وبلاگ نیکارو

کلاس آشپزی تهران

معرفی بهترین کلاس آشپزی تهران

در یک تعریف جامع، آشپزی یک هنر، فناوری و مهارت برای فراهم آوردن غذا، با استفاده از گرما یا بدون آن می‌باشد. آشپزی یا در متون قدیمی خوالیگری، عمل آماده‌کردن مواد غذایی برای مصرف است. این اصطلاح معمولاً به معنی محدودتری به کار می‌رود، که اِعمال گرما به غذا برای تغییر شیمیایی طعم، بافت، ظاهر، یا خواص غذایی آن است. وقتی انسان در هزاران سال پیش آتش را کشف کرد، آشپزی ویژگی فرهنگی بسیار رایجی شد. هر کشور برای خود نوع خاصی از آشپزی را دارد که بسیار متنوع و گوناگون است. مثلاً کشورهای آسیای میانه غذاها و طرز پختشان شبیه هم است همین‌طور کشورهای اروپایی و آمریکایی.

پختن به روش‌های مختلفی که مواد غذایی را به کمک حرارت دادن، آماده خوردن می‌کنند گفته می‌شود. پختن مواد غذایی ممکن است در یک ظرف در بسته و تحت فشار به نام زودپَز انجام شود. این روش، سرعت پخت را افزایش می‌دهد و ویتامین‌های غذا نیز بهتر در آن باقی می‌مانند.

کلاس آشپزی

آشپزی در زمان های قدیم یک هنر در بین زنان و دختران بود که امروزه به یکی از مشاغل های پردرآمد تبدیل شده است و برخی از آقایان نیز به این هنر پرداخته اند و حتی آموزش نیز می دهند. بسیاری از افراد نیز به این هنر علاقه دارند به همین دلیل اقدام به آموزش می کنند تا بتوانند با استفاده از این هنر کسب درآمد کنند. ما می خواهیم در این مطلب شما را با بهترین کلاس های آشپزی در تهران آشنا کنیم تا با آگاهی کامل بتوانید در این کلاس ها شرکت نمایید با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

آشپزی چیست؟

آشپزی یک هنر برای فراهم کردن غذا می باشد که با استفاده از گرما و سرما انجام می شود. هزاران سال پیش که آتش کشف شد آشپزی نیز رونق پیدا کرد و در هر کشوری با توجه به مزاج و علاقه اقدام به پخت غذا کردند و پختن غذا به روش های مختلفی صورت گرفت. امروزه نیز یکی از راه های آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم یک کشور، آشنایی با هنر آشپزی و عادت های غذایی مردم آن کشور می باشد. در واقع می توان گفت که آشپزی هنر تبدیل مواد غذایی خام به غذاهای خوشمزه و لذیذ است. یک آشپز خوب کسی است که طرز تهیه انواع غذاها را بداند و مهارت کافی داشته باشد و بتواند با استفاده از این مهارت کسب درآمد نماید. آشپَزی یا در متون قدیمی خوالیگری، عمل آماده‌کردن مواد غذایی برای مصرف است. این اصطلاح معمولاً به معنی محدودتری به کار می‌رود، که اِعمال گرما به غذا برای تغییر شیمیایی طعم، بافت، ظاهر، یا خواص غذایی آن است. وقتی انسان در هزاران سال پیش آتش را کشف کرد، آشپَزی ویژگی فرهنگی بسیار رایجی شد.

هر کشور برای خود نوع خاصی از آشپَزی را دارد که بسیار متنوع و گوناگون است. مثلاً کشورهای آسیای میانه غذاها و طرز پختشان شبیه هم است همین‌طور کشورهای اروپایی و آمریکایی. پختن به روش‌های مختلفی که مواد غذایی را به کمک حرارت دادن، آماده خوردن می‌کنند گفته می‌شود. پختن مواد غذایی ممکن است در یک ظرف در بسته و تحت فشار به نام زودپَز انجام شود. این روش، سرعت پخت را افزایش می‌دهد و ویتامین‌های غذا نیز بهتر در آن باقی می‌مانند.

به جمع هزاران آموزشگاه ثبت شده در نیکارو بپیوندید

آشپَز

آشپز شغلی است که فرد کار تهیه و آماده‌سازی غذا را به عهده می‌گیرد که در بعضی از کشورها مانند آلمان اتریش سوئیس کانادا برای کسب عنوان آشپَزی فرد باید بعد از سه سال کارآموزی در آزمونی شرکت کند و در صورت قبولی در آزمون مورد نظر این عنوان را کسب کند.

سر آشپز

سرآشپز فردی است که در یک رستوران یا آشپزخانه بزرگ مثل آشپزخانه‌های غذاخوریها، هتلها، کشتی‌ها، غذاخوری جاهای نظامی و غیره، به صورت حرفه‌ای آشپَزی می‌کند و سرپرستی آشپزهای دیگر را به عهده دارد.

روش‌ های آشپزی

روش های مختلفی برای هنر آشپزی وجود دارد که ما در این مطلب به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • پختن در تنور یا فر یا مایکروویو

کیک ها و شیرینی ها و حتی برخی از غذا های ایرانی در داخل فر و یا تنور پخته می شوند و اگر این غذاها روی گاز پخته شوند نتیجه خوبی نخواهند داشت.

  • پختن در آب یا همان آب پز کردن

برخی از غذاها هستند که آب پز کردن آن توصیه می شود تا ویتامین های لازم در آن مواد غذایی به وسیله آب پز کردن از بین نرود.

  • پختن در روغن یا همان سرخ کردن

پختن غذا در روغن همان طور که از نامش پیداست با استفاده از روغن و مواد غذایی صورت می گیرد.

معرفی بهترین کلاس های آموزش آشپزی در تهران

در تهران کلاس های آموزش آشپزی زیادی وجود دارد که افراد علاقمند می توانند به این کلاس ها مراجعه نمایید و اقدام به یاد گیری آشپزی کنند ما در این مطلب می خواهیم بهترین کلاس های آشپزی در تهران را برای شما معرفی کنیم تا با آگاهی کامل بتوانید به این کلاس ها مراجعه کنید و سپس اقدام به آشپزی نمایید و با استفاده از این هنر کسب در آمد کنید.

به جمع هزاران آموزشگاه ثبت شده در نیکارو بپیوندید

آثار هنر آشپزی :

۱- باعث استحکام خانواده :

از آثار خوب هنر آشپزی بانوی خوش سلیقه و با ذوق ایجاد جو محبت و آرامش در خانواده می باشد.

به خاطر آنکه هنگامی که مردی از صبح تا غروب در پی کار و تلاش و درآمد حلال برای زن و فرزندانش بود ، وقتی که با ورود به خانه با استقبال همسرش رو به رو شد برای صرف نهار و شام، غذاهای خوش طعم و خوشمزه و زینت داده شده را در سفره مشاهده کرد، طبیعی است که عشق و علاقه او به خانواده اش بیشتر خواهد شد و به دنبال آن سعی می کند به جز مواقع ضروری، وقت خود را در کنار خانواده خویش بگذراند .

در نتیجه کانون چنین زندگی های مشترکی که از نشاط و شادابی ویژه ای برخوردار است، مستحکمتر خواهد بود. بنابراین آشپزی نه یک شغل، نه یک حرفه و نه یک وظیفه، بلکه یک هنر است که موجب استحکام و بقاء خانواده و به دنبال آن باعث جامعه ای پاینده و پایدار می گردد.

۲- اثر بهداشتی و اقتصادی :

بارها مسؤولین مراکز بهداشتی، موضوع رعایت نکردن مسائل بهداشتی را در اماکنی مانند چلوکبابی ها و اغذیه فروشی ها و جاهایی که فرآورده های غذایی تولید و پخش می کنند، از طریق صدا و سیما ، روزنامه ها هشدار داده اند.

با اینکه اداره بهداشت کنترل می کند، افراد سودجو و بی انصافی هستند که فرآورده های غذایی را بدون رعایت مسائل بهداشتی روانه بازار اغذیه می کنند. لذا رسول گرامی اسلام (ص) فرمود : … خوردن در بازار نشانه پستی است.

یکی از آثار و فواید هنر آشپزی بانوان با سلیقه، سلامت اعضای خانواده و تأمین کمبود انواع ویتامین ها در بدن است. زیرا غذاهایی که در خانه با ذوق خاصی درست می شود ، ضمن اینکه از نظر بهداشتی جای شک و تردید نیست، و انسان با اطمینان و لذت بیشتری می خورد، به علاوه از نظر اقتصادی بسیار باصرفه تر خواهد بود.