campain
campain

فواید استرس

ما در این مقاله به فواید استرس میپردازیم. تاانتها باما همراه باشید.

فواید استرس

فواید استرس و آموزش مهارتهای مرتبط با آن هنوز هم در بین برخی انسانها به عنوان یک مورد کاملاً دست نیافتنی شناخته میشود .
همه ما استرس را تجربه کرده ایم مثلا زمانیکه قصد رفتن به سفری را داشتیم. و دیرمان شده بود یا زمانیکه رئیس ما را صدا کرد تا از دلایل عدم موفقیت و یا پیشرفت کند کار برای او توضیح بدهیم .

میتوان اینطور عنوان کرد که استرس حسی است توام با نگرانی که باعث میشود به سختی نفس بکشیم یا پیشانیمان عرق کند ، دستپاچه شویم و نتوانیم دقیقا تمرکز کنیم .

اما جالب است فواید شگفت انگیر آن را نیز بدانید .
آموزه هایی که با بهره گیری از استرس کنترل شده ، میتواند تا حدود زیادی جهت پیش برد اهداف یاریمان کند .

در این سخنرانی کم نظیر (کلی مکگونیگال) مهارتهایی را به ما یاد خواهد داد تا با پذیرش استرس به شفای بزرگی دست پیدا کنیم…

حس سردرگمی را که تا به امروز به عنوان استرس ،دشمن ما ،شناخته میشد ؛ محققان مورد بررسی قرار داده اند و به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا کرده اند از جمله آنکه آسیب های استرس تنها زمانی به ما خواهد رسید که آن را نپذیریم.

بعد از دیدن این فیلم کوتاه به خودتان نگاه تازه ای خواهید داشت، زیرا می آموزید که عملکرد استرس درجهت بهبود زندگی شماست و اینکه چقدر میتواند سودمند باشد.

معرفی موسسه

مرکز مشاوره نوین پاژ

مشاهده صفحه آموزشگاه


استرس می تواند سبب رشد مغزتان شود

از قدیم گفته شده آنچه نتواند تو را بکشد، قوی ترت خواهد کرد. این مثل قدیمی می تواند در مورد استرس نیز کاربرد داشته باشد.

پژوهش های علمی نشان داده است که استرس کوتاه مدت می تواند سبب بهبود کارکرد مغز شود. دانشمندان این نتیجه را با انجام آزمایش هایی بر روی موش ها بدست آوردند. زمانی که موش ها چند ساعتی در قفس های شان در معرض استرس و خطر قرار گرفتند. این نتیجه به دست آمد که سلول های جدید مغزی در آنها ساخته شد.

بعدها جوندگان هم نتیجه مشابهی را برای دانشمندان آشکار ساختند. پروفسور «دانیلا کوفر» در مصاحبه ای با «برکلی ولنِس» چنین می گوید: “ما تصور می کنیم که نتیجه مشابهی در مورد انسان هم به وجود بیاید. استرس مدیریت شده می تواند سبب هوشیاری بیشتر و عملکرد بهتر شود.”

وی ادامه می دهد: “انواعی از استرس از جمله آنچه قبل از امتحان یا یک سخنرانی مهم تجربه می شود. می تواند باعث عملکرد شناختی بهتری در فرد شود.”

لینک مرتبط :

مهم ترین ترس های کودکان و نوجوانان  در هر سن چیست؟

آپارات نیکارو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.