وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین اموزشگاه های خیاطی مشهد

حرفه هایی از دیرباز در میان ایرانیان محبوب بوده است که هنوز هم برخی ازآنها مانند خیاطی وجاهت و درآمد خوب خود را مخصوصا در دهه های اخیر حفظ کرده است . هنر خیاطی بستری را فراهم میکند تا از هزینه های جانبی خرید مانتو ، لباس کودک و … خودداری کنید و با اجرای خلاقیت و سلیقه شخصی خود ظاهری آراسته داشته باشید . امروزه با افزایش هزینه های خرید پوشاک بسیاری از خانومهاو آقایان به فکر یادگیری این مهارت افتاده اند و نیکارو در تلاش است تا برگزیده های این هنر را به شما معرفی کند .

قدم اول : تحصیلات

۱.دیپلم بگیرید. هیچ آموزش رسمی برای تبدیل شدن به یک خیاط نیاز نیست. بنابراین شما حداقل باید دیپلم دبیرستان خود را بگیرید، به خصوص اگر قصد کار کردن به عنوان یک خیاط در یک شرکت طراحی لباس بزرگ را دارید.

• از مسئولین دبیرستان خود بپرسید که آیا کلاسی مربوط به این زمینه وجود دارد. حداقل شما باید یک دوره اقتصاد در خانه را بگذرانید. برخی مدارس حتی ممکن است آموزش های بیشتری در رابطه با طراحی لباس، دوخت دستی و دوخت صنعتی نیز ارائه دهند.

• به دروس اختیاری هنر نگاهی بیاندازید تا برای کار با رنگ ها و سبک ها آماده تر شوید.

• مهارت های ریاضی پایه را به خوبی بیاموزید تا در اندازه گیری ها مشکلی پیدا نکنید.

• همچنین شرکت در کلاس ها کسب و کار می توانند به شما در خود اشتغالی کمک کنند.

۲.دوره های دانشگاهی را بگذرانید. حتی اگر شما نیازی به مدرک دانشگاهی نداشته باشید، باز هم می توانید از کلاس های مد و طراحی دانشگاه بهره مند گردید.

• علاوه بر مفید بودن دوره های دانشگاهی، داشتن یک مدرک دانشگاهی می تواند کارفرمای شما را مجاب کند تا شغلی در سطح بالاتر به شما دهد. حتی شما می توانید کسب و کار خود را راه انداخته بر خیاطان دیگر نظارت کنید.


مقاله مرتبط با این بخش را مطالعه کنیم :

خیاطی مشهد


قدم دوم : تجربه

۱.به عنوان یک کارآموز مشغول به کار شوید. یکی از بهترین کارهایی که شما برای تبدیل شدن به یک خیاط حرفه ای می توانید انجام دهید، کارآموزی نزد یکی از خیاطانی است که در حال حاضر مشغول به کار هستند.کارآموزی به شما مهارت های لازم برای ورود به کسب و کار را آموخته و تجربه ی بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

• در دوره کارآموزی، خیاطی شما با کارهای ساده ای مانند دوخت، مرمت و تغییر لباس شروع خواهد شد. هر چقدر که شما مهارت و یادگیری خود را بیشتر نشان دهید، مطمئنا کارهای پیچیده تری به شما واگذار خواهد گردید.

۲.در صورت لزوم، تنها یک آموزش رسمی را انتخاب کنید. از آنجائیکه دوره های کارآموزی واقعی می توانند واقعا مشکل باشند، شما می توانید تنها یک دوره آموزشی کوچک را از طریق همکاری با یک خیاط و یا با انجام کارهایی که بطور مستقیم به خیاطی مربوط نیست، بگذرانید.

• اگر شما نمی توانید دوره کارآموزی رسمی را بگذرانید، سعی کنید تا به استخدام پاره وقت بخش تغییرات یک فروشگاه لباس و یا مکان های مشابه در آیید. حتی اگر شما هیچ کاری به جز جواب دادن به تلفن ها هم انجام ندهید، حداقل اطلاعاتی درباره جو این نوع کار بدست خواهید آورد.

۳.فروشندگی را تمرین کنید. یک خیاط باید با مردم کار کند، بنابراین تمرین فروشندگی و ارائه خدمات به مشتریان در بلند مدت به نفع شما خواهد بود.

• شما نیاز به توسعه ارتباطات و مهارت های فردی خود دارید؛ به این ترتیب مشتریان برای اندازه گیری و صحبت درباره بهترین راه بهبود لباس هایشان با شما، احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

• در حالیکه تمام کارهای فروشندگی می توانند برای شما تجربه خوبی در رابطه با کار با مردم فراهم کنند، اما برخی از این کارها نسبت به بقیه بهتر هستند. مشاغل پاره وقت در فروشگاه ها، لباس فروشی ها، کفش فروشی و… معمولا بهتر از کار در فست فود و رستوران هستند. علاوه بر این مشاغلی مانند فروشگاه حیوانات خانگی و یا فروشگاه مواد غذایی هیچ ربطی به این صنعت نداشته و در نتیجه ایده آل نیستند.

۴.مهارت های خود را بهبود ببخشید. درست است که آموزش های حرفه ای بسیار کمک کننده هستند، اما اگر شما می خواهید به یک خیاط عالی تبدیل شوید، نیاز به تمرین زیادی خواهید داشت.

• شما می توانید در کتابفروشی ها به دنبال کتاب هایی در رابطه با تکنیک های دوخت و یا اطلاعات بیشتری در رابطه با انواع پارچه، طراحی مد و سایر موضوعات مربوط به این حوزه بگردید.

• همچنین می توانید با نگاه کردن به ویدئو های آنلاین، به یادگیری تکنیک های دوخت بپردازید.

۵.استفاده از ابزارهای کارتان را تمرین کنید. مهم نیست که شما قبل از تبدیل شدن به یک خیاط چقدر آموزش دیده اید و تجربه کسب کرده اید، بلکه شما باید مطمئن شوید که تجربه زیادی در رابطه با کار با ابزارهای خیاطی را دارید.

• شما باید در استفاده از یک متر استاندارد مانند هر وسیله اندازه گیری دیگری، مهارت پیدا کنید. یک متر معمولا برای اندازه گیری های بدن استفاده می شود، اما یک خط کش کوتاه معمولا برای اندازه گیری فاصله سوراخ دکمه و طول سجاف مورد استفاده قرار می گیرد.

• شما همچنین نیاز به یادگیری کار با چرخهای خیاطی صنعتی را نیز دارید. انجام تنظیمات مختلف روی این دستگاه ها، انواع سوزن های مختلف و… مواردی است که باید بیاموزید .

بهترین اموزشگاه خیاطی در مشهد کجاست ؟

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعداد خود و یا فرزندتان باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین آموزشگاه های سطح شهر مشهد میگردید .

ما در نیکارو بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

اگر دوست دارید بیشتر با نیکارو آشنا بشید این کلیپ رو ببینید


۱- معرفی بهترین اموزشگاه های خیاطی مشهد :

  • توضیحات : ویژه بانوان به همراه اخذ مدرک فنی و حرفه ای و صنایع پوشاک و دوخت های صنعتی

مشاهده صفحه آموزشگاه

۲- معرفی بهترین اموزشگاه های خیاطی مشهد :

۳- معرفی بهترین اموزشگاه های خیاطی مشهد :

  • آموزشگاه خیاطی یونسی

  • توضیحات : این موسسه با وجود یک دوره کوتاه مدت ۳ ماهه , شما را برای دوخت انواع مانتو آماده میکند .

مشاهده صفحه آموزشگاه

۴-  معرفی بهترین اموزشگاه های خیاطی مشهد :

مشاهده صفحه آموزشگاه

۵- معرفی بهترین اموزشگاه های خیاطی مشهد :

مشاهده صفحه آموزشگاه

۶- معرفی بهترین اموزشگاه های خیاطی مشهد :

  • آموزشگاه خیاطی نگین‌ هنر

  • توضیحات : شامل دوره های مقدماتی  تا پیشرفته و دارای دوره های اختصاصی مانتو . دوره مقدماتی این مجموعه حرفه ای شامل نازک دوزی ، ۲۰ مدل دامن ،۳ مدل شلوار، کت و دامن ، کت و شلوار ،مانتو، مقنعه، چادر

مشاهده صفحه آموزشگاه


ویژگی های یک آموزشگاه خیاطی خوب چیست ؟

  • اساتید برجسته ، حرفه ای و باحوصله
  • محیط مناسب با امکانات استاندارد
  • منطقه شهری و دسترسی آسان
  • دربرگیرنده تمامی دوره ها
  • داشتن امکان ثبت نظر و بازخورد از نحوه فعالیت مربیان و عوامل

مرتبط :

چگونه خیاط شویم ؟
خیاطی مشهد
درباره کلاسهای هنری بیشتر بدانیم :
معرفی کلاس زبان مشهد
معرفی بهترین آموزشگاه های آشپزی در مشهد
بهترین آموزشگاه های نقاشی مشهد
بهترین اموزشگاه خوشنویسی مشهد
معرفی بهترین اموزشگاه های خیاطی مشهد
معرفی بهترین آموزشگاه های موسیقی مشهد
معرفی بهترین کلاس بازیگری مشهد
معرفی کلاس هنرهای سنتی مشهد
معجزه یادگیری هنر (بخش اول)
معجزه یادگیری هنر (بخش دوم)
تاثیر هنر بر رشد کودکان
درباره کلاسهای ورزشی بیشتر بدانیم :
معرفی بهترین باشگاه های والیبال در مشهد
بهترین کلاس شطرنج مشهد
معرفی بهترین باشگاه جودو مشهد
معرفی بهترین کلاسهای تنیس روی میز مشهد
معرفی بهترین کلاس یوگا مشهد
بهترین کلاس تیراندازی مشهد
معرفی بهترین باشگاه کشتی مشهد
معرفی بهترین باشگاه رزمی مشهد
معرفی باشگاه بولینگ مشهد
معرفی بهترین مدرسه فوتبال مشهد

برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی و ثبت آموزشگاه خود در وب سایت نیکارو با ما در ارتباط باشید .