وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی مشهد

تعریف کارآفرینی

کارآفرینی (به انگلیسی: Entrepreneurship) واژه ای نسبتاً قدیمی است که ریشه فرانسوی دارد.

کلمه کارآفرین حدود سیصد سال قدمت دارد و نخستین کسانی که واژه‌ی کارآفرین و مفهوم کارآفرینی را مورد توجه قرار دادند، اقتصاددان‌ها بودند.

کسانی مانند ریچارد کانتیلون و آدام اسمیت لغت کارآفرین را در قرن‌های هفدهم و هجدهم میلادی به کار برده‌اند.

تاریخچه کارآفرینی به یک قرن قبل بازمی‌گردد

با وجودی که حدود سیصد سال است که برخی افراد کارآفرین نامیده می‌شوند، اما کارآفرینی به شکلی که ما می‌فهمیم (و در رشته‌هایی مثل مدیریت کارآفرینی مورد توجه قرار می‌گیرد) تنها حدود یک قرن است رواج یافته است.

به عبارتی، اینکه کارآفرینی را یک علم بدانیم و اینکه عده‌ای در دانشگاه‌ها متخصص کارآفرینی باشند و یا اینکه کسانی بخواهند بین کارمندی و کارآفرینی یک راه را انتخاب کنند و این انتخاب، به عنوان یک سوال جدی در مسیر شغلی به رسمیت شناخته بشود، یک اتفاق نسبتاً جدید و متعلق به یک قرن اخیر است.


1-مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

تدبیرگران کارآفرین صنعت

  • توضیحات :

شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت از سال 1388 با عنوان مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) در مجموعه دانشکده فنی مشهد (شهید محمد منتظری) با محوریت مالکیت فکری و ثبت اختراعات کشور فعالیت خود را آغاز نموده و مفتخر است در این سال ها خدمات ارزنده ای به جامعه مخترعین و نخبگان علمی کشور ارائه نموده است. ارائه خدمات مالکیت فکری به مخاطبین از تمام نقاط کشور و پاسخگویی و مشاوره رایگان به بیش از 15000 تماس تلفنی مخترعین از جمله نکات قابل توجه در کارنامه درخشان این مرکز می باشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


2- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

سازمان مردم نهاد مــبــنــا (مرجع بهبود نگرش انسان) با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، کتاب و کتابخوانی و هچنین رشد و تعالی زندگی انسان در ابعاد مختلف فردی، اجتماعی و فرهنگی، با توجه به سرفصل های هشتگانه خود در زمینه ترویج فرهنگ، تعالی فرهنگ عمومی جامعه، آموزش در زمینه‌های نگرش مثبت، انگیزه، مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس و توکل، استقلال طلبی، ریسک پذیری و جرأت مندی، خلاقیت و نوآوری، تلاش و پشتکار، فضاهای رسانه ای، روش های صحیح کارآفرینی و درآمدزایی پایدار و موثر در حال فعالیت می باشد. اکنون و در آستانه چله دوم انقلاب و همچنین در سالی که توسط مقام معظم رهبری، با هوشمندی تمام؛ سال رونق تولید نامگذاری شده است، برآن شدیم تا گام نوینی در راستای خدمت رسانی به مردم عزیز شهرمان برداریم

برگزاری رویدادهای ملی

ترویج فرهنگ کتابخوانی به شیوه های نوین

برگزاری کلاس مشاوره و کارآفرینی

برگزاری کلاس مشاوره در تمامی مراکز فرهنگی

برگزاری کلاس های عمومی، نیمه تخصصی و تخصصی

مشاهده صفحه آموزشگاه


3- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی که اولین شتاب‌دهنده دانش‌بنیان شرق کشور است، بر شتابدهی استارتاپ‌هایی با محوریت‌های:
1. اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید؛ 2. بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌؛ 3. بازاریابی محتوی؛ 4. خدمات شهری و گردشگری تمرکز دارد. فرآیندهای شتابدهی ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا استارتاپ‌هایی که بصورت تیمی عمل کرده و توانسته‌اند محصول اولیه خود را بسازند، به مجموعه‌هایی سرمایه‌پذیر تبدیل شوند تا رشد چشمگیری را تجربه کرده و به جذب سرمایه نائل آیند و کسب‌وکار خود را توسعه دهند.

مشاهده صفحه آموزشگاه


4- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

  • توضیحات :

شركت خدمات علمي صنعتي استان  خراسان در سال 1373 با همکاری سازمان صنایع ومعادن(وقت )،دانشگاه فردوسی ،سازمان پژوهشهای علمی صنعتی خراسان(وقت ) وجمعی از صاحبان صنعت واساتید دانشگاه ، تاسيس گرديد و  دراولين گام ،اجراي پروژه بزرگ ميداني ” بررسي پتانسيلها ، نقاط ضعف وقوت واحدهاي توليدي “را در شش بخش عمده صنعتي برعهده گرفت . پشتكار وجديت بكار رفته  در ايفاي وظايف محوله كه در راستاي اهداف تعريف شده شركت مي باشد ، گستردگي فعاليتهاي متعددی را در زمينه هاي مختلف باعث ، وامكان انجام  پروژه هاي متنوع و گوناگون ديگري را موجب گرديد  كه عبارتند از :
اجراي دهها هزار نفر ساعت آموزش صنعتي، ،مديريتي و  كيفيتي و  اجراي طرحهاي تحقيقاتي و مشاوره اي ، همچنين  استقرار سيستمهاي تضمين كيفيت در بيش از 100  سازمان و يا واحد صنعتي از جمله ( استانداري خراسان , شهرداري مشهد , شرکت آب منطقه ای خراسان،شركت  مجتمع فولاد خراسان ، شرکت مسکن سازان , كشت و صنعت چين چين ، كشت وصنعت نادر ، كارتن مشهد ، جام شاهد ، سپتيكو ، صنايع چوب دقت ، توليد نور ،دوچرخه سازي قوچان ، ايران مهند ،صنايع پخت مشهد، آهن و فولاد توس ، زرين دره ، منيزيت ايران ، زعفران كيلا ، شب فروز ، سازه هاي صنعتي خراسان ، و  … )تا اخذ گواهينامه مربوطه از مراكز گواهي دهنده( Bodies  ( Certification، خدمات مربوط به پروژه هاي زمان سنجي و امکان سنجي در سازمان مرکزي آستانقدس رضوي , دانشگاه علوم اسلامي رضوي , دانشگاه امام رضا (ع ), انجام پروژه هاي مختلف امکان سنجي و ارائه خدمات اطلاع رساني واينترنت به حدود 1000  مشترك  و تحصيل بالغ بر 3000 دانشجو در مقاطع كارداني و کارشناسي گوشه اي از فعاليتهاي انجام شده در ساليان اخير مي باشد.
لازم به توضيح است که شركت خدمات علمي صنعتي خراسان در سال 1377 تقاضاي برگزاري دوره هاي كارداني دانشگاه جامع علمي – كاربردي را با در نظر گرفتن امكان سنجيهاي انجام شده و نياز واحدهاي صنعتي استان  و هماهنگيهاي لازم با وزارت صنايع به وزارت علوم ، تحقيقات و فنآوري  ارائه كرده و نظر به سابقه طولاني مدت در برگزاري دوره هاي مختلف آموزشي و پتانسيل موجود ، اين تقاضا مورد موافقت قرار گرفت . لذا در آزمون سراسري برگزار شده دانشگاه در سال 1377 ، اولين سري دانشجويان در رشته هاي كارداني برق صنعتي ، مكانيك تاسيسات و نرم افزار كامپيوتر پذيرش شدند.


 
5- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

شركت مشاورين انديشه پژوهان اديب با هدف انجام مطالعات و ارائه خدمات پژوهش, مشاوره و آموزش در حوزه هاي مديريت و بهبود بهره‌وري در بنگاه هاي اقتصادي فعاليت مي‌نمايد. شركت از بدو تاسيس با بهره‌گيري از استانداردها و متدهاي جديد و نيز با پشتوانه تيم هاي فني متشكل از متخصصين و كارشناسان خبره، سعي داشته تا در راستاي ارزش‌هاي خود، خدماتي متفاوت و با كيفيت به مشتريان خود ارائه نموده و به سهم خود در رفع نيازهاي دانشي و علمي صنعت تلاش نمايد.

چشم انداز :برند برتر ارائه خدمات آموزش و مشاوره در شرق كشور

ارزش ها : تامين رضايت مشتريان در راستاي ايجاد روابط بلندمدت با ارائه خدمات با كيفيت- تامين رضايت پيمانكاران و مشاورين و ارتقاي روحيه كارآفريني و نوآوري در آنها- حفظ اسرار و اطلاعات ذي نفعان- مديريت دانش سازماني به منظور ايجاد سازماني يادگيرنده


 
6- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

شرکت گرین وب با توجه به سابقه درخشان خود در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی، تا به امروز توانسته است خدمات رسانی به صدها مشتری را داشته باشد و در این زمینه رضایت آنها را به بهترین شکل ممکن جلب کند.
ما معتقدیم که دیروز برای تجربه و امروز تدبیری برای فرداست. ما در مسیر فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی توانسته ایم بر کیفیت این صنعت بیفزاییم و در این حوزه قدم های بلندی برداریم.
احترام به مشتری جزء اهداف جدا نشدنی مجموعه گرین وب می باشد و بر این باور هستیم که ارائه خدمت، پایان کار نیست بلکه شروع تعهدی است بر آسودگی خاطر مشتریان.

مشاهده صفحه آموزشگاه


7- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

پروژه کارآفرین شو” پروژه مستقل شرکت دانش بنیان ایده پروران مشرق غزال در سه بخش، مرکز کارآفرینی کد، شبکه کارآفرینان درحال توسعه و رویداد های بین المللی کارآفرین شو در کشور های اکو، حوزه خلیج فارس و چین جهت ثبت و رویت پذیری بین المللی ایده های نوین کارآفرینی شما میباشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


8- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

هاوش؛ شتابدهنده صنایع خلاق 

  • توضیحات :

دنیای امروز، دنیای کارآفرینان است. دنیای افراد خوشفکر با دیدگاه‌های منحصر به فرد، انرژی و پشتکار زیاد و عزم جدی که می خواهند از طریق اجرایی کردن ایده‌های نوآورانه‌شان دنیا را به چیزی بهتر از آنچه هست تغییر دهند. این کارآفرینان به فضای فیزیکی، فکری و فرهنگی برای پرورش و حمایت از استارتاپ‌های نوآورانه‌شان از روزهای اولیه شکل‌گیری تا رسیدن به اهداف و برنامه هایشان در کوتاه مدت و همچنین کمک به تبدیل آن‌ها به شرکت‌های بزرگ و تعیین کننده در بازارهایشان در بلند مدت، نیاز دارند.

شتابدهنده هاوش در فروردین سال ۱۳۹۸ در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق در فاز یک خود شروع به کار کرده است. این مجموعه با در اختیار داشتن متخصصان و مشاوران مجرب فضای آرام با دسترسی به امکانات مورد نیاز باعث به وجود آمدن شرایط متفاوت و خاص شده است.

شتابدهنده هاوش یک ساختار منسجم در جهت حمایت و توسعه کارآفرینی فناورانه و نوآورانه است که با هدف تقویت زیست‌بوم استارتاپی منطقه و توانمندسازی در حوزه صنایع خلاق ایجاد شده است. زمینه‌های فعالیت هاوش در حوزه تخصصی صنایع خلاق که مشتمل بر ۱۴ صنعت مبتنی بر هنر می‌باشد.

هم‌اکنون هاوش در فاز اول خود در دو بازه گسترده شامل فناوری فرهنگی و صنایع خلاق اغاز به کار کرده که در فاز دوم خود تصمیم به افزایش پایگاه و زمینه کاری خود کرده است.

صنایع خلاق، صنایعی هستند که اساس آن‌ها ایجاد انتشار دانش و اطلاعات است ریشه این مفهوم باز می‌گردد به انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات فرهنگی چون سینما، نرم‌افزار، موسیقی، پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای. با این رویکرد صنایع خلاق، صنایعی محسوب می‌شوند که اصل و ریشه خود را از خلاقیت، مهارت و استعداد افراد گرفته است.از جمله ابعاد آن می‌توان به ابعاد معنایی، اقتصادی و فرهنگی اشاره کرد. ویژگی بارز صنایع خلاق: رشد سریع و نوآوری، اتکا بر استعداد انسانی، تنوع بسیار، سرعت انتقال بالا، که توانسته است این حوزه را از حوزه‌های قدرتمند و قابل پیشرفت و کارآمد سازد

مشاهده صفحه آموزشگاه


9- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

موسسه راهبردی بشرا پژوه

  • توضیحات :

موسسه مطالعات راهبردی بشری پژوه در سال 1381 با هدف انجام پروژه های پژوهشی و مطالعاتی و خدمات مشاوره ای ، آموزشی و تجاری سازی در حوزه مدیریت تکنولوژی توسط جمعی از دانش آموختگان داشنگاه های معتبرکشور مانند دانشگاه فردوسی ، دانشگاه تربیت مدرس ، دانشگاه شیراز و دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات تهران تاسیس شد

مشاهده صفحه آموزشگاه


10- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

مشاهده صفحه آموزشگاه


11- مرکزمشاوره واطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

مشاهده صفحه آموزشگاه


12- مرکز مشاوره و اطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

مشاهده صفحه آموزشگاه


13- مرکزمشاوره و اطلاع رسانی خدمات کارآفرینی مشهد

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک مرتبط :

معرفی مرکز مشاوره مشهد
رویداد کارآفرینی دانش آموزی (رکاد)
۶ ایده تجاری برای کارآفرینی کودکان
کارآفرینان اجتماعی
خلاقیت ؛ ضرورتی براي بقاء کارآفرینی