مشکل مدیریت دغدغه

مشکل مدیریت دغدغه

در مقاله قبل مدیریت دغدغه به توضیحاتی پیرامون مسئله پرداخیتم و به یکی از راهکار های اساسی که به شما کمک میکند تا این مدیریت را به نحو احسن انجام دهید. اشاره کردیم. حال به دو راهکار دیگر برای مشکل مدیریت دغدغه اشاره میکنیم.

قدم دوم مشکل مدیریت دغدغه از کجاست ؟

اگر با بررسی های مرحله قبل به این نتیجه رسیدید. که با مشکلی مواجه هستید باید قبل از تلاش برای حل یک مشکل، ابتدا آن را  به طور کامل برای خود تعریف کنید. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی تعریف دقیق مشکل شما وجود دارد . برای تمرکز بیشتر بر روی حل مسئله سوالات زیر را از خود بپرسید :

I. وضعیت من دقیقا چیست ؟ ( مثلا مشکل به وجود آمده ناشی از فهالیتهای زیادی است که از جانب مدیریت  برمن محول  شده است . و من تمامی آنها را پذیرفته ام  ؟!)

II.من دقیقا چه وضعیتی را دوست دارم ؟ (مثلا دوست دارم تا مدیرم به من کمتر و در حد توانم کار محول کند؟)

III.مانع اینکه وضعیت حال حاضر با دلخواه من متفاوت است ، چیست ؟ (مثلا من توانایی بیان دقیق شرح وظایف خود را ندارم یا با فرض اینکه تمام شفاف سازی ها صورت گرفته است شک دارم که چگونه به طور صحیح با مدیریت صحبت را شروع کنم ؟!)

درنهایت شما با قرار دادن سه پاسخ کنار هم باید به یک جمله برسید . به عنوان مثال، مشکل این است که رئیس من به من کار زیادی می دهد و من می خواهم کار کمتری داشته باشم، اما مطمئن نیستم که چگونه از او بخواهم حجم کارم را کاهش دهد .در بیان مشکل خود توجه به دو نکته الزامی است :

مشکل مدیریت دغدغه
مشکل مدیریت دغدغه
حتما محتوای خواسته شده بر اساس حقایق باشد .

یعنی شما برای راحتی مطلق یا کمک کاری خود این مشکل را ندارید بلکه زمان کاری با حجم کاری همخوانی ندارد و شما نیز در تلاش برای ارائه یک کار مثبت و بهینه هستید ، پس مشکل خود را در قالب یک نظر ارائه دهید .

بیان مشکل به صورت شفاف و متمرکز شده .

زمانیکه شما برای ارائه مشکل خود زیاده گویی کنید و یا برای اصل مطلب طفره بروید ، حقیقت مشکل همچنان در هاله هایی از ابهام باقی میماند .

قدم سوم : به سفر برو .

زندگی کن، به سفر برو، ماجراجوئی کن؛ عبادت کن و هیچگاه متاسف نباش. (جک کرواک)

چه کسی گفته است، سفر مانند یک فنجان چای برای همه دلپذیر نیست؟ عشق به سفر در وجود همه ما وجود دارد. اما برخی از مردم آن را کشف کرده و پرورش می دهند و برخی نیز تسلیم محدودیت ها و شرایط جامعه شده و این احساس را در خود نابود می‌کنند. در اینجا برنامه هایی برای کسانی که حس علاقه به سفر را در وجود خود سرکوب کرده اند، ارائه می شود. برنامه هایی که می تواند به شما در زمینه کسب انگیزه دوباره برای سفر و درک احساس واقعی آن کمک کند . این برنامه ها شامل موارد گوناگونی مانند پیدا کردن تور های یک روزه برای صرف هزینه کمتر یا کمپین ها و رویداد های چندساعته است .با کمک این رویدادها شما احساس آزادی و رها شدن یک پرنده را خواهید داشت.

بخش دوم مقاله را در نیکارو بخوانید.
مدیریت دغدغه
لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تاثیرگذار ترین هدیه ای که میتونی به فرزندت بدی
اینجاست