معرفی بهترین کلاس نقاشی ارومیه

معرفی بهترین کلاس نقاشی ارومیه

در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بهترین کلاس نقاشی ارومیه بپردازیم، اما قبل از آن بهتر است کمی با این هنر آشنا شویم. وقتی واژه نقاشی یا نقاشی کردن به میان می آید طبیعتاً پدیده ای در نظر ما مجسم می شود که از ترکیب رنگها به وجود آمده و به دست انسان ساخته شده است . بعضی ها تصور می کنند که نقاشی یعنی تقلید طبیعت و انتظارشان از یک نقاش این است که هر آنچه می بیند به روی بوم منتقل سازد. این انتظار غلط راه را به روی خلاقیت هنری و گسترش اندیشه بسته و او را در چارچوب تقلید و دوباره سازی و و اقعیات محدود می سازد. نقاشی یعنی به وجود آوردن پدیده ای که وجود خارجی ندارد و هنرمند با ابزارهایی که در اختیار دارد آن پدیده را از نیستی به هستی در می آورد.

هنر نقاشی یعنی نوربخشیدن به چشم بیننده و ناگزیرکردن وی جهت تحسین‌کردن این هنر متعالی. در دوره صفویه، هنر نقاشی ابتدا روح شهر تبریز را رنگ‌نوازی کرد و پس از پایتخت‌شدن اصفهان، به جلوه‌گری در این شهر پرداخت. نقاشی یعنی مستندسازی؛ روایت‌گری و بیان احساس و ذوق هنرمندانه و نقاشی ایرانی یعنی خلق حماسه از جنس رنگ و بوم. این همان چیزی است که این هنر بومی را در آسیا، از دیگر کشورها متمایز می‌سازد و حرفی برای گفتن دارد.

بی‌شک بازار قیصریه، عمارت هشت‌بهشت و عالی‌قاپو از نمونه‌های بارز آن است. بنابراین اصفهان را می‌توان تابلوی نقاشی ایران دانست که در دوره صفویه و با ظهور و بروز هنرمندی چون رضاعباسی که امروزه آثارش در کاخ هشت‌بهشت به‌خوبی خودنمایی می‌کند، هنر نقاشی، به‌ویژه مینیاتور و نگارگری را رونق فراوان بخشید.

ابتدا کمی با تکنیک های مختلف نقاشی از نظر نوع متریال آشنا می‌شویم، سپس به معرفی بهترین کلاس نقاشی ارومیه می‌پردازیم.

تکنیک های مختلف نقاشی از نظر نوع متریال

نقاشی را می‌توان از دیدگاه های مختلف مثل سبک یا نوع متریال تقسیم بندی کرد. در ادامه به بررسی تکنیک های مختلف نقاشی از منظر نوع متریال می‌پردازیم.

نقاشی رنگ روغن

یکی از تکنیک‌های قدیمی در نقاشی اروپایی استفاده از رنگ روغن است. همان طور که از نام آن هم مشخص است. در این نوع از رنگ‌ها مقداری روغن بذر کتان استفاده شده است. روغن بذر کتان در این نقاشی‌ها باعث می‌شود که آن‌ها با سرعت کمتری خشک شوند. البته شاید بپرسید که چرا هنرمند می‌خواهد که رنگ بر روی بوم دیرتر خشک شود. دلیل این اتفاق این است که در این صورت هنرمند می‌تواند بر روی نقاشی در مدت طولانی‌تری کار کند، صحنه‌ای جدید به نقاشی اضافه کند یا این که بخش‌هایی جزئی از نقاشی خود را اصلاح کند.

نقاشی اکرلیک

یکی دیگر از انواع نقاشی، نقاشی با اکرلیک است. ویژگی رنگ اکرلیک این است که سریعتر از رنگ روغن خشک می‌شود. هنرمندان می‌تواند با استفاده از رنگ اکرلیک لایه‌های بیشتری را به کار خود اضافه کنند و به کار خود عمق ببخشند. البته می‌توان پیش از کار با رنگ اکرلیک، آن را با آب مخلوط کرد. رنگ اکرلیک در این حالت کاربردی شبیه به آب رنگ یا گواش پیدا می‌کند. رنگ اکرلیک به خودی خود نقاشی را براق می‌کند اما اضافه کردن آب باعث می‌شود که رنگ مات شود.

نقاشی با آبرنگ

استفاده از آب رنگ برای کسی که به تازگی وارد دنیای هنر و نقاشی شده است، می‌تواند چالش برانگیز باشد. بسیاری از هنرمندان نقاشی با آب رنگ را بسیار دوست دارند چرا که می‌توانند تعداد بی نهایتی رنگ را در پالت خود بسازند. زمانی که شما از آب رنگ برای نقاشی کردن استفاده کنید، هنوز فرصت دارید که نتیجه را تغییر دهید. از دیگر ویژگی‌های نقاشی با آب رنگ این است که به نقاشی شفافیت خاصی را می‌بخشند. به طوری که در مقابل نور طبیعی جلوه خاصی را پیدا می‌کنند.

نقاشی با پاستیل

از دیگر انواع نقاشی می‌توان از نقاشی با پاستیل نام برد. استفاده از پاستیل در نقاشی در قرن هجدهم رواج داشت. هنرمندان بسته به اثری که می‌خواهند خلق کنند یا بافتی که می‌خواهند به وجود بیاورند، از ترکیب‌های متفاوتی از پاستیل استفاده می‌کنند. به عنوان مثال از پاستیل‌های سخت برای کشیدن خطوط واضح استفاده می‌کنند، در حالی که پاستیل‌های نرم برای ایجاد ترکیب رنگ‌ها بسیار مناسب هستند. از دیگر انواع پاستیل‌ها می‌توان از پاستیل روغنی نام برد. این دسته از پاستیل‌ها برای ترسیم خطوط نازک و شفاف استفاده می‌شوند. همین طور شما می‌توانید از پاستیل‌های محلول در آب نیز استفاده کنید.

نقاشی با مداد رنگی

همه ما با مداد رنگی آشنا هستیم و شاید اولین وسایلی باشند که بین ما و دنیای هنر ارتباط برقرار می‌کردند. ممکن است با این پیشینه از مداد رنگی گمان که کنید که مداد رنگی تنها برای نقاشی کودکان استفاد می‌شود و هرگز نمی‌توان از آن برای نقاشی جدی و هنری استفاده کرد اما در واقع چنین نگرشی اشتباه است. اتفاقا مداد رنگی در دنیای هنر هم طرفداران بسیار زیادی دارد و تا به امروز آثار درخشان و ماندگاری در دنیای هنر و نقاشی توسط مداد رنگی خلق شده است. نقاشان از مداد رنگی بیشتر برای نقاشی‌های رئالیستی و واقع گرایانه استفاده می‌کنند.

نقاشی با مداد گرافیتی

یکی دیگر از انواع نقاشی، نقاشی با مداد گرافیتی است. استفاده از مداد گرافیتی برای نقاشی در قرن هفدهم و در فرانسه رواج بسیاری داشته است. از مداد گرافیتی می‌توان برای سایه زدن استفاده کرد. انواع مختلفی از مداد گرافیتی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها از نظر میزان سختی با هم متفاوت هستند. ویژگی نقاشی با مداد گرافیتی این است که به هنرمند امکان می‌دهد، در صورت تمایل بخشی از نقاشی را پاک کند و دوباره آن را بکشد.

نقاشی با زغال

یکی از قدیمی‌ترین انواع نقاشی، نقاشی با زغال است. از زغال بیشتر برای طراحی استفاده می‌شود. هنرمندان از زغال برای کشیدن خطوط مختلف استفاده می‌کنند. ویژگی نقاشی با زغال این است که زغال به راحتی پاک می‌شود که البته ممکن است، این ویژگی گاهی برای هنرمند درد سر ساز شود. در نتیجه مواد ثابت کننده‌ای وجود دارد که با استفاده از آن‌ها دیگر نیاز نیست نگران محو شدن یا پاک شدن طراحی یا نقاشی خود باشید.

نقاشی با گچ

گچ یکی از ابزارهای نقاشی که از دوره‌های پیشا تاریخی و پارینه سنگی برای نقاشی  استفاده می‌شده است. گچ‌ها هم انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها از نوع سنگ خاصی ساخته می‌شود. در ابتدا از گچ برای طراحی می‌شد اما در هنر رنسانس گچ نقش مهمی در دنیای نقاشی پیدا کرد.

بهترین آموزشگاه نقاشی ارومیه

معرفی بهترین کلاس نقاشی ارومیه

برای آموزش حرفه ای نقاشی می توان به هنرستان، دانشگاه و یا آموزشگاه های آزاد رفت و رشته نقاشی را به طور کامل فرا گرفت. دانش آموزان علاقه مند به نقاشی پس از گذراندن سال اول دبیرستان می توانند وارد هنرستان در رشته نقاشی شوند. زمینه تحصیل در رشته نقاشی در دانشگاه های کشور در سطوح فوق دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود داشته و ارائه می شود.البته برای ورود به شغل نقاشی لزوما به گذراندن دوره های آموزشی یا تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی نیازی نیست. بسیاری از افراد که زمینه هنری خوبی در نقاشی دارند، به دنبال علاقه خود رفته و وارد این کار می شوند. البته مسلم است برای تبدیل شدن به یک نقاش حرفه ای، باید به صورت حرفه ای آموزش دید. با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین کلاس نقاشی ارومیه ب‍پردازیم.

آموزشگاه نقاشی شین

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه نقاشی ونگوگ

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه نقاشی سیاه و سفید

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه نقاشی مجازی نفس

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس سوارکاری ارومیه
معرفی بهترین کلاس اسکیت ارومیه
معرفی بهترین کلاس شنا ارومیه
معرفی بهترین باشگاه بیلیارد ارومیه
معرفی بهترین کلاس فوتبال ارومیه
معرفی بهترین کلاس ماساژ ارومیه
معرفی بهترین کلاس موسیقی ارومیه
معرفی بهترین کلاس رانندگی ارومیه
معرفی بهترین کلاس کنکور ارومیه
معرفی بهترین کلاس کامپیوتر ارومیه
معرفی بهترین کلاس زبان انگلیسی ارومیه
معرفی بهترین کلاس آشپزی ارومیه
معرفی بهترین کلاس گریم و آرایشگری ارومیه

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کمتر از 24 ساعت مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم