آشنایی با رشته صنایع دستی

آشنایی با رشته صنایع دستی

Rate this post

ما در این مقاله به آشنایی با رشته صنایع دستی میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

صنایع دستی

صنایع دستی یکی از رشته های جذاب هنری می باشد که به با هنر و ذوق آدمی آمیخته شده است. صنایع دستی هر منطقه بیانگر آداب و رسوم ، اعتقادت و تمدن مردم آن منطقه می باشد. صنایع دستی نیازی به تکنولوژی پیچیده ای ندارد و تمام هنر و خلاقیت در ذهن و دستان هنرمند است!! در اصل این رشته با این هدف شکل گرفته تا بتواند با تربیت متخصصین و هنرمندان خلاق به بهترین شکل فرهنگ غنی کشور را به دیگر ملل جهان انتقال دهند.

صنایع دستی تلفیقی از هنر و صنعت هست. رشته ای که در وهله اول به تبلیغ و گسترش فرهنگ های مردم مختلف می پردازد و در وهله دوم صنعتی پویا و جذاب را راه می اندازد که از لحاظ کسب درامد نیز حائز اهمیت است. چرا که توریست ها بهترین مشتریان آن ها هستند!!

در ایران در مقطع کارشناسی دانشجویان در چهار سال تحصیل خود با ۲۴ گروه بزرگ صنایع دستی که شامل ۱۵۲ شاخه می باشد آشنا می شوند.

بررسی استعدادهای لازم دانش آموز بری این رشته

یکی از بارزترین توانایی لازم برای هنرمندان صنایع دستی داشتن ذهن خلاق و هنری می باشد. همچنین هر هنرمند باید علاوه بر آشنا بودن با سنت های قدیمی کشور به ابزارهای به روز آشنا باشد تا بتواند علاوه بر حفظ اصالت بومی در کار خود نیز نوآوری داشته باشد.

همچنین باید از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشند چراکه در بعضی مواقع مانند معرق کاری نیاز به فعالیت و دقت بسیار می باشد.

آینده شغلی

دانش آموختگان هنر صنایع دستی در صورت تمایل می توانند در سازمان هایی مانند سازمان صنایع دستی، سازمان ایرانگردی و جهانگردی، میراث فرهنگی،اداره کل صنایع دستی در وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل موزه ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و… مشغول به کار شوند. همچنین می توانند به صورت شخصی یا گروهی کارگاهی دایر نمایند و در آن فعالیت نمایند.

لینک مرنبط :

قالی بافی
گلسازی با فوم
عروسک استایلیش روسی
گلدوزی روی پارچه
معرفی کلاس هنرهای سنتی مشهد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از پول دادن به کلاس #استعدادتوبشناس
بیشتر بدانید
close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.