معرفی بهترین کلاس خوشنویسی بندرعباس

معرفی بهترین کلاس خوشنویسی بندرعباس

۱/۵ - (۱ امتیاز)

پیدایش خوشنویسی در ایران

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی بندرعباس بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم با تاریخچه این هنر زیبا آشنا شویم. پیش از اسلام خطوط گوناگونی از جمله میخی و پهلوی و اوستایی در ایران رواج داشته است اما با پیدایش دین اسلام نیاکان ما الفبا و خطوط اسلامی را پذیرا شدند. تاریخ شکل گیری خط عربی و شیوه نگارش آن چندان به پیش از اسلام بر نمی گردد و تقریبا همزمان با گسترش اسلام و در سال های آغازین فتوحات اسلامی شکل گرفت.

هر چند ایرانیان خط کنونی خود را از عرب ها وام گرفته اند، با این حال در تکامل این خط و در تبدیل آن به هنر خوشنویسی نقش عمده ای داشته اند. ایجاد نقطه و اِعراب در خط عربی را به فردی بنام ابواسعد دؤلی الفارس و در سده اول هجری نسبت داده می شود که بیشتر برای جلوگیری از اشتباه خواندن قرآن توسط غیر عرب زبانان از جمله ایرانیان انجام شد.

بهترین آموزشگاه خوشنویسی بندرعباس
بهترین آموزشگاه خوشنویسی بندرعباس

معرفی بهترین آموزشگاه خوشنویسی بندرعباس

باید بدانید که خط کنونی در ایران تحت تاثیر عرب ها و وارد شدن اسلام به ایران بوده است. قبل از آن خطوط میخی، اوستایی و پهلوی رایج بوده است. اما ایرانی ها در غنا بخشیدن و متجلی شدن هنر خطاطی بسیار تاثیرگذار بوده اند. قسمت بسیاری از تبدیل خطوط عادی به خطوط زیبای خوشنویسی را ایرانی ها انجام می داده اند. کاری که باعث می شد در دراز مدت ایرانی ها اصول و سبک خاص خود را در خطاطی پیدا کنند. هنر خطاطی ایرانی در دیگر کشورهای تحت نفوذ، همچون کشورهای آسیای میانه، افغانستان، پاکستان و هند طرفداران خود را دارد. در ایران به هنر خطاطی همواره به عنوان یکی از زیباترین نوع هنرهای بصری توجه می شده است. اوج هنر خطاطی در ایران را در دوره ی حکومت تیموریان داریم. خالق و مبدع خط نستعلیق، میرعلی تبریزی بود که از ترکیب دو خط بسیار زیبای نسخ و تعلیق، خط نستعلیق را پایه گذاری کرد. در دوره ی تیموریان مشهورترین خطاط قرآن نیز، بایسنقر میرزا بود. اگر ساکن بندرعباس هستید و از دستخط خود رضایت ندارید، یا به هر دلیلی خوشنویسی را دوست دارید، با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی بندرعباس بپردازیم.

آموزشگاه خوشنویسی چلیپا

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی مدرسه خط

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی کلبه هنر

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی مدرسه خط امید

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس کامپیوتر بندرعباس
معرفی بهترین کلاس فوتبال بندرعباس
معرفی بهترین کلاس فرانسه بندرعباس
معرفی بهترین کلاس آلمانی بندرعباس
معرفی بهترین کلاس زبان بندرعباس
معرفی بهترین کلاس شطرنج بندرعباس
معرفی بهترین کلاس یوگا بندرعباس
معرفی بهترین کلاس قرآن بندرعباس
معرفی بهترین کلاس حسابداری بندرعباس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.