم اقتصاد جهان قرار گرفته است و کار آفرینان و محققان زیادی را جذب می کند.

 • آشنایی با فرهنگ جهانی:

شاید بدانید که زبان فرانسه به زبان فرهنگ شهرت دارد. زیرا زبان فرانسه امکان آشنایی با دنیای مد، هنر، معماری و علم  را برای زبان آموز فراهم می کند و با استفاده از این زبان می توان آثار نویسندگان بزرگی مثل ویکتور هوگو، مارسل پروست و شاعرانی مثل Charles Baudelaire   و Jacques Prévert را درک کرد.

 • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه:

کسانی که قادر باشند به زبان فرانسه صحبت کنند، فرصت تحصیل در برخی از دانشگاه های فرانسه (مثل دانشگاه های سوربن و پیر ماری کوری) را به دست خواهند آورد.

همچنین دانشجویانی که به سطح بالایی از زبان فرانسه رسیده اند می توانند درخواست کمک هزینه تحصیلی از طرف دولت برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های فرانسه را ارائه دهند.

 • بازدید از مناطق دیدنی فرانسه:

فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان است و سالیانه حدود ۵.۷۹ میلیون بازدید کننده و گردشگر را به خود جذب می کند. بازدید از تمام نقاط فرانسه و اب و هوای معتدل و قله های پوشیده از برف آلپ و خط ساحلی بریتانی و … بسیار لذت بخش است، و اگر شما توانایی صحبت کردن به زبان فرانسه را داشته باشید می توانید با مردم این کشور ارتباط برقرار کرده و با طرز فکر و روش زندگی فرانسوی ها آشنا شوید

همچنین زبان فرانسه در سفر به کشور هایی مثل آفریقا، سوییس، کانادا، موناکو، سیشیل و … نیز می تواند در برقراری ارتباط با دیگران مورد استفاده قرار گیرد.

 • زبان روابط بین الملل:

زبان فرانسه زبان روابط کاری و رسمی سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین ‌المللی المپیک، صلیب‌ سرخ بین‌ المللی و دادگاه‌های بین‌المللی می باشد. بنابراین هر کسی که یک شغل بین المللی داشته باشد باید حتما این زبان را به طور کامل یاد بگیرد.

 • زبان فرانسه سومین زبان مورد استفاده در اینترنت است:

زبان فرانسه بعد از زبان انگلیسی و آلمانی در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. صحبت کردن به زبان فرانسه شما را قادر می سازد که با افراد سراسر جهان ارتباط برقرار کرده و همچنین اخبار کشور های بین المللی را درک کنید.

 • زبان فرانسه زبان استدلال و مذاکره می باشد:

زبان فرانسه یک زبان تحلیلی می باشد و مهارت تفکر انتقادی را در شما افزایش می دهد. بسیاری از فیلسوفان مشهور جهان مثل دکارت، ساتر، ماری کوری، پاستور و … با این زبان صحبت می کردند و آثار به جا مانده از آن ها به این زبان می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های زبان فرانسه این است که کودکان با یادگیری این زبان متوجه می شوند که به چه صورت باید مسائل مختلف را مطرح کنند و توانایی مذاکره و استدلال را یاد بگیرند.

 • زبان فرانسه زبان روشن فکران جهان است:

زبان فرانسه زبان روشن فکری می باشد و در قرن هجدهم بسیاری از فیلسوفان از آن حمایت کرده و آن را زبان آرمان های جهانی نامیدند. این زبان در گسترش ایده حقوق بشر در جهان بسیار موثر بوده است.

 • یادگیری زبان فرانسه بسیار جذاب است:

بسیاری از افراد تصور می کنند که زبان فرانسه بسیار سخت و دشوار است و یادگیری آن به زمان زیادی نیاز دارد. اما در واقع شما در زمان کوتاهی می توانید این زبان را یاد گرفته و خیلی خوب با این زبان مکالمه کنید. زبان فرانسه به دقت خاصی نیاز دارد و یادگیری آن بسیار جذاب و لذت بخش است. زیرا این زبان یک زبان لطیف و اهنگین می باشد و از ظرافت خاصی برخوردار است.

 • فراهم کردن زمینه برای یادگیری زبان های دیگر:

زبان فرانسوی زمینه مناسبی برای یادگیری زبان های دیگر، به خصوص زبان های آهنگین اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، رومانیایی و انگلیسی را فراهم می کند. زیرا در حال حاضر تقریبا نصف کلمات انگلیسی از زبان فرانسه گرفته شده است.

 • زبان فرانسوی استاندارد بالایی در آموزش دارد:

معلمان فرانسوی شهرت جهانی دارند و از عملکردی بسیار خلاقانه و نوین در آموزش برخوردار هستند. کشور فرانسه خدمات بسیاری برای مدرسین این زبان در خارج از کشور ارائه می دهد و همچنین به برگزاری دوره هایی می پردازد که از استاندارد بالایی برخوردار هستند.

 • زبان فرانسوی یک زبان بسیار خلاقانه می باشد:

بسیاری از شما استفاده از زبان فرانسوی را معمولا در صحنه های تئاتر مشاهده می کنید. مدرسین زبان تمام تلاش خود را به کار می برند تا شاگردان خود را به شرکت در تئاتر تشویق نمایند.

یکی از مزیت های زبان فرانسه این است که کودکان با یادگیری این زبان از اعتماد به نفس بالایی پیدا کرده و توانایی ابزار وجود در مقابل دیگران را به دست می آورند.

شما می توانید از طریق گوش دادن به آهنگ های فرانسوی مهارت خود در این زبان را تقویت نمایید و انگیزه ی بیشتری برای این زبان پیدا کنید.

 • توانایی برقرار کردن ارتباط با دیگران:

زبان آموزان و به خصوص کودکان می توانند با یادگیری زبان فرانسه با هم سن و سال های خود از طریق اینترنت ارتباط برقرار کرده و دوستان خوبی پیدا کنند.

شما می توانید ار طریق اینترنت با افراد فرانسوی زبان از سراسر جهان صحبت کرده، و از این طریق هم با طرز زندگی افراد مختلف جهان آشنا شوید و هم مهارت های مکالمه ای خود را افزایش دهید.

نکات مفید برای یادگیری زبان فرانسه:

توجه به نکات زیر می تواند فراید یادگیری شما را بهبود بخشیده و به آموزش بهتر زبان فرانسه کمک کند:

سعی کنید سبک یادگیری خودتان را کشف نمایید:

با دقت در ویژگی های فردی خود سعی کنید بفهمید شما چه نوع زبان آموزی هستید؟

ممکن است شما یک فرد بصری باشید که مطالب مختلف را به کمک تصویر بهتر متوجه شوید، یا اینکه یک فرد شنیداری باشید و مطالب را از طریق فایل های صوتی بهتر یاد بگیرید، یا اینکه یک فرد جنبشی باشید که در این صورت از طریق شرکت در کلاس های آموزش فرانسه و ایجاد ارتباط با دیگر زبان آموزان این زبان را به خوبی یاد بگیرید.

 • سعی کنید روزانه حدود ۳۰ لغت یا عبارت جدید را یاد بگیرید، به این صورت شما در ۹۰ روز به سطح ابتدایی تا متوسط زبان فرانسه می رسید. بهتر است از طریق اینترنت کلمات رایج فرانسه را پیدا کرده و آن ها را یاد بگیرید، همچنین کلمات را در جمله به کار ببرید.
 • یک تمرین جالب این است که نگاهی به اطراف خود انداخته و تمام چیز هایی که میبینید را با معادل فرانسوی آن ها نام ببرید.
 • در یادگرفتن ساختار زبان فرانسه تلاش کنید و سعی کنید تفاوت اسم و فعل را درک نمایید.
 • به مطالعه کتاب ها و مجلات فرانسوی بپردازید.
 • گوش دادن به موزیک های فرانسوی یا رادیو و فیلم می تواند تا حد زیادی به تقویت مهارت های شما کمک کند.
 • یک ایده خلاقانه و جذاب این است که برای خود یک دفتر خاطرات به زبان فرانسوی تهیه کنید یا یک وبلاگ به این زبان راه اندازی نمایید.
 • برای تقویت مکالمه خود می توانید در مقابل اینه قرار گرفته و با خودتان فرانسوی صحبت کنید.
 • می توانید روی تلفن همراه خود بازی های فرانسوی نصب کرده و انجام دهید.


لینک های مرتبط :
کلاس زبان اسپانیایی در مشهد
یادگیری زبان برای مهاجرت
کلاس زبان آلمانی در مشهد
مدرک تی تی سی در زبان انگلیسی
نحوه آموزش زبان دوم به کودکان
تاثیر آموزش زبان دوم به کودک
کلاس زبان کودک در مشهد
آشنایی با زبان قرآن
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز
چرا زبان عربی را باید آموخت ؟ 
ده مزیت یادگیری زبان دوم
معرفی کلاس زبان مشهد
مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی
معرفی بهترین کلاس زبان فرانسه مشهد