معرفی بهترین کلاس نقاشی گرگان

معرفی بهترین کلاس نقاشی گرگان

در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بهترین کلاس نقاشی گرگان بپردازیم، اما قبل از آن بهتر است کمی با این هنر آشنا شویم. وقتی واژه نقاشی یا نقاشی کردن به میان می آید طبیعتاً پدیده ای در نظر ما مجسم می شود که از ترکیب رنگها به وجود آمده و به دست انسان ساخته شده است . بعضی ها تصور می کنند که نقاشی یعنی تقلید طبیعت و انتظارشان از یک نقاش این است که هر آنچه می بیند به روی بوم منتقل سازد. این انتظار غلط راه را به روی خلاقیت هنری و گسترش اندیشه بسته و او را در چارچوب تقلید و دوباره سازی و و اقعیات محدود می سازد. نقاشی یعنی به وجود آوردن پدیده ای که وجود خارجی ندارد و هنرمند با ابزارهایی که در اختیار دارد آن پدیده را از نیستی به هستی در می آورد.

تاریخچه نقاشی در جهان

قدیمی‌ترین نقاشی‌های شناخته شده تقریباً ۴۰۰۰۰ سال قدمت دارند. این نقاشی ها هم در منطقه Franco-Cantabrian در غرب اروپا و هم در غارهای منطقه ماروس (سولاوسی، اندونزی) یافت می‌شوند. قدیمی‌ترین نوع نقاشی غارها شابلون‌های دستی و اشکال هندسی ساده است. قدیمی‌ترین نمونه‌های بی چون و چرای نقاشی‌های غارهای مجازی تا حدودی جوان تر و نزدیک به ۳۵۰۰۰ سال قدمت دارند.

در نوامبر ۲۰۱۸، دانشمندان از کشف قدیمی‌ترین نقاشی هنری فیگوراتیو شناخته شده در آن زمان، با بیش از ۴۰۰۰۰ (شاید به ۵۲۰۰۰ سال) حیوانات ناشناخته، در غار Lubang Jeriji Saléh در جزیره Borneo اندونزی خبر دادند. با این حال، در دسامبر ۲۰۱۹، نقاشی‌های غارهای مجازی که شکار خوک را در کارست Maros-Pangkep در Sulawesi به تصویر می‌کشد، حداقل ۴۳٬۹۰۰ سال تخمین زده شده‌است. گفته شد که این یافته «قدیمی‌ترین رکورد تصویری داستان‌نویسی و اولین اثر هنری مجازی در جهان است. اخیراً، در سال ۲۰۲۱، غار هنر خوک که در جزیره ای اندونزی پیدا شده و بیش از ۴۵۵۰۰ سال قدمت دارد، گزارش شده‌ است. نمونه‌هایی از نقاشی غارها در سراسر جهان وجود دارد – در اندونزی، فرانسه، هند، اسپانیا، آفریقای جنوبی، چین، استرالیا و …

حدس‌های مختلفی در مورد معنای این نقاشی‌ها برای افرادی که آنها را ساخته‌اند وجود دارد. ممکن است هنرمندان ماقبل تاریخ حیوانات را برای «شکار» روح یا روح آنها نقاشی کرده باشند تا آنها را راحت تر شکار کنند. یاممکن است نقاشی‌ها نمایانگر یک چشم‌انداز متحرک و احترام به طبیعت اطراف باشند. اینها ممکن است در نتیجه یک نیاز اساسی بیان که برای انسان ذاتی است، یا ممکن است برای انتقال اطلاعات عملی باشد.

بهترین آموزشگاه نقاشی گرگان
بهترین آموزشگاه نقاشی گرگان

معرفی بهترین کلاس نقاشی گرگان

نقاش هنرمند جهان را می نگرد و با نیروی عقل و احساس و چشمانی کنجکاو ماهیت آن را مورد بررسی قرار می دهد و نتیجه برداشت خود را در قالب تصاویر رنگین و یا رنگهایی در قالب فرمهایی بدون شکل تجسم می بخشد. منظور از آموزش نقاشی کسب مهارت در تجسم اشکال یا کپی کردن آثار دیگران نیست، بلکه هدف بیدار نمودن ذوق و سلیقه ذاتی و ایجاد نیروی آفرینندگی و ابداع در هنرجو است. با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین کلاس نقاشی گرگان ب‍پردازیم.

آموزشگاه هنرهای تجسمی گویا

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی مناجاتی

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی بومرنگ

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی طبیعت

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی افق

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس بازیگری گرگان
معرفی بهترین کلاس زبان گرگان
معرفی بهترین کلاس زبان گلستان
معرفی بهترین کلاس خوشنویسی گرگان
معرفی بهترین کلاس گریم و آرایشگری گرگان
معرفی بهترین کلاس موسیقی گرگان
معرفی بهترین کلاس فوتبال گرگان
معرفی بهترین باشگاه بدنسازی گرگان
معرفی بهترین کلاس پینگ پنگ گرگان
معرفی بهترین باشگاه رزمی گرگان

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کمتر از 24 ساعت مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم

زودتر کشفش کن !

ویژه 12 تا 90 سال ;)