معرفی بهترین کلاس عکاسی قم

معرفی بهترین کلاس عکاسی قم

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس عکاسی قم ب‍پردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم کمی با هنر عکاسی آشنا شویم. عکاسی یا فَرتورنِگاری یا فُتوگِرافی (به انگلیسی: Photography) در لغت به معنای روش عکاسی و عکسبرداری است و همچنین به عمل و شغل عکاس نیز گفته می‌شود. این هنر در اکثر زبان‌های جهان فتوگرافی خوانده می‌شود که ترکیبی از دو کلمهٔ یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است. بنابراین، فتوگرافی به معنای نقش کردن با نور است.

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر؛ که در دو مرحله انجام می‌شود: نخست، به‌دست‌آوردن تصویر به وسیلهٔ دوربین و ثبت آن روی نگاتیو (فیلم) یا گیرنده تصویر الکترونیکی و دوم، ظاهر کردن تصویر مخفی حاصل از دوربین عکاسی و پایدارکردن آن.

شاید بتوان عکاسی را در سه حیطه علمی، صنعتی و هنری بررسی کرد. در ابتدا عکاسي با استفاده از اصول علمی به وجود آمد. درواقع عکاسي کشف و یا اختراع یک شخص نیست. عکاسی با توجه به تلاش های نو آورانه افراد مستعد در طول زمان تکمیل شده است. اکتشافات نوری، تحقیقات در زمینه کاغذهای حساس به نور و موارد بسیاری است که نتیجه تحقیقات و آزمایش های علمی نخبگان عکاسي است. به مرور زمان این علم در صنعت گسترش یافت و توسعه ای فراگیر پیدا کرد. اساس کار دوربین عکاسی از جعبه تاریک آغاز شد که مربوط به دورانی بسیار قدیمی تر از اختراع اولین دوربین عکاسي می شود.

نکات جالب در تنظیمات عکاسی

یادگیری هنر عکاسی در واقع دارای اصولی است که باید به آنها توجه کرد.

ایزو یا حساسیت نور در هنر عکاسی

یکی از عوامل مهم در رابطه با نور در هنر عکاسی ایزو یا حساسیت می باشد. در واقع این تنظیم از جمله تنظیمات بسیار مهمی است که تعیین می کنند که دوربین تا چه میزان باید به نور حساس باشد. اگر بخواهیم با یک مثال برای درک بیشتر این موضوع را توضیح دهیم می توانیم بگوییم هر میزان تاریکی محیط بیشتر باشد، ایزو دوربین باید در سطح بالاتری قرار بگیرید.

توجه به ترکیب بندی و زاویه عکس

اگر از شخصی عکس می گیرد باید این عکس به گونه ای باشد که فقط یک سوم محیط عکس تصویر شخص باشد. در واقع دو سوم از عکس باید دارای محیط اطراف باشد. به همین دلیل قانون سه تایی را باید در عکس های خود رعایت کنید.

استفاده از شاتر اسپید در هنر عکاسی

شاتر اسپید سرعت باز و بسته شدن پیکسل های عکاسی است.در محیط های کم نور یا عکاسی شبانه، سرعت شاتر را روی ۴ ثانیه تنظیم کنید و تفاوت عکس ها را ببینید. در این حالت و با همین سرعت شاتر، از گروهی از انسان ها که در حال حرکت هستند یا یک دوچرخه در حال عبور یا اتومبیل های خیابان عکس بگیرید.  نکته مهم اینجا است که وقتی سرعت شاتر را از 3 ثانیه بیشتر می کنید،حتما باید دوربین شما ثابت باشد تا عکس تار نشود.

بهترین آموزشگاه عکاسی بجنورد
بهترین آموزشگاه عکاسی بجنورد

معرفی بهترین کلاس عکاسی قم

اگر ساکن شهر قم هستید و به هنر عکاسی علاقه دارید، تا انتها با ما همراه باشید. در ادامه به معرفی بهترین کلاس عکاسی قم می‌پردازیم.

آموزشگاه بازیگری سیمای مهان

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس ماساژ قم
معرفی بهترین کلاس بازیگری قم
معرفی بهترین کلاس خوشنویسی قم
معرفی بهترین کلاس خیاطی قم
معرفی بهترین کلاس گریم و آرایشگری قم
معرفی بهترین مرکز مشاوره قم
معرفی بهترین کلاس موسیقی قم
معرفی بهترین کلاس کامپیوترقم
معرفی بهترین کلاس کنکور قم
معرفی بهترین کلاس عربی قم
معرفی بهترین کلاس زبان فرانسه قم
معرفی بهترین کلاس زبان انگلیسی قم
معرفی بهترین کلاس قرآن قم
معرفی بهترین کلاس حسابداری قم
معرفی بهترین باشگاه رزمی قم
معرفی بهترین باشگاه بدنسازی قم
معرفی بهترین کلاس پینگ پنگ قم
معرفی بهترین کلاس اسکیت قم
معرفی بهترین کلاس فوتبال قم
معرفی بهترین کلاس یوگا قم
معرفی بهترین کلاس شنا قم
معرفی بهترین کلاس شطرنج قم

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کمتر از 24 ساعت مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم