campain

آموزش تری دی مکس

ما در این مقاله به آموزش تری دی مکس خواهیم پرداخت. تاانتها همراه ما باشید.

نرم افزار تری دی مکس یکی از پرکاربردترین و قدیمی ترین نرم افزارهایی است که برای سه بعدی سازی در زمینه مدلینگ و رندرینگ و انیمیشن به کار می رود. این نرم افزار به اندازه ای قدرتمند است که هر چیز غیر ممکن در دنیای واقعی را نزدیک به واقعیت تبدیل می کند. تنها کافیست که این نرم افزار قدیمی را یاد بگیرید و نحوه استفاده از آن را بدانید تا بتوانید در زمینه مورد نیاز از آن استفاده نمایید. در این مطلب می خواهیم شما را با تری دی مکس آشنا کنیم تا بتوانید با استفاده از آن کسب درآمد کنید با ما همراه باشید و این مطالب مفید و کلیدی را مطالعه نمایید.

تری دی مکس چیست؟

نرم افزار تری دی مکس یک برنامه گرافیک سه بعدی حرفه ای می باشد که بیشتر برای ساخت بازی های سه بعدی، مدل ها و تصاویر سه بعدی استفاده می شود. این نرم افزار به دو صورت در معماری استفاده می شود که در مرحله اول برای طراحی ساختمان مانند سه بعدی کردن نمای ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی خانه مانند مبلمان و … استفاده می شود، در مرحله دوم این نرم افزار قابلیت ساخت انیمیشن را دارد. به طور کلی می توان گفت که این نرم افزار می تواند استعداد های شما را نشان دهد زیرا که با این برنامه پر کاربرد می توانید ایده مورد نظرتان را مدل سازی کنید.

مهم ترین دلایل یادگیری نرم افزار تری دی مکس برای مهندسان معماری

بسیاری از مهندسان و طراحان معماری از این نرم افزار بیشتر استفاده می کنند و یکی از پر کاربرد ترین نرم افزار ها در بین معماران به شمار می رود. یکی از مهم ترین دلایل این نرم افزار پر کاربرد علاوه بر یادگیری و کسب مهارت سه بعدی، سود آوری آن می باشد که بیشتر مهندسان و طراحان آن را انتخاب می نمایند. ما در این مطلب می خواهیم شما را با مهم ترین دلایل یادگیری این برنامه پر کاربرد آشنا کنیم تا بدانید که این برنامه به چه علت نسبت به دیگر برنامه ها، پر کاربرد است.

1.  نرم افزار تری دی مکس ابزار های گوناگونی جهت مدلینگ و رندرینگ دارد.

بیشتر طراحان و مهندسان به دنبال برنامه هایی هستند که ابزارهای داشته باشند تا بتوانند با استفاده از آن ابزار ها، طرح های مورد نیازشان را با کیفیت بالایی ارائه دهند به همین دلیل این برنامه پر کاربرد یکی از مناسب ترین برنامه برای طراحی می باشد که با استفاده از ابزار های فراوانی که دارد طراحان می توانند طرح های با کیفیتی را ارائه دهند.

2. رندر های نرم افزار تري دي مکس توسط کار فرمایان در بازار حرفه ای طراحیست مورد تایید است.

مهندسان معماری رقابت تنگاتنگی با هم دارند به همین دلیل باید کار هایشان کیفیت بالایی داشته باشند کار فرمایان نیز برای اینکه هزینه زیادی را پرداخت می کنند انتظار دارند تا کار خوب و با کیفیت تحویل بگیرند به همین دلیل همیشه سعی می کنند تا  کار را به دست کسی بسپارند که بتواند رندر رئالتری ارائه دهد. تري دي مکس تنها نرم افزاری است که می تواند رندر با کیفیت ارائه دهد و به خوبی این کار را انجام می دهد به همین دلیل این برنامه مخاطبان بیشتری دارد.

3. این نرم افزار یک نرم افزار سودآور است.

اگر می خواهید نرم افزاری را یاد بگیرید که بتوانید با آن کسب درآمد کنید انتخاب تری دی مکس یک گزینه بسیار مناسب است زیرا که این نرم افزار پر کاربرد در بین طراحان و در زمینه های انیمیشن و بازی و … جایگاه ویژه ای دارد و شما با یادگیری آن می توانید به صورت مستقل کار کنید و هر فردی که با این برنامه شغل مستقلی داشته است هیچ گاه پشیمان نشده است و از درآمد خود راضی می باشد.

4. سرعت در روند ایجاد یک پروژه بالا می رود.

هنگامی که یک مهندس معمار پروژه ای را از مشتری تحویل می گیرد بعد از اینکه این پروژه را در ذهن خود پیاده می کند نیاز دارد تا طرح را به مرحله شبیه سازی سه بعدی برساند که در این مواقع تري دي مکس با رعایت استاندارد های طراحی به طراح و یا مهندس معمار کمک می کند تا طرح را به پایان برساند. به طور کلی می توان گفت که این برنامه به طراح کمک می کند آن چه را که در ذهن دارد را پیاده سازی کند.

تری دی مکس در معماری

بسیاری از افراد قبل از اینکه وارد بازار طراحی شوند نیاز دارند تا اطلاعات کافی درباره طراحی داشته باشند اما برخی از آن ها اطلاعات کافی ندارند به همین علت ما می خواهیم شما را با نرم افزار تري دي مکس آشنا کنیم تا با اطلاعات کافی وارد بازار طراحی شوید. برای اینکه این برنامه را یاد بگیرید نیازی به پیش نیاز ندارید و هر فردی می تواند با یاد گیری این برنامه به راحتی کار کند. برخی از مردم بر این باورند که اگر اتوکد را یاد نگیرند نمی توانند با تری دی مکس کار کنند در حالی سخت در اشتباهند و برای آموزش تری دی مکس هیچ نیاز به یاد گیری اتوکد نیست. هر معماری لازم است زمانی که خارج از دانشگاه و در بازار کار طرحی را طراحی می کند باید از طرح سه بعدی استفاده نماید زیرا که این طرح سه بعدی از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب می شود با استفاده از آن نقاط گنگ و نامفهوم در حجم سه بعدی دیده شود. به طور کلی می توان گفت که یک معمار یا باید ذهن سه بعدی خوبی داشته باشد تا بتواند ایراد های کارش را برطرف نماید و یا باید از ابزارها و برنامه هایی مانند تری دی مکس برای شفاف سازی استفاده نماید.

برای شروع یادگیری تری دی مکس چه کنیم؟

1. باید برای شروع یادگیری تری دی مکس تصمیم قاطع بگیرید.

قدم اول در یادگیری نرم افزار تري دي مکس داشتن انگیزه و زمان کافی برای تمرین است و برای اینکه بتوانید وارد بازار کار شوید بهتر است این برنامه را آموزش ببینید پس توصیه می شود وقت را از دست ندهید و آموزش و یادگیری را از همین الان شروع کنید.

2. باید منبع یاد گیری با کیفیتی داشته باشید.

قدم دوم در آموزش تری دی مکس این است که منبع با کیفیتی برای آموزش داشته باشد و باید درکلاس های آموزشی شرکت کنید که کیفیت تدریس و آموزش بالایی داشته باشند تا در نیمه راه احساس خستگی و نا امیدی نداشته باشید. زیرا که یکی از مهم ترین عوامل در یاد گیری تری دی مکس داشتن منبع با کیفیت است که موجب می شود با قدرت بالایی این برنامه را یاد بگیرید.

3. برای یادگیری بهتر تری دی مکس باید به صورت مداوم و اصولی تمرین کنید.

قدم سوم در یادگیری برنامه تری دی مکس این است که تمرین زیادی داشته باشید زیرا که یکی از موفقیت های شما در این آموزش، داشتن تمرین است و تمرین کردن در طولانی مدت موجب می شود تا شما به برنامه تسلط کافی داشته باشید.

4. باید با تناسبات و اصول زیبایی شناسی آشنایی داشته باشید.

شما هر چقدر هم که به تري دي مکس تسلط داشته باشید اما اگر تناسبات را درک نکنید نمی توانید یک طرح خوب استخراج نمایید. زیرا که باید برای استخراج  رندرینگ خوب از نرم افزار فضای سه بعدی را به خوبی درک نمایید تا بتوانید طرح مورد نظر را با تناسبات خوب پیاده کنید. اگر با تناسبات و اصول زیبا شناسی آشنایی کافی داشته باشید مطمئن باشید که کار با کیفیت تحویل مشتری خواهید داد.

شغل هایی که از تری دی مکس به عنوان ابزار کار استفاده می شود

  • این برنامه در بازی سازی سابقه ای طولانی مدت دارد.
  • به دلیل اینکه تری دی مکس یک برنامه کامل است در ساخت انیمیشن و متحرک سازی به خوبی عمل می کند.
  • این برنامه یکی از مهم ترین برنامه های کارگردانان سینما می باشد. نمونه فیلم هایی که می توان به آن ها اشاره کرد فیلم آواتار، هری پاتر، آلیس در سرزمین عجایب می باشد.
  • با استفاده از برنامه تری دی مکس می توان کار های تبلیغاتی را انجام داد.
  • گاهی طراح گرافیک نمی تواند با ذهنش طرح های سه بعدی را پیاده کند به همین دلیل به تری دی مکس روی می آورد و با استفاده از این نرم افزار سه بعدی کارش را انجام می دهد.
  • ·         یکی دیگر از شغل هایی که از تری دی مکس استفاده می کنند، مجسمه سازی است.
  • یکی از پر استفاده ترین شغل هایی که از تری دی مکس استفاده می کنند معماری است و معماران به راحتی می توانند با استفاده از این نرم افزار در آمد مالی خوب و بالایی داشته باشند.
  • برنامه پر کاربرد تری دی مکس در طراحی صنعت مانند مبلمان، ابزار های مکانیکی و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
  • طراحان جواهر با استفاده از این نرم افزار پر کاربرد می توانند طرح مورد نظرشان را به سرعت خلق نمایند.
  • یکی دیگر از شغل هایی که از برنامه تری دی مکس استفاده می کند غرفه سازی نمایشگاه می باشد که به صورت فصلی می تواند برای طراحانی که با این برنامه کار می کنند سود آوری کند.

لینک مرتبط :

معرفی نرم افزار های رشته صنایع

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.