وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین کلاس های بازیگری در تهران

معرفی بهترین کلاس های بازیگری در تهران

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس های بازیگری در تهران میپردازیم.

بازیگری-کارگردانی

هُنَرپیشه , بازیگر یا اکتور (به انگلیسی: Actor) به کسی گفته می‌شود که به‌طور حرفه‌ای نقشی را در یک نمایش، تئاتر، سینما و تلویزیون بازی می‌کند. هنرپیشه کسی است که نقشی را در اثری نمایشی بازی می‌کند.

این اصطلاح بیشتر برای آنان که در نقش بازی می‌کنند به کار می‌رود هرچند که صداپیشه‌ها و بازیگران نقش‌ها در نمایش‌های رادیویی نیز ممکن است هنرپیشه خوانده شوند. هنرپیشه می‌تواند کار خود را در چهارچوب یک تئاتر، فیلم، مجموعه تلویزیونی یا در حین آموزش دیگر هنرپیشگان انجام دهد.

هنرپیشه‌ها گاه به صداگذاری شخصیت‌های کارتونی یا صحبت کردن به جای افرادی در آگهی‌های تلویزیونی هم می‌پردازند.هنرپیشگان امروزی گاه در بازی‌های رایانه‌ای هم نقشی را به اجرا می‌گذارند.

این کار توسط ثبت حرکات و صدای آن‌ها و بازسازی داده‌های رایانه‌ای به دست آمده صورت می‌گیرد. حرفه هنرپیشگی از پیشه‌های بسیار کهن بشری است. در فارسی، پیشتر به‌جای معنای امروزی اصطلاح هنرپیشه واژه‌های «آکتور»، «آرتیست» یا «ارباب صنایع ظریفه» به‌کار می‌رفت.

در قدیم، واژه هنرپیشه معنی کلی هنرمند را داشت (نمونه از ناصرخسرو: هنرپیشه آن است کز فعل نیک، سر خویش را تاج، خود برنهد)، اما فرهنگستان زبان فارسی آن را برابر آکتور قرار داد.
برخی از افراد هستند که به بازیگری یا کارگردانی علاقه زیادی دارند به همین دلیل برای شرکت در کلاس های بازیگری به سراغ آموزشگاه هایی می روند که جز بهترین آموزشگاه ها باشد تا بتوانند این حرفه و هنر را به خوبی آموزش ببینند.

در تهران نیز آموزشگاه های معروفی وجود دارد که اساتید با تجربه ای تدریس می کنند اما هر کدام از این آموزشگاه ها ویژگی های خاصی دارند که ما در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین کلاس های بازیگری در تهران آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

معرفی بهترین کلاس های بازیگری در تهران
معرفی بهترین کلاس های بازیگری در تهران

معرفی بهترین کلاس های بازیگری در تهران

آموزشگاه هایی که در زمینه بازیگری برای شما معرفی می کنیم جز بهترین کلاس های بازیگری در تهران می باشند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خاصی می باشند. با ما همراه باشید و با این آموزشگاه های بازیگری در تهران آشنا شوید.

آموزشگاه سینمایی هنر گستر حیایی

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات موسسه بازیگری هنر گستر حیایی :

آموزشگاه هنر گستر حیایی یکی از بهترین آموزشگاه های بازیگری در شمال تهران با مدیریت آقای امین حیایی میباشد.

این آموزشگاه در زمینه کشف استعداد بازیگری و آموزش علاقه مندان به این رشته فعالیت می کند.

دوره های آموزشی آموزشگاه هنر گستر حیایی در سه دوره سه ماهه در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته برگزار می شود.


آموزشگاه سینمایی هلیا فیلم

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات موسسه بازیگری هلیا فیلم :

آموزشگاه سینمایی هلیا فیلم در طالقانی تهران واقع شده و به علاقه مندان حوزه فیلم، بازیگری و کارگردانی و رشته های دیگر سینمایی و تئاتر فعالیت میکند.

موسسه هلیا فیلم دارای بیش از بیست سال سابقه فعالیت در حوزه آموزش بازیگری است و دارای مدرک درجه یک آموزش از وزارت فرهنگ و ارشاد به شماره ثبت 14131 میباشد.

این مجموعه علاوه بر آموزش در زمینه تولید فیلم و تئاتر نیز فعالیت مینماید،همچنین مجهز به تماشاخانه با تعداد40 نفر نیز میباشد.


آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات موسسه بازیگری پانیذ :

این آموزشگاه یکی از تخصصی ترین آموزشگاه ها در شرق تهران است که به صورت تخصصی به آموزش بازیگری کودک می پردازند. کیفیت تدریس در این کلاس بازیگری در تهران بسیار بالاست و از جمله بازیگرانی که در این آموزشگاه آموزش دیده اند پانیذ اسماعیلی، مهدی قربانی، غزل جافریف باران خوش بین، متین مصطفوی، ترنم کاظمی، آرمین ترکمندی و … می باشد.


آموزشگاه سینمایی مسعود کیمیایی

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات موسسه بازیگری مسعود کیمیایی :

آموزشگاه سینمایی آزاد فیلم در محدوده قیطریه و بلوار اندرزگو واقع شده است. کارگاه آزاد فیلم در نیمه دوم دهه پنجاه توسط کارگردان معروف سینما، آقای مسعود کیمیایی و با تولید فیلم « سفر سنگ » فعالیت خود را آغاز نمود. این ممجموعه از معروف ترین و مشهورترین آموزشگاه ها و موسسه های حوزه آموزش بازیگری و سینما بوده و با برگزاری دوره ها و کلاسهای آموزشی بازیگری، آموزش بازیگری حرفه ای و کارگردانی همواره آماده خدمت رسانی به هنرجویان و علاقه مندان به سینما و بازیگری میباشد.

در سال 1385، مدرسه‌ای در کارگاه آزاد فیلم تأسیس شد که فیلم‌های مشهور زیادی که همگی توانستند جوایز زیادی را کسب کنند، به مرحله تولید رسیدند. در این فیلم‌ها، هنرجویانی که در توسط خود آموزشگاه آزاد فیلم آموزش دیده بودند و شرکت کرده بودند توانستند به درجات مهمی از شناخت و محبوبیت برسند.
جشنواره کارگاه آزاد فیلم نیز در همان سال با هدف ارتقاء سطح فعلی هنرجویان و کشف استعدادهای بازیگری و سینما، فعالیت خود را به‌صورت داخلی آغاز کرد. در سال 84 نیز، اولین دوره سراسری و بین‌المللی این جشنواره در پردیس ملت، با آثاری از سراسر کشور و هم‌چنین کشورهای خارجی دیگر برگزار شد.

مدرسه کارگاه آزاد فیلم یک مدرسه آزاد فیلمسازی است که با مدیریت آقای مسعود کیمیایی، زمینه بهره گیری علاقمندان به کارها و علاقه مندان به شیوه آموزش ایشان را فراهم کرده است. این مجموععه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و عمده اساتید این موسسه از چهره‌های نزدیک به آقای مسعود کیمیایی هستند که در اغلب فیلم‌هایش نیز با او همراه بوده اند.


آموزشگاه بازیگری داریوش ارجمند

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات موسسه بازیگری داریوش ارجمند :

این آموزشگاهدر محدوده محله شریعتی در منطقه ۷ واقع شده است که از سال 75 فعالیت خود را آغاز کرده است. از جمله بازیگرانی که در این کلاس بازیگری در تهران تدریس می کنند داریوش ارجمند، علی ژکان، مرحوم نادر ابراهیمی، مرحوم رضا سیدحسینی، دکتر محمود کریمی حکاک، اصغر همت، پرویز پورحسینی و … می باشند. دوره های آموزشی که در این آموزشگاه ها وجود دارد کلاس های بازیگری، کارگردانی، عکاسی، تدوین، گریم و … می باشد. همچنین دانش آموختگان برتر این آموزشگاه امیر آقایی، گلاره عباسی، آرزو نبوت، مجتبی پی رزاده و … می باشند.


 آموزشگاه بازیگری و تئاتر سمندریان

یکی از بهترین آموزشگاه های بازیگری در شریعتی تهران می باشد این آموزشگاه همان طور که از نامش پیداست قبلا توسط مرحوم استاد سمندریان اداره می شد که اکنون با مدیریت همسرش همتا روستا اداره می شود. برخی از بازیگرانی که شاگرد مرحوم استاد سمندریان بودند محمدرضا فروتن، حامد بهداد، مرجان شیرمحمدی، امیر جعفری و… می باشند. برخی از اساتیدی که در این آموزشگاه تدریس می کنند احمد ساعتچیان، حسین کیانی، محمودرضا رحیمی، محمدعلی سجادی، پانته‌ آ پناهی ‌ها و … می باشند.

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات موسسه بازیگری حمید سمندریان :

نام استاد حمید سمندریان بی شک برای همگان یک اعتبار را تداعی مینماید .
حمید سمندریان (۹ اردیبهشت ۱۳۱۰، تهران – ۲۲ تیر ۱۳۹۱، تهران) کارگردان و مترجم ایرانی بود. سمندریان از سرآمدان نسلی از کارگردانان نامدار نمایش چون عباس جوانمرد، علی نصیریان، بهرام بیضایی، رکن‌الدین خسروی، آربی اوانسیان به‌شمار می‌رفت که تئاتر را در ایران دههٔ ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ به پایگاه جدی‌تری رسانیدند.

یکی از دو سالن تماشاخانه ایرانشهر در تهران به نام سمندریان نامیده شده‌است.
این استاد بزرگ و مسلم تئاتر ایران از اولین پیشگامانی بود که در ایران کلاسهای بازیگری را دائر نمود .
نکته جالب در مورد کلاسهای بازیگری ایشان وفور هنرجویانی است که پس از دیدن دوره در کلاسهای ایشان به مدارج عالی و حرفه ای سینما راه پیدا نموده اند .

هنرمندانی چون : امیر جعفری – ریما رامین فر – یوسف تیموری – نگار فروزنده – محمدرضا فروتن – پارسا پیروزفر و بسیاری دیگر از این دست هستند …


لینکهای مرتبط :

آشنایی با رشته سینما
مدرسه بازیگری مشهد