وبلاگ نیکارو

بهترین کلاس شطرنج یزد

معرفی بهترین کلاس شطرنج یزد

شطرنج یکی از ذهنی ترین بازی هاییست در که قالب مسابقات دو یا چند نفره بر گزار میشود . این تورنومنت جداب میتواند مخاطبین زیادی را به سمت خود جذب کند. هر ساله کلاس های شطرنج پر از کودکان و نوجوانانی است که یا برحسب علاقه شخصی و یا با صلاح دید والدین , ترم های آشنایی و آموزش این رشته جذاب را ثبت نام میکنند . ما در این مقاله سعی داریم به معرفی بهترین کلاس شطرنج یزد بپردازیم . پس تا انتها با ما همراه باشید .

ماهیت رشته شطرنج به گونه ایست که محدود به حضورفیزیکی در اماکن خاص نمیشود . و هر شخص علاقه مندی میتواند در فضای مجازی و با استفاده از کلاس آنلاین شطرنج بازی کند .

معرفی کلی شطرنج

صفحه شطرنج یک صفحه مربع هشت در هشت خانه یکی در میان سیاه و سفید است که 64 خانه ؛ 32 خانه سیاه و 32 خانه سفید دارد. این بازی دو نفره به وسیله 32 مهره ؛ 16 مهره سفید و 16 مهره سیاه انجام می شود. موفقیت در ورزش شطرنج به توان تحلیل و فهم انتزاعی ذهن بستگی دارد. ستون های عمودی شطرنج با حروف الفبا از A تا H و ردیف های افقی با اعداد 1 تا 8 مشخص می شوند.

16 مهره سفید در 16 خانه در دو ردیف یک و دو و 16 مهره سیاه هم در 16 خانه در دو ردیف 7 و 8 قرار می گیرند. نحوه قرار گیری صفحه شطرنج باید طوری باشد که اولین خانه سمت راست هر دو شطرنج باز سیاه باشد. قیمت صفحه شطرنج به نوع کیفیت و صفحه بستگی دارد و از 20 هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر است.

معرفی بهترین کلاس شطرنج یزد
معرفی بهترین کلاس شطرنج یزد

معرفی بهترین کلاس شطرنج یزد

باشگاه شطرنج فرزین یزد

مشاهده صفحه آموزشگاه


باشگاه شطرنج هیات شطرنج یزد

مشاهده صفحه آموزشگاه


باشگاه شطرنج ذهن برتر یزد

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین ها در نیکارو :

معرفی بهترین کلاس شطرنج کرمان
معرفی بهترین کلاسهای شطرنج شیراز
بهترین کلاس شطرنج کرج
معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران
معرفی بهترین کلاس شطرنج مشهد

لینکهای مرتبط :

۹ دلیل جهانی که چرا شطرنج یک ورزش است
چرا باید به فرزندتان شطرنج بیاموزید؟۱۰ فایده بی نظیر شطرنج برای کودکان